محله های لیسبون Lisbon

پایتخت پرتغال شهری بسیار دیدنی با خیابان‌های زیبا، فرهنگ غنی و رستوران‌هایی با قیمت ‌مناسب است. در شهر لیسبون تاریخ و مدرنیته به زیبایی با یکدیگر ترکیب شده‌اند و عناصر تاریخی و هنری زیادی در این شهر دیده می‌شوند. هر خیابان این شهر داستانی برای گفتن دارد و رازی در هر گوشه و کنار آن نهفته است. اگر می‌خواهید با جالب‌ترین محله های لیسبون Lisbon آشنا شوید با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.

توریستی ترین محله های لیسبون Lisbon

محله بایشا (Baixa) و روسیو (Rossio)

این محله برای توریست‌ها بسیار جذاب است و محیطی دلچسب و دوستانه دارد. در این محله شما می‌توانید از آثار باستانی زیبا دیدن کنید، به خرید بروید و در رستوران‌های خوب آن به صرف غذا بپردازید. این محله در مرکز شهر لیسبون قرار دارد و در حقیقت بخش اعظم آن در سال ۱۷۵۵ و وقوع زلزله از بین رفته است و در قرن هیجدهم مجدد بازسازی شده است.قدیمی‌ترین کتابفروشی جهان در این منطقه قرار دارد و مکان‌های دیدنی بسیاری نیز در اطراف آن است که می‌توانید از آن دیدن کنید. جاذبه گردشگری لیسبون

محله های لیسبون Lisbon

محله گراسا و سائو ویسنته‌ (Graça and São Vicente)

این محله نیز مانند آلفاما در قسمت قدیمی شهر لیسبون قرار گرفته است و دارای خیابان‌های باریک و پیاده‌روهای بسیار باریک است که یک نفر به سختی می‌تواند در آن راه برود. از بالای این محله شما می‌توانید نمای زیبایی از رودخانه‌ی «تِژو» را تماشا کنید و به دیدن جاذبه‌های توریستی آن بروید. در این محله هر شنبه بازاری محلی برگزار می‌شود که بازدیدکنندگان می‌توانند اشیای آنتیک و یا سنتی کشور پرتغال را از آنجا خریداری کنند. خرید بلیط هواپیما تهران لیسبون

محله های لیسبون Lisbon

محله مورِریا (Mouraria)

این محله از قرن دوازدهم میلادی پذیرای مهاجران زیادی بوده است و محبوبیت زیادی دارد. همان‌طور که در خیابان‌های سنگی این محله قدم می‌زنید صدای موسیقی «فادو» را می‌شنوید و ساختمان‌های قدیمی زیادی را مشاهده خواهید کرد. این خانه‌ها نمایانگر هنر و دکوراسیون در زمان‌های قدیم هستند.

محله بایروآلتو  (Bairro Alto)

اگر دوست دارید بدانید که شنبه شب‌ها همه به کجا می‌روند حتما به این محل سر بزنید. این محله که در بالای تپه قرار دارد دارای بارها و کافه‌های بوهوی متعددی است و یکی از باحال‌ترین محله‌های لیسبون است. رستوران‌ها، کافه‌ها و اقامتگاه‌های بسیاری در این محله وجود دارند که در کنار جاذبه‌های دیدنی و آثار تاریخی به زیبایی شهر می‌افزایند. خیابان‌های اطراف این محل دارای آپارتمان‌های زیادی است و کسانی که به آخر هفته‌های شلوغ علاقه دارند حتما باید از این محل دیدن کنند.

محله های لیسبون Lisbon

محله آلفاما (Alfama)

این محله بدون شک یکی از جذاب‌ترین محله‌ های لیسبون است و قدیمی‌ترین محله نیز است. اگر می‌خواهید غذاهای سنتی این کشور را امتحان کنید و به موسیقی محلی پرتغال گوش دهید حتما به محله‌ی آلفاما سری بزنید. خیابان‌های باریک و زیبای این محله پر پیچ‌و‌خم هستند. این هزارتوی پیچ در پیچ با آثار دیدنی زیبا منتهی می‌شود و اگر بتوانید راه خود را از میان این کوچه‌ها پیدا کنید به جاذبه‌های دیدنی شهر دست پیدا خواهید کرد.

محله های لیسبون Lisbon

محله آلکانتارا (Alcântara)

این محله بین مرکز شهر و بِلم (Belém) قرار گرفته است ولی مردم محلی آن را جزئی از شهر لیسبون به حساب می‌آورند. این محله در امتداد رودخانه قرار دارد و دارای رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری است. اگر قصد خرید دارید نیز می‌توانید از مغازه‌ها و بوتیک‌های این محله خرید کنید. کارهایی که هرگز نباید در لیسبون انجام دهید

شیک ترین محله های لیسبون Lisbon

محله پرینسیپه رئال (Príncipe Real)

این محله‌ی مدرن در غرب آونیدا (Avenida) و شمال بایرو آلتو قرار گرفته است. ساختمان‌های این محله از محله‌های دیگر بزرگ‌تر هستند و قیمت آن‌ها نیز بالاتر است. نام این محله به معنای شاهزاده‌ی سلطنتی است و از نام آن پیداست که این منطقه از منطقه‌های دیگر شهر لیسبون گران‌تر و شیک‌تر است. این منطقه‌ عمدتا مسکونی است ولی بخش‌هایی از آن نیز بخش اجتماعی است و دارای فروشگاه‌ها و باغ‌های زیبا است.

محله های لیسبون Lisbon

محله آونیدا دا لیبرداد (Avenida da Liberdade)

اگر می‌خواهید لباس‌های طراحان معروف را خریداری کنید این محله همان جایی است که باید بروید. این محله در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و بین ایستگاه قطار روسیو در جنوب و پارک ادواردو در شمال قرار گرفته است. هتل‌های مجلل و بانک‌های شهر نیز در این محله قرار دارند. شما می‌توانید برندهای معروفی مانند بِربِری و آرمانی را در این خیابان پیدا کنید. در هر طرف خیابان‌های آن پیاده‌رو‌های زیبا که با چمن و درخت مشخص شده‌اند قرار دارد.

محله های لیسبون Lisbon

خوش آب وهوا ترین محله های لیسبون Lisbon

محله پارکِ داس ناسوئس (Parque das Nações)

ایستگاه قطار شهر لیسبون در این محله قرار دارد. این محله‌ی مدرن دارای رستوران‌ها و بارهای زیادی است که در کنار رودخانه قرار گرفته‌اند. در این محله مکان معروفی نیز وجود دارد که برای ورزش کردن و پیاده‌روی مناسب است و مردم محلی به این مکان می‌‌روند تا از آب‌و‌هوای شهر لیسبون لذت ببرند. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

محله های لیسبون Lisbon