آبشار فورگولیو - تیچینو - سفر به سوئیس

یکی از جاذبه‌های سفر کردن به اروپا، لذت بردن از دیدن مناظر طبیعی زیبای این قاره‌ی سبز است. برای افرادی که بیشتر زمان زندگی خود را در شهرهای شلوغ می‌گذرانند،‌حتی ساعاتی را در سکوت طبیعت گذراندن بسیار آرامش‌بخش است. در سفر به سوئیس حتما از دره تیچینوی دیدن کنید. با ما همراه باشید تا امروز در  مجله گردشگری دور و نزدیک یکی از جاذبه‌های طبیعی اروپا به نام «آبشار فورگولیو» را به شما معرفی کنیم.

آبشار فورگولیو در دره تیچینو ی سوئیس

یکی از مناظر طبیعی که در سفر به سوئیس باید دید دره تیچینو است . «تیچینو» دارای آبشارهای زیادی است و آبشار فورگولیو ، در دورترین دره‌های تیچینو قرار دارد و یکی از شگفت‌انگیزترین مناظر طبیعی سوئیس است که مکانی ایده‌آل برای افرادی است که به طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی علاقه دارند. بازدید از این منطقه به شما این امکان را می‌دهد که در زیباترین دره‌های تیچینو به قدم‌زدن بپردازید. آبشار معروف فورگولیو تقریبا ۱۱۰ متر ارتفاع دارد و می‌توان گفت که مشاهده‌ی این حجم زیاد آب که از چنین ارتفاعی به پایین می‌ریزد و در انتها با برخورد به صخره به شکل ابری ساخته شده از مه پخش می‌شود فوق‌العاده است. در در کنار این آبشار زیبا دهکده‌ی کوچکی با خانه‌های سنگی و کلیساهای کوچک و زیبا  که قدمت آنها به قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد وجود دارد. با دیدن این خانه‌های کوچک و بافت قدیمی این دهکده به یاد کارتون قدیمی «فلینتستون‌ها» می‌افتید. در کنار خانه‌های سنگی می‌توانید انبارهای قدیمی را نیز ببینید. جالب است که بدانید باوجود اینکه این دهکده در سوئیس قرار گرفته است، ساکنین آنجا به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

آبشار فورگولیو توسط اتصال دو یخچال طبیعی به یکدیگر متصل شده‌اند به‌ وجود آمده‌است.اولین یخچال از ارتفاعات دره‌ی «باوونا» سرازیر می‌شود و دومین یخچال که کوچک‌تر است از آب شدن برف‌های دره‌ی «کالنگیا» به‌ وجود آمده است.

آبشار فورگولیو

فورگولیو به دلیل فاصله‌ای که از شهر دارد از جامعه‌ی مدرن بسیار دور است. این دهکده برق ندارد و به نظر می‌رسد که زمان در این دهکده متوقف شده است. این روستای زیبا باید حتما از هر گونه توسعه و دخالت انسانی حفظ شود. حتما در سفر به سوئیس از این منطقه زیبا و بکر دیدن کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

آبشار فورگولیو

تنها مغازه‌ای که در فورگولیو وجود دارد جوراب‌های پشمی، خز و عسل می‌فروشد. پس می‌توان فهمید که این دهکده تا چه اندازه دست‌نخورده و قدیمی است. در فورگولیو مسیرهای زیبایی برای پیاده‌روی و رسیدن به آبشار وجود دارد که از جنگل‌های سرسبز می‌گذرد. در بالای آبشار مجموعه‌ای از خانه‌های کوچک و سنگی وجود دارد. زمانی‌که قصد پیاده‌روی در مسیرهای سرسبز این دهکده را دارید، به شما توصیه می‌کنیم حتما لباس مناسب و کلاه به همراه داشته باشید زیرا این منطقه دارای کنه است.

آبشار فورگولیو

در حین پیاده‌روی در فورگولیو ممکن است گرسنه شوید و به‌دنبال رستوران باشید. فورگولیو تنها یک رستوران دارد، یک رستوران قدیمی به نام «لا فرودا» دارد که از سال ۱۹۲۸ فعالیت می‌کند. در منوی رستوران لافرودا پنیرهای محلی که از دره‌ی «ماگیا» آورده می‌شود و دارای انواع مختلفی هستند، «پولنتا» (یک نوع غذا که با آرد ذرت درست می‌شود)، سوسیس، سالامی، پاستا و سالادهای مختلف وجود دارد. زمانی که در این رستوران مشغول به صرف غذا هستید می‌توانید از منظره‌ی سرسبز و زیبای این منطقه و آبشار لذت ببرید. سوغات سویس

چه زمانی باید از آبشار فورگولیو دیدن کرد؟

زمان مناسب سفر به این منطقه ماه می و ماه ژوئن است زیرا زمان ایده‌آلی برای قدم زدن در طبیعت تیچینو است. در این زمان انتظار بارش باران را داشته باشید اما نگران خراب شدن سفر خود نباشید زیرا این باران بخشی از طبیعت زیبای تیچینو است. رطوبت هوا و خزه‌هایی که روی سنگ‌ها را پوشانده‌اند به شما منظره‌ی زیبایی را در حین قدم زدن نشان می‌دهد. زمانی‌که در این مکان پیاده‌روی می‌کنید گردشگران دیگر یا افرادی که برای پیاده‌روی آمده‌اند هم می‌بینید. پس لبخند و احوال‌پرسی را فراموش نکنید.