تجربه سافاری
امتیاز ما

سریلانکا یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری سافاری در جهان است زیرا پارک‌های ملی متعددی در آن وجود دارد و گونه‌های متفاوت حیات وحش از فیل گرفته تا پلنگ در آن وجود دارد. این جزیره‌ که شکلی شبیه به اشک دارد در اقیانوس‌ هند واقع شده و یکی از بهترین زیستگاه‌های بومی حیوانات در جهان است . ۱۶ درصد از جانوران و ۲۳ درصد از گیاهان این ناحیه خاص هستند و فقط در سریلانکا دیده می‌شوند. بیش از ۴۰۰ گونه‌ی پرندگان در این کشور وجود دارد و پنج حیوان مهم و منحصربفرد خود (فیل، پلنگ، نهنگ آبفام، نهنگ عنبر و تنبل خرس) را هم داراست. سریلانکا یکی از معدود مکان‌هایی است که در یک روز هم می‌توانید به تماشای نهنگ‌ها بروید و در تورهای سافاری شرکت کنید. باید بدانید که ۲۶ پارک ملی در این کشور وجود دارد. اگر می‌خواهید درباره‌ی پارک‌های ملی این کشور بیشتر بدانید با مجله‌ی گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.  بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

پارک های ملی سریلانکا

پارک ملی یالا

تجربه سافاری

با شش ساعت رانندگی به سمت جنوب شرق «کلمبو» به این منطقه نزدیک می‌شویم. این پارک محبوب‌ترین پارک ملی در سریلانکا است که در آن گونه‌های مختلف حیات وحش وجود دارد و چون سی قلاده پلنگ در آن زندگی می‌کنند این پارک مکان مناسبی برای دیدن پلنگ‌های سریلانکایی است. در این مکان تنبل‌خرس‌ها هم دیده می‌شوند. مقاصد آفتابی جهان

پارک ملی مینریا

تجربه سافاری

این پارک در بیابان‌های مرکزی شمال کلمبو واقع شده است و همانطور که از نامش پیداست به معنای جایگاه مخزن آب و مکانی برای دورهمی و دیدار فیل‌ها در آسیا است. این دورهمی فصلی فیل‌ها در کنار دریاچه‌ی «مینریا» و بین ماه‌های سپتامبر و اکتبر اتفاق می‌افتد. پس از این دورهمی دریاچه هم کم‌کم خشک می‌شود و جای آن را علفزارهای سبز می‌گیرد.

پارک ملی اوداوالاوه

تجربه سافاری

در این پارک جیپ‌های سافاری کمتر از یالا دیده‌ می‌شوند و بهترین مکان برای دیدن فیل‌ها است و حدودا چهارصد فیل آسیایی در آن زندگی می‌کنند. در این مکان نیز از بچه فیل‌های بی‌سرپرست و یا رها شده نیز نگهداری می‌شود و سپس در طبیعت رهاسازی می‌شوند. حتی اگر برای یک ساعت در این پارک باشید حتما فیل‌ها را خواهید دید ولی اگر می‌خواهید گونه‌های دیگر جانوری را ببینید باید حواستان را جمع کنید و بیش‌تر منتظر بمانید. غذاهایی که در هتل نباید سفرش داد

تجربه سافاری زمینی، پیاده، با قایق و حتی هوایی

تجربه سافاری

با اینکه محبوب‌ترین نوع سافاری با جیپ است. یک سافاری پیاده که به همراه یک راهنما و جنگل‌بان انجام می‌شود هم یکی از بهترین شیوه‌ها برای نزدیک شدن به حیوانات و دیدن آنهاست. این تورهای پیاده از صبح تا پاسی از شب در دسترس هستند بنابراین، شما می‌توانید برای دیدن موجوداتی که روزها پنهان می‌شوند و شب‌ها بیرون هستند نیز از سافاری استفاده کنید.

یکی دیگر از شیوه‌های دیدن حیات وحش در سریلانکا سوار شدن بر بالن‌های بزرگ است که این نوع سافاری به آب‌وهوا بستگی دارد و اکثر تورها معمولا فقط در بین ماه‌های دسامبر تا مارچ برگزار می‌شوند.

دیدن پارک ملی «گال‌اویا» هم خالی از لطف نیست. شما می‌توانید در این مکان سوار بر قایق شوید و فرصتی پیدا کنید تا کروکودیل‌های بومی سریلانکا را در زیستگاه آن‌ها ببینید.

تجربه سافاری در تمام فصول

تجربه سافاری

در سریلانکا دو موسم بارش وجود دارد.  موسم بارندگی جنوب غرب از ماه‌ می تا سپتامبر و موسم بارانی شمال شرق از ماه‌ اکتبر تا ژانویه است. بنابراین، با توجه به تعدد پارک‌های ملی در سرتاسر این کشور شما در تمام فصول سال می‌توانید از تورهای سافاری لذت ببرید.

بهترین زمان سال برای بازدید از پارک ملی یالا بین ماه‌های مارچ و اکتبر است که سطح آب پایین است. حیوانات در این فصول برای نوشیدن آب به کنار دریاچه می‌آیند. ذخیره‌گاه طبیعی «سینهاراجا» که یک پارک ملی و از میراث‌های جهانی یونسکو است. بهترین زمان برای تجربه سافاری نیز در بین ماه‌های آگوست تا سپتامبر و از ژانویه تا اوایل آوریل است.

اقامت

تجربه سافاری

اگر علاقمندان به تجربه سافاری هستید در داخل پارک‌های ملی اقامت کنند و در کانون حیات وحش باشند به راحتی می‌توانند از کمپ‌های سافاری، کلبه‌های درختی، چادر و هتل‌ها استفاده کنند.

هتل

تجربه سافاری

هتل «جتوینگ یالا» که در حاشیه‌ی پارک ملی یالا واقع شده است، مکان مناسبی برای دسترسی به ساحل است. اتاق‌های این هتل به زیبایی تزئین شده‌اند و دارای استخر روباز، باشگاه مدرن و رستوران نیز است. اقامتگاه سافاری «اوداوالاوه» نیز یکی از مکان‌های مناسب اقامتی است که تنها چند دقیقه با پارک ملی اوداوالاوه فاصله دارد و دارای استخر روباز، غذای بی‌نظیر و اتاق‌های بزرگ است. برای کسانی که به اقامت در هتل علاقه‌ای ندارند نیز گزینه‌هایی مانند اقامت در کمپ چادری، کلبه‌های درختی و غیره وجود دارد.