امتیاز ما

بدون اغراق لائوس یکی از عجیب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا است. این کشور کوچک با حال و هوای خاصی که دارد شما را به گذشته می‌برد. این کشور که بهشتی کوچک در اقیانوس آرام است، با معابد بودایی و مکان‌های بی‌نظیر گردشگری خود شما را جادو می‌کند. با مجله دور و نزدیک همراه شوید تا گشتی میان زیبایی‌های لائوس بزنیم.

ذخیره‌گاه طبیعی بوکئو، لائوس

ذخیره‌گاه طبیعی بوکئو| لائوس

این پناهگاه و ذخیره‌گاه حیات وحش به منظور حفاظت از گونه میمون گونه سیاه در حال انقراض، ساخته شد. تفریح در این منطقه بدون دیدن این میمون‌ها کامل نمی‌شود. پس اگر به این ذخیره‌گاه طبیعی سفر می‌کنید باید در خانه‌های درختی اقامت کنید و با زیپ‌لاین به داخل جنگل بروید. در کنار میمون گونه‌های جانوری بسیاری در این منطقه قابل دیدن هستند. این منطقه به علت ارتفاع زیادی که دارد مکان بسیار خوبی برای تماشای پرندگان است.

غارهای پاک او، لائوس

غارهای پاک او| لائوس

غارهای «پاک او»‌ در قسمت شمالی منطقه «پِرابَنگ» و در کرانه رودخانه «مِکانگ» واقع شده‌اند. تعداد زیادی مجسمه مینیاتوری از بوداییان در این غارها به جای مانده است. این مجسمه دلیل شهرت این منطقه در میان گردشگران هستند. هرکدام از این مجسمه‌های چوبی کوچک که بر دیواره غارها قرار دارند نمادی برای بودا، بهشت، باران و مراقبه هستند.

فاتات لوآنگ، لائوس

فا تات لوآنگ| لائوس

«فاتات لوآنگ» یکی از مهم‌ترین بناها در کشور لائوس است. این بنا دارای تراس‌های مختلف در سطوح متفاوت است که هرکدام به درجه‌ای از معنویت در آیین بودایی اشاره دارند. پایین‌تر تراس اشاره به دنیای مادی دارد و بالاترین تراس نیز نمادی از هیچ بودن است. این بنا در قرن ۱۶ ام و بر ویرانه‌های معبد «خمر» ساخته شده است. در سال ۱۸۲۸ این مکان در تجاوز «صیامی» ها تخریب شد اما فرانسویان در ۱۹۳۱ آن را از نو بازسازی کردند.

دشت کوزه ها، لائوس

دشت کوزه ها| لائوس

«دشت کوزه‌ها» به منطقه وسیعی در لائوس اشاره دارد که در آن تعداد زیادی ظرف‌ و کوزه‌ سنگی در اطراف پراکنده شدند. مبدا پراکندگی این کوزه‌ها مشخص نیست. کوزه‌ها ارتفاعی بین ۱ تا ۳ متر دارند. برخی از یافته‌های دانشمندان در این منطقه نشان از تعلق این کوزه‌ها به دوران ماقبل تاریخ و مراسم مربوط به دفن مردگان دارد.

سی فان دُن

ٰسی فان دُن| لائوس

«سی فان دُن» در زبان مردم لائوس به معنی ۴۰۰۰ جزیره است. این مجموعه از جزایر که بخش‌هایی از رودخانه «مِکانگ» را در بر گرفتند، منظره‌ای زیبا و خارق‌العاده را در این ناحیه به وجود آورده‌اند. این جزایر محل زندگی تعدادی از گونه‌های آبی و خشکی در حال انقراض هستند و از این منظر برای دانشمندان و گردشگران حائز اهمیت هستند.

لوآنگ پِرابان

لوآنگ پِرابان| لائوس

«لوآنگ پِرابان» یکی از زیباترین شهرهای جنوب شرقی آسیا و کشور لائوس است. تا سال ۱۹۷۵ پیش از آن‌که حکومت کمونیستی بر لائوس احاطه یابد این شهر پایتخت سلطنتی این کشور به حساب می‌آمد. قسمت عمده این شهر به صورت شبه جزیره‌ای است که میان نواحی «نام خان» و رودخانه «مِکانگ» قرار گرفته است. لوآنگ پِرابان کلکسیونی بی‌نظیر از معابد چوبی و ساختمان‌های به سبک فرانسوی است.

در این مقاله سعی کردیم با به تصویر کشیدن لائوس گوشه‌ای از این بهشت آسیایی شما را با این منطقه هرچه بیشتر آشنا کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.