ایالت آلاسکا
امتیاز ما

آلاسکا بزرگ‌ترین ایالت در ایالات متحده‌ی آمریکا است که آب و هوای سردسیری دارد. قوم «آلئوت» ساکنان کهن و اصلی ایالت آلاسکا هستند که هنوز هم آثار تمدن آن‌ها در این سرزمین یافت می‌شود. نام آلاسکا در زبان بومی مردم آن به معنی «سرزمین اصلی» است. این ایالت دارای معادن نفت بسیاری است که همین امر آن را به یکی از ثروتمندترین ایالت‌های آمریکا تبدیل کرده است. آلاسکا دارای یخچال‌های طبیعی و رشته‌کوه‌های بلند و به هم پیوسته است و بیش‌تر مردم این ایالت مسیحی پروتستان هستند. اگر می‌خواهید درباره‌ی شرایط مهاجرت به آلاسکا بیشتر بدانید با مجله دور و نزدیک همراه باشید. خرید ارزان  بلیط هواپیما

هزینه های زندگی در آلاسکا

ایالت آلاسکا

هزینه‌های زندگی در آلاسکا متوسط است و از سن فرانسیسکو و منهتن پایین‌تر است. در این ایالت پارک‌های متعددی وجود دارد که سرگرمی‌های بسیاری را برای خانواده‌ها به صورت رایگان فراهم می‌کنند. ایالت آلاسکا یکی از مکان‌هایی است که به شهروندان خود سالانه مبالغی را پرداخت می‌کند تا در هزینه‌های زندگی به آنها کمک کند. از آنجایی‌که مالیات در این ایالت خیلی پایین است، شرایط مناسبی را برای ساکنان آن فراهم آورده است.

خردی یا اجاره ملک در آلاسکا

اگر به دنبال خرید، اجاره و یا ساخت خانه در آلاسکا هستید باید بدانید که آلاسکا سرزمین فرصت‌ها است و شما به راحتی می‌توانید خانه‌ی رویاهای خود را داشته باشید. رفت‌وآمد از خارج شهر به مرکز شهر خیلی راحت صورت می‌گیرد و هم‌چنین شما در مسیر می‌توانید خرس یا گوزن های شمالی را ببینید که در کمتر شهری در دنیا چنین امکانی برای‌تان فراهم خواهد بود. اجاره‌ی منزل در شهرهای اصلی آلاسکا از خارج شهر بیش‌تر است ولی هزینه‌های آن بالا نیست و به راحتی می‌توانید آن را بپردازید. تغییرات اقتصادی ایالت‌های دیگر بر اقتصاد این ایالت تاثیری ندارد و در آن تغییری ایجاد نخواهد کرد و این یکی از مزیت‌های بزرگ آلاسکا محسوب می‌شود. آلاسکا شهر برف و یخ

کسب و کار و تجارت در آلاسکا

ایالت آلاسکا

درباره‌ی مشاغل موجود در آلاسکا باید بگوییم که اگر فکر می‌کنید تنها مشاغل موجود در این ایالت به معادن نفت و ماهیگیری وابسته است کاملا در اشتباه هستید. این کشور فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه‌های سلامت، حمل و نقل، نفت، معدن، صنعت چوب و ماهیگیری به شما ارائه می‌دهد. هم‌چنین، شغل‌های فصلی و خدماتی هم همیشه برای افراد جویای کار وجود دارد. این شغل‌ها شامل راننده‌ی اتوبوس، کارمند هتل و غیره می‌شود. میزان درآمد افراد در این ایالت خیلی بالا نیست و افرادی که به این ایالت می‌آیند معمولا به دنبال درآمدهای نجومی و خیلی بالا نیستند. خوب است بدانید که در زمینه‌ی خدمات بهداشتی و سلامت نیاز به افراد برای کار در این ایالت رشدی چشمگیر دارد. هم چنین، به دلیل موقعیت مکانی ایالت آلاسکا حمل و نقل باری هوایی نیز در این ایالت رونق بسیاری دارد.

تحصیل در آلاسکا

اگر در این ایالت تحصیل می کنید یا قصد تحصیل در آلاسکا را دارید، باید بدانید که یک صبح تاریک و شنیدن صدای گوزن‌های شمالی در میان درختان منظره‌ای است که همه‌ی دانش‌آموزان این ایالت هر روز با آن مواجه هستند. مدارس دولتی این ایالت بهترین مدارس موجود در آلاسکا هستند. دانش آموزان این ایالت می‌توانند سیستم آموزش از راه دور را نیز انتخاب کنند و از راه دور آموزش ببینند. تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی در این ایالت هم امکان‌پذیر است. چند دانشگاه در این ایالت وجود دارد که افراد می‌توانند در آنها رشته‌ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به ادامه‌ی تحصیل بپردازند.

فعالیت هایی که می توانید در ایالت آلاسکا انجام دهید

ایالت آلاسکا

مردم آلاسکا به فعالیت‌های خارج از منزل و ورزش بسیار علاقه دارند. فوتبال، اسکی، بسکتبال، دویدن و غیره از جمله ورزش‌هایی هستند که مردم این ایالت به آنها می پردازند.

بیش از ۷۰ درصد جمعیت آلاسکا در شهرهایی که در خط ساحلی قرار دارند زندگی می‌کنند و ۷۵ درصد از جمعیت این ایالت را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند. یکی دیگر از نکات جالب مربوط به آلاسکا این است که این منطقه نزدیک‌ترین منطقه آمریکا به آسیا است و تنگه‌ی «برینگ» با پهنای ۸۰ کیلومتر این ایالت را از روسیه جدا می‌کند.

آب و هوای آلاسکا

مهم‌ترین نکته‌ای که درباره‌ی آلاسکا باید بدانید این است که در زمستان‌های این ایالت روزها کوتاه هستند و در زمان‌های مشخصی از سال (اواسط ماه نوامبر تا آخر ژانویه) هوا تاریک است و معمولا اهالی آلاسکا در این زمان به سفر می‌روند و مکان‌های گرم تری را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم بتوانید این کار را انجام بدهید تاریک بودن هوا شما را آزار نخواهد داد. از اواسط ماه فوریه روزها طولانی‌تر می‌شوند و نوید تابستانی فوق العاده را به شما خواهند داد. تابستان در این ایالت بسیار دلنشین و زیبا است و روزهای تابستان معمولا طولانی هستند و خورشید ۱۸ تا ۲۱ ساعت در آسمان دیده می‌شود. به همین دلیل، مردم این ایالت در شب‌های تابستان به ماهیگیری و پیاده‌روی می‌روند و این امری رایج در ایالت آلاسکا است.