اعمال ممنوعه در امارات متحده عربی

هنگام بازدید از هر کشوری لازم است که قبل از خریدن بلیط هواپیما نگاهی به قوانین، مقررات و فرهنگ آن کشور بیاندازید و امارات متحده عربی نیز از این قانون مستثنی نیست. این کشور یکسری قوانین دارد که واضح هستند اما قوانینی نیز هستند که اینگونه نیستند. چیزی که مهم است این است که شما از این مسئله آگاه باشد پس با مجله دور و نزدیک همراه باشید تا با اعمالی که توریست‌ها نباید در امارات متحده عربی انجام دهند آشنا کنیم.

فحش دادن در مکان عمومی

فحش دادن و بد دهنی کردن در عموم ممنوع است. توهین کردن نه تنها باعث نگاه‌های خیره می‌شود بلکه ممکن است که واقعا شما را بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید  به دردسر بیاندازد. این مورد شامل تمام اعمالی است که توهین‌آمیز باشد نه فقط  ناسزا گفتن. فردی که فحش دهد و توهین کند ممکن است به زندان بیافتد پس بهتر است که آرامش خود را حفظ کنید.

عکس گرفتن از تصادفات ماشین‌ها، ساختمان های دولتی، ارگان‌های نظامی و غیره

هنگام عکسبرداری در امارات متحده عربی بهتر است که تمرکزتان روی جاذبه‌های گردشگری و مناظر زیبا باشد زیرا که گرفتن تعدادی از عکس‌ها ممنوع می‌باشد.  این موضوع شامل تصادفات، ساختمان‌های دولتی و ارگان‌های نظامی و حتی هواپیماهای ارتشی می‌شود. البته تنها زمانی که این عکس‌ها در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شوند مشکل بوجود می‌آید. با وجود مناظر شگفت‌انگیز فراوان برای عکاسی، هیچ دلیلی برای عکاسی از موارد بالا وجود ندارد. پس گردشگران باید مواظب باشند تا لنز دوربینشان را به کدام سمت نشانه می‌روند.

همراه داشتن دارو بدن مجوز

بردن دارو به امارات متحده عربی

به همراه داشتن داروهای طبی در امارت متحده عربی به مجوزی نیاز دارد که ثابت کند که این داروها برای شما تجویز شده اند. خیلی مهم است که برگه‌ی تجویز دارو به انگلیسی ترجمه شده باشد تا مامور فرودگاه متوجه آن بشود. بعضی از داروها در امارات متحده عربی ممنوع می‌باشند و با همراه داشتن آن‌ها به دردسر خواهید افتاد. حتما قبل از سفر با سفارت امارات متحده عربی چک کنید تا بدانید که برای بردن داروهای خود به این کشور مجوز لازم دارید یا خیر. نکته دیگر آن که به این داروها فقط و فقط برای مصرف شخصی مجوز داده می‌شود.

استعمال مواد مخدر

مشخصا این موردی واضح است، اما باید روی آن تاکید کرد. این کشور هیچگونه مواد مخدری را قانونی نکرده است. مردم امارات متحده عربی برای تست‌های اعتیادی که در خارج از این کشور داده‌اند نیز به زندان افتاده‌اند. خیلی مهم هست که گردشگران حواسشان باشد تا به هیچ وجه درگیر مواد مخدر نشوند زیرا که حبس و دیپورت از کشور را به دنبال دارد. این موضوع برای داروهای بدون مجوز نیز صدق می کند. خرید ارزان بلیط تهران دبی| بلیط دبی تهران

بی‌احترامی به دین و فرهنگ

دین و فرهگ امارات متحده عربی

نباید تعجب برانگیز باشد که هنگام بازدید از یک کشور در هر نقطه از دنیا باید نسبت به اعتقادات بومیان آن کشور با احترام رفتار کرد. با این وجود هنوز هم گردشگرانی هستند که در امارات متحده عربی با صحبت کردن نابه‌جا خود را به دردسر می‌اندارند. هر نوع توهینی به فرهنگ امارات متحده عربی، اسلا و قوانین این کشور باعث به زندان افتادن گردشگران می‌شود. با توجه به این نکته که ۸۰٪ از جمعیت امارات متحده عربی را مهاجران تشکیل می‌دهند ضروری است که نه فقط به عوامل بالا بلکه با تمام عقاید باید با احترام برخورد کرد.

پوشش نامناسب

با اینکه امارات متحده عربی نسبت به پوشش مردم بسیار انعطاف‌پذیر است اما این مورد در مناطق مختلف امارات با هم تفاوت دارد. در بیشتر مناطق به گردشگران اجازه داده می‌شود تا همانطور که دوست دارند لباس بپوشند اما با این وجود باید به مکانی که قصد رفتن به آن را دارید دقت کنید. هنگام بازدید از مسجد‌ها باید پوششی مطابق با دین اسللام داشته باشید و بهتر است تا هنگام خرید کردن در فروشگاه‌ها کمی پوشیده لباس بپوشید.

برای خرید بلیت هواپیما به مقصد فنلاند به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.