لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)
امتیاز ما

بازی تاج و تخت(Game of Thrones) یکی از فوق‌العاده‌ترین سریال‌های تلویزیونی است و بخش بزرگی از موفقیت طولانی مدت این سریال تلویزیونی به دلیل استفاده از لوکیشن‌های واقعی در محیط فانتزی ایجاد شده توسط جورج آرآر مارتین است. با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا به معرفی لوکیشن‌های واقعی فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت بپردازیم.بلیط هواپیما

نقشه لوکیشن های مختلف سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones)

دنیای «وستروس»، سرزمینی که بیشتر وقایع بازی تاج و تخت در آن اتفاق می‌افتند، دارای نمادهایی از دوران قرون وسطی است.  برای سازگاری با صفحه‌ی نمایش، تهیه‌کنندگان این سریال لوکیشن‌های بسیار دیدنی‌ای را انتخاب کردند تا حس دنیای دیگر که در کتاب نشان داده شده بود را القا کنند.چگونه آسوده سفر کنیم؟

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones)

ایسلند(Iceland)

یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر در جهان ایسلند است که به لطف سریال گیم آف ترونز اخیرا گردشگران بیشتری به این کشور سفر می‌کنند. بازدیدکنندگان در این کشور زیبا با وجود داشتن زمین‌های متنوع مانند ماسه‌های سیاه در جنوب، جایی که دیوار مشهور به صورت دیجیتالی در هر فصل نصب می‌شود، و زمین‌های یخی در شمال احساس می‌کنند که در حال گشت‌و‌گذار در وستروس هستند البته در صورتی که از پایتخت این کشور «ریکیاویک» کمی دور شوند.رمانتیک ترین اقامتگاه های ایسلند

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

ایرلند شمالی(Northern Ireland)

سکانس‌های زیادی از سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones) در استودیوهای ساخته شده در بلفاست فیلمبرداری شده‌اند. برخی از مشخص‌ترین فضاهای داخلی سریال مانند «وینترفل» و «کسل بلک»، در ساختمان‌های بزرگ شهر قرار دارند اما فضاهای خارجی آن‌ها در اطراف کشور واقع شده‌اند. شبکه‌ی تلویزیونی «اچ بی او» که مسئول پخش این سریال پرطرفدار است، اعلام کرده است که صحنه‌های فیلمبرداری را به همان شکل نگه می‌دارد تا در سال ۲۰۲۰ از آن‌ها برای جذب توریست استفاده کند.

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

اسکاتلند(Scotland)

قلعه‌ی «دون» در کشور اسکاتلند لوکیشن اصلی خانه‌ی خاندان «استارک‌» در وینترفل بود.  قبل از این‌که اولین قسمت از سریال گیم آف ترونز پخش شود، برنامه‌ای با حضور بازیگرانی که در قسمت اول این سریال حضور نداشتند و در این لوکیشن معروف اسکاتلند فیلمبرداری شده بود، درست شده بود که پخش نشد و بعد از آن به دلایل مختلفی از جمله نبود فضای کافی برای استودیو، تولید این فیلم به ایرلند شمالی منتقل شد.اسکاتلند زیباترین کشور جهان

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

اسپانیا(Spain)

بازی تاج و تخت(Game of Thrones) در واقع فقط عنوان اولین کتاب از مجموعه حماسه‌ی نغمه‌ی آتش و یخ است. پیش از این درباره‌ی لوکیشن‌های سردتر این سریال محبوب صحبت کرده‌ایم، اما سرزمین‌های دیگری هم وجود دارند که با ماسه‌های قرمز پوشیده شده‌اند و بسیار گرم هستند. جنوب کشور اسپانیا جایی است که شما می‌توانید لوکیشن‌های فیلمبرداری زیادی از سریال گیم آف ترونز را مشاهده کنید؛ مخصوصا لوکیشن‌هایی که در آخرین فصل‌های این سریال وجود دارند. رینگ گاوبازی واقعی در «سویا» به عنوان گودال مبارزه‌ی «میرین» مورد استفاده قرار گرفت و «کوردوبا»، «خیرونا» و «کاسرس» لوکیشن‌های دیگر این فیلم در جنوب اسپانیا هستند.

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

مراکش(Morocco)

استودیوی «اطلس»، بزرگ‌ترین استودیوی فیلم و تلویزیون در جهان، در «اورزازات» در جنوب مراکش واقع شده است. کوه‌های اطلس در یک طرف آن قرار دارند و در طرف دیگر آن چیزی جز صحرا نیست. فیلم‌هایی مانند لارنس عربستان (۱۹۶۲)، زندگی روزمره (۱۹۸۷)، مومیایی (۱۹۹۹) و گلادیاتور (۲۰۰۰) قبل از سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones) در این مکان فیلمبرداری شده‌اند. ما «دنریس» (امیلیا کلارک) را دیدیم که در این‌جا «آنسالیدها» را آزاد کرد و همین‌طور سه اژدهای او که برای اولین بار از آتش خود استفاده کردند. شهرهایی «اساویرا» و «آیت بن هدو» از شهرهایی بودند که دنریس برای گسترش ارتش سربازانش در جنوب وستروس به آن‌ها سفر کرد.

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

مالتا(Malta)

مالتا نقش بزرگی در اولین قسمت‌های سریال بازی تاج و تخت(Game of Thrones) به عهده داشت اما تا قسمت‌های ابتدایی نشان‌ داده نشد. با این حال منظره‌های بسیار زیبای مالتا در ذهن طرفداران ماندگار شدند و تورهای آن هنوز در جزیره‌ی اصلی و جزیره‌ی «گُزو» در شمال برگزار می‌شود. شهر «مدینا» اولین لوکیشنی بود که برای نشان دادن قلعه‌ی خاندان «لنیستر» در «کینگزلندینگ» از آن استفاده شد. متاسفانه توریست‌ها دیگر قادر به دیدن صخره‌ی «پنجره‌ی آزور» مشهور نیستند. این صخره در پس‌زمینه‌ی مراسم عروسی دنریس و کارل دروگو (جیسون موموآ) بود.

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

کرواسی(Croatia)

از فصل دوم به بعد کینگزلندینگ نقش بسیار بزرگ‌تری را در سریال گیم آف ترونز داشته است. تهیه‌کنندگان خانه‌ای دائمی را در دوبروونیک در دریای آدریاتیک پیدا کردند. آن‌ها دیوارهای قرون وسطایی شهر را برای این سریال انتخاب کردند چون می‌توانستند آن‌ها را با متن اصلی مطابقت دهند. یکی از معروف‌ترین صحنه‌ها در تاریخ تلویزیون که به نام پیاده‌روی شرم معروف است، از بالای پله‌های اسپانیایی در اولد تاون فیلمبرداری شده است.

لوکیشن های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)