سرگییف پوساد | روسیه

سرگییف پوساد تنها شهرِ مسکو روسیه است که جزیی از مسیر حلقه‌ی طلایی شهرهای باستانی می‌باشد. این شهر غنی از میراث تاریخی و فرهنگی است و دارای جذابیت یک شهر کوچک نیز هست. این شهر کوچک به اندازه کافی امکانات این‌که شما را برای چند روز مشغول نگه دارد، داراست و ما با این راهنمای شما را در این مسیر یاری خواهیم نمود. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

«صومعه تاریخی لاورا ترینیتی سرگیوس» (Holy Trinity Lavra of St. Sergius) سرگییف پوساد

صومعه سرگیوس | روسیه

این صومعه در سال 1337 بنا شده است که بدون شک برجسته‌ترین عامل جذبه شهر سرگییف پوساد است و نماد مسیحیت روسیه است. صومعه شامل بیش از 50 ساختمان با اهمیت تاریخی بالایی است که شامل کلیسای جامع قرن شانزده و کلیسای جامع تثلیث مقدس قرن پانزدهم می‌باشد. تقریبا غیرممکن بتوان کل مجموعه را به‌درستی در یک روز سیاحت کرد. 

«میدان کراسناگورسکایا» (Krasnogorskaya Square)

میدان کراسناگورسکایا | روسیه

این میدان بین دیوار شرقی «لاورا ترینیتی» و خیابان «ارتش سرخ» واقع شده است و محل بسیار مناسبی برای جذب تعداد زیادی گردشگر می‌باشد. این محل همواره مورد پسند مردم محلی بوده و پر از جنب و جوش و تکاپو با فعالیت و زندگی مردم است.

مجمعه موزه‌های «کُنی‌دوُر» (Konniy dvor)

موزه کُنی دوُر | روسیه

بخشی از تاریخ و هنر موزه‌ی سرگییف پوساد، «کُنی‌دوُر» در اصطبل صومعه سابق قرار گرفته است. نمایش دائمی موزه به یافته‌های باستان‌شناسی محلی، تاریخ «لاورا»، هنر‌های زیبای روسیه و غیره اختصاص دارد. در اینجا شما همچنین می‌توانید مقیاس صومعه‌خانه را زمانی‌که لاورا در اوج قدرت خود بود، تجسم کنید.

موزه زندگی روستایی «ژیلی‌بیلی» (Peasant Life Museum Zhili-Byli)

اگر شما به سفر در طول زمان علاقه‌مند هستید، هر طور که شده این موزه را در فهرست ضروری جاهایی که باید ببینید، قرار دهید. در طی یک تور آموزشی دو ساعته، شما تجربه خواهید کرد که زندگی روستایی در روسیه چگونه بوده است. این موزه، که توسط یک خانواده با ذوق و شورپق اداره می‌شود مهمانان را تشویق می‌کند تا بتوانند با نمایشگاه‌ها، از جمله دست ساخته‌های واقعی، تعامل برقرار کنند.

«چرنیگفسکی اسکیت» (Chernigovsky skete)

این صومعه منحصر‌به‌فرد در سال 1847 تأسیس شده که به خاطر داشتن سلول‌های گودالی دست‌ساخته راهبان و غارهای دعا مشهور است. این صومعه در سال 1922، توسط بلشویک‌ها بسته شد و برای کاربری به عنوان یک زندان، خانه سالمندان و مدرسه شبانه‌روزی مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1990 این صومعه مجددا بازگشایی شد و در حال حاضر با نمای تماشایی آجری قرمزش منزلگاه بقایای قدیمی «الدر بارنابا» و دو شمایل شگفت‌انگیز «چرنیگوفسکایا» می‌باشد. 

«بلینیا هیل» (پَن‌‌کیک هیل)

این سکوی بازدید با یک نام خوشمزه بهترین مکان در این شهر برای تحسین چشم‌انداز فوق العاده‌ی «لاورا ترینیتی سنت سرگیوس» است. این محل در گذشته بهترین پن‌کیک خانه‌های شهر را در خود جای می‌داد.

موزه‌ی اسباب‌بازی‌ها (Museum of Toys)

موزه‌ی اسباب‌بازی‌ها | روسیه

موزه اسباب بازی‌ها واقع در در یک خانه‌ی مجلل و زیبا با نمای آجری قرمز، با افتخار مجموعه‌ای از اسباب بازی‌ها و تزیینات درخت کریسمس را از سراسر جهان ارائه می‌دهد. این موزه به نحو خاصی به خاطر داشتن کلکسیون عروسک‌های «ماتروشکا» از جمله اولین عروسکی که در روسیه تولید گردید، مشهور است.

«موزه آبرامسوو» (Abramtsevo Museum Reserve)

موزه آبرامسوو | روسیه

«موزه ی آبرامسوو» که در فاصله‌ی 15 کیلومتری سرگییف پوساد واقع شده است، یکی از معروفترین املاک قرن نوزدهم در منطقه مسکو به شمار می‌آید. در ابتدا این خانه، یک خانه مجلل برای «سرگی آکساکوف»، نویسنده مشهور بود. سپس این خانه به میزبانی یک اجتماع هنری بدل گشت. در طول سال‌ها، نویسندگانی مانند «نیکولای گوگول» و «ایوان تورگنیف» و همچنین هنرمندان مانند «ایلیا رپین»، «والنتین سروف» و «میخائیل وروبل» در این ملک حضور داشته‌اند.

«موزه صابون» (Soap Museum)

در این موزه‌ی کوچک جذاب، شما می‌توانید اسرار ساخت صابون را یاد بگیرید و خرید خود را بسیار سریع انجام دهید. تمام صابون‌های اینجا با دستور‌العمل‌های قرن نوزدهم ساخته می‌شود، بنابراین شما می‌توانید در زمان سفر کنید و به آغاز تولید صابون در روسیه بازگردید.

برای خرید بلیت هواپیما به مقصد روسیه به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.