قوانین عجیب کشور آلمان
امتیاز ما

آلمانی‌ها مردمی قانونمدار هستند و می‌توان گفت تقریبا همه چیز در آلمان قانون خاص خودش را دارد. البته برخی از قوانین برای مردمی که تازه به این کشور وارد می‌شوند کمی عجیب است. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک برخی از این قوانین عجیب کشور آلمان را که بهتر است در سفر به این کشور بدانید،‌ توضیح خواهیم داد.

قوانین عجیب کشور آلمان ؛‌ روزهای یکشنبه هیچ کاری انجام داده نمی‌ شود

روز یکشنبه در آلمان روز استراحت یا روز سکوت نامیده می‌شود. تقریبا تمام کشور در روز یکشنبه تعطیل است و مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها بسته هستند. البته جاذبه‌های گردشگری و رستوران‌ها برای چند ساعتی باز هستند. باز بودن مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌ها در روزهای یکشنبه غیر قانونی است. البته این تعطیلی و استراحت تنها در بیرون از منزل اجرا نمی‌شود بلکه تمام کارهای خانه از قبیل مته زدن، چمن زنی، جارو کشیدن، بیرون بردن زباله و هرچیزی که باعث ایجاد صدای بلند شود می‌تواند منجر به جریمه شدن یا در موارد خاص دستگیر شدن شود. بیشتر آلمانی‌ها حتی در روز یکشنبه لباس هم نمی‌شویند.  معروف ترین غذا های آلمان

داشتن ماسک در تظاهرات ها منجر به دستگیر شدن می‌ شود

قوانین عجیب کشور آلمان

اگر در کشور آلمان هستید و در تجمع یا تظاهراتی شرکت می‌کنید باید حواستان باشد که ماسکی بر روی صورت خود قرار ندهید و صورت‌تان کاملا معلوم باشد. این تجمعات با حضور پلیس برگزار شده و پوشاندن صورت‌ می‌تواند باعث دستگیری توسط پلیس شود. این قانون به این منظور است که هویت تجمع‌کنندگان مشخص باشد.

سوغات  آلمان

بالش یک اسلحه محسوب می شود

بالش بازی با دعوا با بالش ممکن است یک بازی سرگرم‌کننده و بامزه باشد اما اگر در کشور آلمان یک نفر را با بالش بزنید ممکن است به دلیل ضرب و شتم به زندان انداخته شوید. به علاوه بالش یک اسلحه محسوب می‌شود؛ چیزی مانند یک جلیقه‌ی ضد گلوله یا کلاه ایمنی که برای دفاع از خود استفاده می‌کنید. خرید ارزان بلیط هواپیما تهران مونیخ

تمام شدن سوخت در اتوبان غیرقانونی است

قوانین عجیب کشور آلمان

رانندگی در اتوبان‌های آلمان که محدودیت سرعت در آنها وجود ندارد یک تجربه‌ی رویایی برای کسانی است که عاشق سرت هستند. اما به خاطر داشته باشید که تمام شدن سوخت در اتوبان‌ها، راه رفتن یا ایستادن در آنها غیرقانونی است، مگر اینکه اتومبیل شما خراب شده باشد. این قانون برای جلوگیری از تصادفات جاده‌ای در این اتوبان‌ها است. پس حتما از پر بودن باک اتومبیل اطمینان حاصل کنید. سفر با قطار در آلمان

دولت آلمان می‌تواند نام نوزادان را رد کند

قوانین عجیب کشور آلمان

برای جلوگیری از تمسخر نام افراد در آینده، دولت آلمان اجازه دارد نام نوزادانی را که ممکن است عجیب و بی‌معنا به نظر برسند را رد کند. این قانون روی یک زوج از کشور ترکیه به دلیل اینکه نام «اسامه بن لادن» را برای نوزادشان انتخاب کرده بودند اجرا شد. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

دانشگاه های دولتی رایگان هستند

مدرسه‌ها و دانشگاه‌های دولتی در کشور آلمان هیچ شهریه‌ای ندارند و نکته‌ی جالب این است که این دانشگاه‌ها و مدارس حتی برای افراد خارجی هم رایگان هستند. این ویژگی به علاوه‌ی استانداردهای بالای آموزش در آلمان باعث شده دانش‌آموزان زیادی از سراسر جهان مخصوصا ایالات متحده آمریکا در این کشور حضور داشته باشند.

دفاتر اداری باید منظره ای رو به آسمان داشته باشند

طبق قوانین استخدامی کشور آلمان،‌ اگر یک ساختمان و دفتر اداری به گونه‌ای ساخته شود که منظره‌ای رو به آسمان نداشته باشد و سیستم تهویه‌ی مناسب نداشته باشد، غیرقانونی است. این قانون به منظور حفظ سلامت کارکنان و بودن نور کافی در ساختمان گذاشته شده است.

فرار از زندان جرم نیست

در کشور آلمان تلاش برای فرار از زندان جرم نیست و به دوران محکومیت فرد زندانی اضافه نمی‌کند. اگر فرد فراری دستگیر شود به سلولش بازگردانده شده و بقیه‌ی دوران محکومیت خود را سپری می‌کند. با این حال،‌ آسیب رساندن به اموال زندان در حال فرار از زندان و همدستی با دیگران می‌تواند جریمه به همراه داشته باشد.

نرفتن به مدرسه ممنوع است

قوانین عجیب کشور آلمان

رفتن به مدرسه برای هر کودکی در کشور آلمان اجباری است و همه‌ی کودکان باید هر روز به مدرسه بروند. در آلمان اگر کودکان به مدرسه نروند، پدر و مادر جریمه خواهند شد مگر اینکه با گواهی پزشکی علت غیبت فرزندشان را به مقامات مدرسه توضیح دهند. رفتن به مسافرت، خارج از برنامه‌ی زمانی مشخص شده توسط مدرسه خلاف قانون است مگر اینکه توسط مدرسه اجازه داده شود.

کوک کردن پیانو در شب ممنوع

آلمانی‌ها به سکوت و آرامش بسیار اهمیت می‌دهند و طبق قانون، کوک کردن پیانو در شب غیر قانونی است. اگر بی‌خواب شده‌اید خودتان را با کاری سرگرم کنید که سر و صدایی نداشته باشد.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد آلمان به صفحه‌ی اصلی وبسایت مراجعه کنید.