کتابخانه مصر

کتابخانه بهشت کتابخوان‌هاست. بعضی از کتابخانه‌های معروف دنیا نه مکانی معمولی برای مطالعه و کتاب خواندن که نمونه‌ای زیبا و خلاقانه از معماری کشورهای مختلف است. این قبیل کتابخانه‌ها حتی در عصر دیجیتال که می‌توان کتاب‌ها را روی صفحه کوچک گوشی‌های هوشمند خواند، هنوز محبوبیت دارند و مراکز اجتماعی مهمی به شمار می‌آیند؛ از کتابخانه‌ای لابه‌لای جنگل‌های پکن گرفته تا کتابخانه‌ای در مصر که به شکل ساعت آفتابی ساخته شده است. نشریه آمریکایی‌ای که این مقاله را جمع‌آوری کرده، معتقد است تمام عشق‌کتاب‌های دنیا باید این کتابخانه‌ها را از نزدیک ببینند. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

کتابخانه شهر اشتوتگارت، آلمان

کتابخانه آلمان

این ساختمان نه طبقه به شکل مکعب با معماری ملهم از پانتئون، معبد رومی تماما سفید است و تنها رنگ‌هایش از کتاب‌ها می‌آید. سوغات  آلمان

کتابخانه سلطنتی پرتغال، ریودوژانیرو، برزیل

برزیل

در قرن نوزدهم ساخته شده و بیش از سیصد و پنجاه هزار اثر و بزرگ‌ترین مجموعه آثار پرتغالی را در خارج از این کشور در خود جای داده است. بسیاری از کتاب‌های نایاب این مجموعه به قرن شانزدهم برمی‌گردد.

کتابخانه عمومی نیویورک، ایالات‌متحده

ایالات متحده

خانه نزدیک به پنجاه و سه میلیون اثر و سومین کتابخانه بزرگ دنیا زمانی که ساخته شد، یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های شگفت‌انگیز آمریکا بود.

کتابخانه سلطنتی کپنهاگن، دانمارک

دانمارک

این ساختمان نئو مدرن که به «الماس سیاه» معروف است در سال هزار و نهصد و نود و نه به کتابخانه ملی دانمارک اضافه شد.

سردانکن رایس، ابردین، بریتانیا

بریتانیا

مجموعه جدید دانشگاه ابردین که طراحی قرن بیست و یکی دارد و به سلول‌های فتوولتائیک تعبیه شده در سقفش که انرژی خورشیدی را مستقیما به برق تبدیل می‌کند، معروف است.

لیوآن، پکن، چین

چین

این مجموعه یک‌طبقه را چینی‌ها در روستایی کوچک بیرون پکن در میان جنگل ساخته‌اند. نورش از میان راه‌باریکه‌های که در سقف و دیوارهاش وجود دارد، تامین می‌شود.

کتابخانه و مرکز فرهنگی ونسلا، نروژ

نروژ

طراحی این سازه ملهم از دنده‌های اسکلت وال است. جاذبه های گردشگری نروژ

ادمانت، اتریش

اتریش

کتابخانه‌ای در کوهپایه کوه‌های آلپ، دومین کتابخانه-صومعه بزرگ دنیاست و سالنش با الهام از معماری اواخر دوره باروک در سال هزار و هفتصد و هفتاد و شش میلادی ساخته شده است. سقف‌ها را یک نقاش اتریشی متعلق به دوره باروک نقاشی کرده که بیانگر مراحل خرد بشری است.

دانشکده ترینیتی دوبلین، ایرلند

ایرلند

معروف به «اتاق طولانی»، این جا خانه بزرگ‌ترین مجموعه کتاب در ایرلند است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.