مهمانداران هواپیما

شما هم احتمالا پیش خودتان فکر می‌کنید که مهمانداران هواپیما خودشان را برای مسافران می‌گیرند و شاید به عبارت دیگر بتوان این گونه بیان کرد که مهمانداران زیاد با مسافران گرم نمی‌گیرند و به سوالات مسافران جواب نمی‌دهند. برای مثال، برای خیلی‌ها ضمن پرواز این پرسش پیش می‌آید که الان وضع هوا چه گونه است؟

اما پشت آن لبخند زیبا و خوشامدگویی مهربانانه مهمانداران موضوع دیگری نهفته است و آن این است که آنها اصلا کاری به کار پرسش‌هایی که برای شما پیش می‌آید ندارند بلکه از زمانی که وارد هواپیما می‌شوید شروع به قضاوت و داوری شما می‌کنند. اما هیچ جای نگرانی نیست! همه رفتارهای رسمی مهمانداران عصا قورت داده هواپیماها را می‌توان با یک کلمه ساده به رفتاری دوستانه تبدیل کرد. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.بلیط هواپیما مناسب

مهمانداران هواپیما

«ابه یانگر»، که قبلا مهماندار هواپیماهای دو شرکت هواپیمایی «کانتی‌ننتال» و «یو‌اس ایرویز اکسپرس» بوده و کتابی نیز با موضوع توصیه‌‌هایی به مهمانداران هواپیما نوشته است، می‌گوید: «آدم وقتی می‌بیند که از بین آن همه مسافری که سوار هواپیما می‌شوند حتی یک نفرشان گوشش به حرف‌های مهمانداران بدهکار نیست و دغدغه‌شان فقط این است که صندلی مربوطه خودشان را پیدا کند، واقعا جا می‌خورد! این جا است که آدم با خودش می‌گوید اگر با دیوار حرف زده بودم الان جوابم را داده بود!»

«کارا مولر»، مهماندار هواپیما، نیز در این باره توصیه می‌کند سوار هواپیما که می‌شوید همین که به مهمانداران پرواز رسیدید لبخند بزنید و «سلام» کنید تا به چشم خود ببینید که در ضمن پرواز شاهد چه رفتار متفاوتی از سوی آنان خواهید بود.

به گفته مولر، همین یک «سلام» ساده نه تنها همه روز مهمانداران هواپیما را خواهد ساخت (نیازی به گفتن نیست که چه تاثیری در خلق و خوی آنها می‌گذارد!) بلکه موجب می‌شود تا مثل زمانی که مهمان خانه آنها هستید از شما پذیرایی کنند و با شما گرم و صمیمی شوند. حتی کار ممکن است آن قدر بالا بگیرید که در هنگام پذیرایی چیزهایی به شما بدهند که به دیگر مسافران در حالت عادی نمی‌دهند!

مهمانداران هواپیما

مولر می‌گوید: «اگر فقط چند ثانیه وقت بگذارید و به حرف‌‌های مهمانداران گوش بدهید متوجه می‌شوید که چه حرف‌های جالبی برای گفتن دارند.

یانگر هم می‌گوید: «پس با این حساب، دفعه بعد که سوار هواپیما شدید، یادتان باشد که رفتاری ساده و صمیمی داشته باشید. یادتان هست بچه که بودید مادرتان همیشه می‌گفت هر جا رفتید اول سلام کنید؟ خب… مهمانداران هواپیما هم جزو همان آدم‌هایی هستند که روی زمین به آنها سلام می‌کنید. چه می‌شود که در هواپیما خودتان را می‌گیرید و سلام نمی‌کنید!؟»