اگر شما هم به کتاب علاقه دارید و کودکی و نوجوانی خود را در انتظار جغدی گذرانده‌اید تا نامه‌ی قبولی شما در مدرسه‌ی جادوگری «هاگوارتز» بیاورد، قادر به درک دنیای فانتزی «جی.کی.رولینگ» هستید. این رویا اکنون در «یونیورسال اورلاندو» به حقیقت پیوسته است و در سال ۲۰۱۰، دنیای جادوگری هری پاتر افتتاح شد. این پارک دنیای جادو و هری پاتر را با جزئیات و ظرافت طراحی کرده و ساخته تا طرفداران این داستان بتوانند در دنیای تخیلات خود قدم بگذارند. آنها می‌توانند در خیابان‌های دهکده‌ی «هاگزمید» و تالارهای «هاگوارتز» قدم بزنند. در سال ۲۰۱۴ جاذبه‌های دیگری چون «کوچه‌ی دیاگون» در سمت دیگر این پارک اضافه شد و به وسیله‌ی قطار سریع‌السیر هاگوارتز می‌توان به آن نقطه رسید. خریدبلیط هواپیما

از دیگر جاذبه‌های این دنیای جادویی که به طرفداران هری پاتر هیجان خاصی می‌بخشد این است که آنها می توانند غذاهایی را که کاراکترهای مورد علاقه‌شان در کتاب و فیلم می‌خوردند امتحان کنند. «یونیورسال» با کمک «جی.کی.رولینگ» توانست بیشتر غذاها و نوشیدنی‌هایی که در کتاب گفته شده بود تهیه کند. نوشیدنی‌های کره‌ای، آب کدو حلوایی، شکلات‌های قورباغه‌ای و کیک‌های پاتیلی از جمله این خوراکی‌های محبوب هستند. در ادامه می‌توانید ببینید در دنیای جادویی هری پاتر چه کارهایی را در کجا انجام دهید. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

غذاهای دنیای جادویی هری پاتر را در کجا می‌توان خورد؟

رستوران پاتیل درزدار

همانطور که رستوران «پاتیل درزدار» برای هری دریچه ای برای ورود به دنیای جادو بود، اجازه دهید با یک صبحانه‌ی خوشمزه، برای شما هم آغازگر سفرتان باشد. این رستوران در «کوچه‌ی دیاگون» قرار دارد و صبحانه، ناهار و شام در یک محیط گرم و صمیمی برای شما سرو خواهد شد. منوی این رستوران شامل برگر، پای، ماهی و … است. رستوران «پاتیل درزدار» که از ۸ صبح باز است،‌ بهترین صبحانه‌‌ی انگلیسی‌ای می‌باشد که ممکن است خورده باشید را برایتان سرو می‌کند.

یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توانید برای غذا خوردن به آنجا سر بزنید، رستوران «سه دسته جارو»، واقع در دهکده‌ی «هاگزمید» است. این رستوران مانند «پاتیل درزدار» هم غذاهای خوشمزه و کلاسیک انگلیسی که مورد علاقه‌ی هری، رون و هرماینی بود را سرو می‌کند. به علاوه غذاهای دیگری چون مرغ، دنده، سیب‌زمینی کبابی را نیز در منوی خود قرار داده است. در هر دوی این رستوران‌ها می‌توانید نوشیدنی‌ای غیر الکلی مانند آب کدوحلوایی و نوشیدنی کره‌ای را سفارش دهید.

شیرینی فروشی «هانی دوکس»

شیرینی فروشی هانی دوکس

شیرینی‌فروشی «هانی دوکس» می‌تواند یک مکان رویایی برای دوست‌داران شکلات باشد. مکانی‌ که می‌توانید در آن شکلات‌ها و شیرینی‌هایی که در زمان خواندن کتاب‌های هری پاتر درباره‌شان می‌خواندید و همیشه دوست داشتید امتحان کنید را بخرید. شکلات‌های غورباقه‌ای، دانه‌های «برتی بات» که همه‌ نوع مزه‌ای داشتند، شکلات‌های فاج و شربت‌های لیمویی از این دسته خوراکی‌ها هستند. این شکلات‌های خوشمزه سوغاتی‌های جالبی خواهند شد.

مغازه‌ی شوخی «فِرِد و جورج»

مغازه شوخی فرد و جورج

مغازه‌ی شوخی که توسط دوقلوهای ویزلی افتتاح شد نیز یکی از مکان‌هایی است که می‌توانید از آن دیدن کنید. انواع لوازم شوخی که در کتاب درباره‌ی آن خواندید یا در فیلم نمونه‌های آن را دیدید، در این مغازه یافت می‌شوند. شاید بتوانید قبل از بیرون رفتن از این مغازه‌ی بامزه، کمی آب‌نبات خون‌دماغ، معجون عشق یا گوش‌های گسترش پذیر معروف فرد و جورج  را بخرید.