جاذبه های توریستی در نروژ که باید از آن ها بازدید کنید
امتیاز ما

نروژ یکی از کشورهای قاره سبز است که هم جاذبه‌های تاریخی و هم دیدنی‌های طبیعی شگفت آوری دارد. این کشور کوچک که در شمال اروپا قرار گرفته دارای آب و هوای سرد و کوهستانی می‌باشد. اگر می‌خواهید به نروژ سفر کنید خود را برای گردشی بی‌ پایان و هیجان انگیز در این مقاله آماده کنید. با مجله دور و نزدیک همراه شوید تا گردشی خیالی در جاذبه‌های توریستی نروژ داشته باشید.

آبدره گیرانگر، نروژ

آبدره گیرانگر| نروژ

«آبدره گیرانگِر» یکی از دره‌های آبی در نروژ است. این نوع از مناظر طبیعی فوق‌العاده در نروژ به وفور دیده می‌شوند. تمامی این دره‌ها در کنار هم یک شبکه را تشکیل می‌دهند. آبدره گیرانگِر یکی از مهم‌ترین دره‌های این شبکه است. این آبدره در فهرست میراث طبیعی یونسکو نیز قرار گرفته است. با ایستادن در این آبدره و قله‌های مجاور آن می‌توان نمای فوق‌العاده و بی‌نظیر از طبیعت نروژ را مشاهده کرد. کشتی‌های تفریحی و قایق‌های کوچک نیز برای حرکت بر آب‌های آبی و شفاف این منطقه به گردشگران خدمت رسانی می‌کنند.

حلقه قطبی

حلقه قطبی| نروژ

قسمت قابل توجهی از شمال کشور در احاطه «حلقه قطبی» است. پدیده زیبای حلقه قطبی که نمونه آن را در هیچ نقطه‌ای از دنیا نمی‌توان مشاهده کرد، در نروژ اتفاق می‌افتد. این پدیده باعث روی دادن اتفاقاتی منحصربفرد در آسمان می‌شود. یکی از این اتفاقات «خورشید نیمه‌شب» است. در طول روزهای طولانی تابستان در شمال خورشید هرگز غروب نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان آن را در آسمان نیمه شب نیز مشاهده کرد. اتفاق دیگر «سپیده قطبی» است که در اثر پخش شدن مولکول‌های نوری توسط خورشید و گیر افتادن آن‌ها در دام مغناطیس کره زمین پیش می‌آید. سپیده قطبی منجر به تولید نور در آسمان می‌شود. این نور به شفق قطبی معروف است.

لیلهامِر

لیلهامِر| نروژ

ناحیه «لیلهامر» در شمال دریاچه «مِجوسا» و در انتهای دره «گادبِراندسدال» واقع شده است. این منطقه یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط نروژ است. در طول تابستان می‌توان از پارک تفریحی لیلهامِر لذت برد و یا به تماشای موزه روبازی که ۱۸۰ ساختمان قدیمی را در خود جای داده،‌ رفت. در زمان بارش برف لیلهامر همچون نگینی بر گردشگری زمستانی نروژ می‌درخشد. در این مکان امکاناتی بی‌نظیر برای ورزش‌های زمستانی نظیر اسکی، اسنوبورد و… به گردشگران داده می‌شود.

جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس| نروژ

«جاده اقیانوس اطلس» یکی از ۱۸ مسیر گردشگری در نروژ است. این جاده تنها توسط گردشگران منطقه برای لذت بردن از زیبایی‌های نروژ و اقیانوس اطلس استفاده نمی‌شود و کاربردهای دیگری نیز دارد. یکی از کاربری‌های این مسیر اتصال دادن جزایر کوچک به یکدیگر و باز کردن مسیر ارتباطی با سایر نواحی در منطقه است. اگر برای گردش به این مسیر پا میگذارید شانس دیدن دهکده‌های زیبا، خانه‌های چوبی و ماهیگیری را از دست ندهید.

اشپیتزبِرگِن

اشپیتزبِرگِن| نروژ

مجمع‌الجزایر «سوالبارد» در منطقه «اشپیتزبِرگِن» یکی از جاذبه‌های طبیعی کشور نروژ است. این منطقه تنها حدود ۱۰۰۰ کیلومتر با قطب شمال فاصله دارد. این فاصله اندک باعث شده تا اکوسیستم این منطقه تا حدودی شبیه به قطب باشد. اگر به سرما و مناظر قطبی علاقمند باشید،‌ بازدید و گردش در این منطقه برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. زندگی در این منطقه بسیار دشوار است. تنها ۵ سکونتگاه با جمعیتی در حدود ۳۷۰۰ نفر در این قسمت وجود دارد. اشپیتزبِرگِن را می‌توان قطبی‌ترین سکونتگاه انسانی نیز نامید. در این مکان حدود ۱۴۰ گونه گیاهی مقاوم و کم رشد زندگی می‌کنند. تاکنون حدود سی گونه جانوری و پرنده نیز در این مجمع‌الجزایر شناخته شده است.

در این مقاله به گوشه‌ای از زیبایی‌های نروژ پرداختیم. اگر قصد سفر به این کشور اروپایی را داشته باشید این اطلاعات بدون شک برای شما مفید خواهید بود.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.