خرید کالایی منحصر به فرد ترکیه

خرید سوغاتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر است. شما همیشه می‌توانید محصولات ترکیه را در خارج از این کشور پیدا کنید یا با توجه به تاثیر فرهنگی در طول تاریخ ، انواع گوناگونی از آن‌ها را می‌توانید در دیگر کشور‌ها بیابید. اگرچه تعداد کمی از این اقلام هستند که فقط از یکسری مغازه خاص در ترکیه می‌توان خریداری کرد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

خرید سرامیک‌های نقاشی شده با دست

سرامیک دست ساز ترکیه

اگر به یکی از مسجد‌هایی که یه فراوانی در ترکیه وجوذ دارند رفته باشید، مطمئنا این کاشی‌های فیروزه ای و قرمز تیره را دیده اید. اگرچه این سرامیک ها در دوران خلافت «عثمان» بسیار معروف بوده‌اند و دوران اوج خود را در آن زمان سپری کرده‌اند، هنوز هم در بعضی مکان‌ها می‌توان این سرامیک‌های دست‌ساز را پیدا کرد. اگر به دنبال این سرامیک‌ها هستید حتما یرای خرید سری به «ایزنیک آرت» (Iznik art) در بازار بزرگ ترکیه بزنید تا بتوانید این سرامیک‌های زیبا را پیدا کنید. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

«باقلوای بیلگوغلو» (Bilgeoglu baklava)

بقلوای بیلگوغلو | ترکیه

باقلوا یک دسر بسیار معروف در خیلی از کشور های آسیا میانه است پس می‌توان آن را به راحتی در خارج از ترکیه پیدا کرد. اما باقلوای بیلگوغلو که از پسته‌های «گازیانتپ» (gaziantep) و کره تهیه می‌شود فقط در قسمت آسیایی ترکیه پیدا می‌شود. زمانی که در ویترین مغازه سینی بزرگی از باقلوا را دیدید باید بدانید که به جای درستی آمده‌اید. با خرید بلیط تهران آنتالیا از ما با بهترین کیفیت سفر کنبد.

منسوجات «تولو» (Tulu)

ترکیه تنها کشوری نیست که بخاطر منسوجات زیبایش مشهور است اما تولو را فقط در ترکیه می‌توان پیدا کرد. مغازه‌ای با هزاران پارچه فوق‌العاده و رنگارنگ. از روتختی ‌های چین‌دار و گل‌گلی گرفته تا «کیمونو» (kimono) و پیژامه همه چیز در این مغازه پیدا می‌شود. تولو برای افرادی که به تزئینات رنگارنگ در خانه هایشان علاقه دارند مانند بهشت می‌ماند. خرید سریع و مطمئن بلیط تهران استانبول

قهوه ترک «نوری توپلار» (Nuri toplar)

قهوه ترک | ترکیه

قهوه ترک هم دیگر محصولی است که در بسیاری از کشور‌های دیگر پیدا می‌شود. اما فقط در اطراف بازار بزرگ است که می‌توانید قهوه نوری توپلار را بخرید. این قهوه که از سال ۱۸۹۰ تولید می‌شده است تا کنون تغییر آنچنانی نکرده است. این قهوه با آتش دم می‌شود که طعم خیلی خاصی به آن می‌دهد.

همچنین برای خرید بلیط هواپیما به کشور ترکیه می‌توانید به صفحه‌ی اصلی وبسایت مراجعه کنید.