سفر با کوله‌پشتی

هیچ‌چیز به اندازه‌ی سفر با کوله‌پشتی به اروپا مخصوصا برای کسی که اولین بار است اینکار را انجام می‌دهد، جذاب نیست. وقتی فقط با یک کوله‌پشتی سبک سفر می‌کنید به راحتی از منظره‌ی طلوع و غروب آفتاب لذت خواهید برد و دیگر هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت. باید در نظر داشته باشید که در سفر با کوله‌پشتی به اروپا باید حساب همه چیز را بکنید تا دچار کمبود پول نشوید و یا در شرایط دشواری قرار نگیرید. اگر می‌خواهید درباره‌ی سفر با کوله‌پشتی به اروپا بدانید با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

دانستنی های سفر با کوله‌پشتی

‌قبل از سفر

سفر با کوله‌پشتی

قبل از اینکه سفر خود را آغاز کنید باید کارهایی را انجام دهید و هزینه‌هایی بابت آن‌ها بپردازید. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید گرفتن پاسپورت و چک کردن اعتبار آن است. پاسپورت شما باید حداقل شش ماه پس از تاریخ آغاز سفر شما اعتبار داشته باشد.

علاوه بر این، هیچ یک از ما دوست نداریم که در شهرهای مختلف یک چمدان بزرگ و سنگین را مدام با خود به این طرف و آن طرف ببریم. سعی کنید یک کوله‌پشتی مناسب و جادار تهیه کنید که حتی‌الامکان دارای چرخ نیز باشد. بدین ترتیب جابجایی آن نیز برای شما راحت‌تر خواهد بود.

لوازم سفر

سفر با کوله‌پشتی

یک مسافر موفق و شاد مسافری است که با برنامه‌ریزی پیش برود. سعی کنید لوازم خود را به شیوه‌ای مناسب بسته‌بندی کنید و حتما هر کدام در بسته‌ی مربوط به خود قرار دهید. مثلا در یک بسته شارژهای خود و در بسته‌ای دیگر لباس زیر و یا پیراهن‌های خود را قرار دهید. در بسته‌ای دیگر نیز مدارک شناسایی خود را بگذارید تا پاسپورت، کارت‌های اعتباری و پول‌های شما همه در یک جا باشند.  چگونه آسوده سفر کنیم؟

بیمه‌ی سفر

اگر به قانون مورفی اعتقاد دارید هرگز این مورد را نادیده نگیرید. بیمه‌ی سفر یکی از مهم‌ترین مواردی است که حتما باید آن را تهیه کنید تا در صورتی که هر اتفاقی افتاد به راحتی از آن استفاده کنید و در کشورهای بیگانه به دردسر نیفتید. این بیمه‌نامه معمولا توسط آژانس‌های مسافرتی تهیه می‌شود ولی خودتان هم با اندکی تحقیق می‌توانید آن را تهیه کنید.

هزینه‌ی بلیط هواپیما

سفر با کوله‌پشتی

بدون داشتن بلیط هواپیما شما نمی‌توانید جایی بروید. قیمت بلیط هواپیما برای پروازهای مختلف و کشورهای مختلف تفاوت دارد و ممکن است در بعضی زمان‌های سال به سختی قابل تهیه باشد. بنابراین سعی کنید بلیط‌های خود را از قبل تهیه کنید تا به مشکل برنخورید.

هزینه‌های روزانه

هزینه‌های شما با توجه به کشوری که در آن هستید تفاوت دارد. شرق اروپا از غرب اروپا -خصوصا در تابستان- ارزان‌تر است و شهرهای کوچک نیز از شهرهای بزرگ ارزان‌تر هستند. براساس مکانی که به آن سفر می‌کنید واحد پول و میزان هزینه‌ی روزانه تفاوت می‌کند پس حتما با برنامه‌ریزی دقیق پیش بروید و پول کافی با خود به همراه داشته باشید. سفر به قاره آسیا

اقامت در هتل

سفر با کوله‌پشتی

هتل‌ها فقط مکانی برای خوابیدن و استراحت نیستند بلکه شما می‌توانید در هتل‌ها دوست پیدا کنید و از سرویس‌دهی مناسب و غذاهای خوش طعم محلی و بین‌المللی لذت ببرید. هتل‌ها با توجه به میزان خدماتی که ارائه می‌دهند و زمانی از سال که به آنجا می‌روید هزینه‌های متفاوتی دارند. برخی هتل‌ها در فصل تابستان گران‌تر هستند و اتاق‌هایی که تخت کمتری دارند نیز هزینه‌ی بالاتری دارند. هرچه که به سمت شرق اروپا نزدیک‌تر می‌شوید هزینه‌ی اقامت در هتل‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. نکاتی که پیش از سفر

رستوران و غذاخوری

یکی از بهترین قسمت‌های هر سفر بخش رستوران و آزمایش غذاهای جدید است. در همه جای اروپا رستوران‌های عالی و با کیفیت پیدا می‌شوند که قیمت غذاهای آن‌ها با هم تفاوت دارد. رستوران‌هایی که در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری هر شهر هستند معمولا گران‌تر بوده و قیمت غذاهای آن‌ها بالاتر است. اگر می‌خواهید هزینه‌ی کمتری را برای صرف غذا پرداخت کنید به رستوران‌های محلی بروید و حتما خود را آماده کنید تا در زمان ترک رستوران انعام بدهید. سفر زمینی

بازدید از جاذبه‌های گردشگری

سفر با کوله‌پشتی

برای دیدن جاذبه‌های گردشگری باید توجه داشته باشید که در بعضی شهرها موزه‌ها رایگان هستند ولی در بعضی شهرها باید هزینه‌ی ورودی آن را پرداخت کنید. خبر خوب این است که بسیاری از تجربه‌های شیرین خود را می‌توانید به رایگان کسب کنید و هزینه‌ای برای آن‌ها نپردازید. شما می‌توانید با شرکت کردن در تورهای رایگان گشت پیاده در شهر به مکان‌های دیدنی بروید و از راهنمای خود بخواهید تا رستوران‌های ارزان و مناسب را به شما معرفی کند. برای هر روز از سفر خود برنامه داشته باشید تا بتوانید به راحتی سفر کنید و لذت ببرید.

وسایل نقلیه‌ی عمومی

در اکثر نقاط اروپا اتوبوس، مترو و تاکسی وجود دارد که می‌توانید با توجه به مقصد خود مناسب‌ترین شیوه‌ی سفر را از جهت آسایش و هزینه انتخاب کنید و با آن به مقصد خود بروید.