راز های شرکت های هواپیمایی

آیا می­دانید بیش از ۸۷۰۰۰ پرواز در ایالات متحده به تنهایی انجام می­شود و این عدد همواره در حال افزایش است. روی کاغذ پرواز یک روش امن برای سفر است و شرکت­ های هواپیمایی می­ خواهند هیمن طور باقی بماند تا سود آنها هر روز بالاتر برود و این دلیلی است که آنها رازهایی را پنهان می­ کنند. برخی از خلبانان و مهمانداران از این رازها اطلاع دارند و برای برخی جالب نیستند. از شاسی پنهانی که پرواز را برای شما راحت ­تر می­کند تا معنی عددهایی که روی باند پرواز نوشته شده است در اینجا ما راز های شرکت های هواپیمایی برای شما بازگومی کنیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

راز های شرکت های هواپیمایی

باز شدن در هواپیما

آیا تا به حال این حس را داشته ­اید که می ­خواهید در هواپیما را هنگام پرواز باز کنید و شاید نگران بوده اید که فرد دیگری در را باز کند و شما به پیرون پرت شوید. اما این امکان ندارد. این موضوع به این علت است که در پرواز ۳ تا ۴ تن فشار به در هواپیما وارد می شود و این حتی برای یک فرد بسیار قوی هم امکان ندارد که بتواند در را باز کند. البته این موضوع را در هواپیما امتحان نکنید چون ممکن است مسافران عصبانی به شما حمله کنند.

صندلی هواپیما

اگردر یک پرواز درجه یک هستید نیازی نیست نگران راز بعدی باشید. اما اگر در یک پرواز اقتصادی­( تفاوت بیزنیس و اکونومی ) هستید و قد بلندی هم دارید باید بدانید، معلوم نیست سازندگان هواپیما مسافران را به چه فیزیکی فرض کرده­ اند که فاصله بین صندلی­ های هواپیما را بسیار کم در نظر گرفته ­اند. همین موضوع می­ تواند در تمام طول پرواز شما را ناراحت کند. اما در اینجا یکی از راز های شرکت های هواپیمایی وجود دارد که می ­تواند اوضاع را کمی بهتر کند و آن دکمه­ ای است که زیر دسته صندلی قرار دارد و به شما کمک می­کند جهت صندلی را عوض کنید البته دلیل تعبیه ­ی این دکمه راحتی شما نبوده است علت گذاشتن این دکمه این است که در زمان خطر مسافران بتوانند به سرعت از صندلی خود خارج شوند. پرمیموم کلاس چیست؟

وسایل الکترونیکی

یکی دیگر از راز های شرکت های هواپیمایی در مورد این است که چرا باید وسایل الکترونیکی باید در طول سفر خاموش باشند. بسیاری فکر می­کنند این به علت اختلالی است که ممکن است این وسایل در سیستم پیچیده هواپیما ایجاد کنند و باعث سقوط هواپیما شوند اما این درست نیست. واقعیت این است که لپ­تاپ، تبلت یا گوشی ما هیچ تاثیری بر تجهیزات هواپیما ندارد. سیستم­ های کنترل امروزه بقدری پیشرفته­ و پیچیده هستند که تقریبا هیچ چیز نمی­تواند در آنها اختلال ایجاد کند. تنها مشکلی که این وسایل ایجاد می­کنند ایجاد نویز در سیستم ارتباطی هواپیما است. حتما صدای نویزی را که این ابزار روی بلندگو­ها ایجاد می­کنند شنیده ­اید این صدا ارتباط با برج کنترل را مشکل خواهد کرد.

راز های شرکت های هواپیمایی

مهمانداران

راز بعدی در مورد خدمه و مهمانداران هواپیما است. مطمئنا با پیشخدمت­ ها، رانندگان تاکسی برخورد داشته ­اید آنها همیشه از نزدیکی فیزیکی با شما خودداری می­کنند اما در مورد مهمانداران اینطور نیست برای نزدیکی زیاد آنها به شما می­توانید با آنها دست بدهید و حتی گاهی شوخی کنید. هر چند این عمل خیلی مرسوم نیست اما ممنوع هم نیست.

راز های شرکت های هواپیمایی

خراب شدن موتور هواپیما

تصور کنید در ارتفاع۴۰۰۰۰ پایی و در حال خواندن مجله هستید و ناگهان به بیرون نگاه می­کنید و می­بینید یکی از موتورهای هواپیما آتش گرفته است و در حال سقوط هستید احساس دلپیچه می کنید و شاید هم بالا بیاورید، این کابوس بیشتر مسافرانی است که از پرواز می­ترسند. البته این موقعیت تقریبا هرگز اتفاق نمی­افتد. حتی اگر یکی از موتورها هم خراب شود هرگز شعله­ ی آتشی بیرون موتور دیده نمی­شود. اما صادقانه بگوییم که اگر هواپیما یکی از موتورهای خود را از دست بدهد فرصت زیادی دارد تا آن را دوباره به کار بیندازد یا فرود بیاید البته اگر روی دریا پرواز می­کنید باید نگران شوید.

راز های شرکت های هواپیمایی

فرود در شب

غیر عادی بنظر می رسد که هواپیمایی در شب فرود بیاید. این موضوع به این علت است که اگر در فرود مشکلی پیش بیاید نیاز به خروج اضطراری باشد و داخل کابین تاریک شود هوای بیرون روشن باشد تا بتوان سریع مسافران را از هواپیما خارج کرد و کمک­ های اولیه سریع به همه برسد.

راز های شرکت های هواپیمایی

عددهای روی باند فرودگاه

آیا تا کنون عددهایی که روی باند فرودگاه نوشته شده­ اند را دیده ­اید؟ آیا به این فکر کرده­اید که معنای این اعداد چیست؟ این اعداد اساسا در مورد جهت ­ها هستند و نشان می­دهند که هواپیما در کدام جهت حرکت می­کند، پرواز می­کند و فرود می­آید. از آنجا که میدان مغناطیسی زمین تغییر می­کند این اعداد نیز خیلی دقیق نیستند و بنابراین هر ۵ سال این اعداد را پاک می­کنند و اعداد جدیدی را به جای آنها می­ نویسند.  مجله گردشگری دور و نزدیک