زیباترین شهرهای تایلند

در زیبایی تایلند شکی نیست اما همه‌ی زیبایی این کشور را نمی‌توان در سواحل و آبهای زلال دریا خلاصه کرد. تایلند دارای مکان‌های باستانی، معابد باشکوه و شهرهای بسیار زیبا است. در ادامه زیباترین شهرهای تایلند را به شما معرفی خواهیم کرد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

زیباترین شهرهای تایلند

چیانگ رای

شهرهای تایلند - چیانگ رای

شهر زیبای «چیانگ رای» در شمال تایلند قرار دارد. اگرچه این شهر دارای معابد زیبای زیادی است و به «مثلث طلایی» نیز راه دارد، اما هنوز کمی ناشناخته است و به گونه‌ای می‌توان گفت در حق این شهر بی‌انصافی شده است. بازدید از «معبد سفید» که با اسکلت‌های ترسناکش در وروردی شهر به شما خوش‌آمد می‌گوید و نقاشی‌های فوق‌العاده‌ی داخل آن  را فراموش نکنید. در این شهر می‌توانید صخره‌نوردی و دوچرخه‌سواری را هم امتحان کنید و در تعطیلات آخر هفته از قدم زدن در کنار غرفه‌های رنگی این شهر لذت ببرید یا به تماشای آبشار زیبای «Khun Korn» بروید.

کانچانابوری

شهرهای تایلند - کانچانابوری

در حاشیه‌ی کوه‌های زیبای غرب تایلند، شهری به نام «کانچانابوری» قرار دارد که جزو زیباترین شهرهای تایلند است. این شهر دارای یک رودخانه‌ی کوچک و زیبا است که قطعا ارزش دیدن را دارد. شهر کانچابوری به دلیل پلی که از روی رودخانه‌ی «کوای» می‌گذرد و ارتباط آن با راه‌آهن «بورما» که به راه‌آهن مرگ معروف است، شهرت دارد. در این راه‌آهن تعداد بیشماری از زندانیان و اسرای جنگی در دوره‌ی اشغال شدن توسط ژاپن، در روند ساخته شدن این راه‌آهن جان خود را از دست دادند. در سفر به کانچانابوری فراموش نکنید از پارک‌های ملی، غارها و آبشارهای این شهر دیدن کنید.

کرابی

شهرهای تایلند - کرابی

شهر «کرابی» با وجود آب‌هایی زلال، سواحلی دست‌نخورده و بکر و صخره‌های نفس‌گیر که مکانی ایده‌آل برای صخره‌نوردان است، در جنوب غربی تایلند قرار دارد و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای تایلند شناخته می‌شود. دوست‌داران طبیعت و ماجراجویان می‌توانند غواصی اسکوبا، غواصی سطحی و «کایاک» را تجربه کنند. کرابی یک شهر ساحلی است و در نزدیکی آن معابد و آبشارهای باشکوهی قرار دارد که به زیبایی این مکان می‌افزاید. به علاوه، این شهر یکی از زیباترین غروب‌ها را دارد که می‌توانید از نزدیکی ساحل «ریلای» شاهد این غروب دل‌انگیز باشید.

سوکوتای

«سوکوتای» پایتخت سابق تایلند، یکی از زیباترین شهرهای تایلند و شهری باستانی است که گردشگران را به زمان‌های قدیم می‌برد. سوکوتای یک شهر ایده‌آل برای دوچرخه‌سواری است و مکان‌های زیادی وجود دارند که دوچرخه کرایه می‌دهند. در سفر به سوکوتای حتما از طلوع خورشید در مناطر زیبای این شهر لذت ببرید زیرا هیچ‌ چیز قابل مقایسه با دیدن مجسمه‌های بودا در طلوع زیبای خورشید نیست.

پای

در شمال تایلند، شهری کوچک به نام «پای» وجود دارد که در نزدیکی «چیانگ‌مای» قرار دارد. اگرچه در جاده‌های منتهی به این شهر وزش باد کمی تند است، اما منظره‌ی زیبای آن ارزش کمی سختی را دارد. شهر پای با جنگل‌های سرسبز، چشمه‌های آب گرم و آبشارهای زیبایی احاطه شده است. بهترین روش برای گشت و گذار در اطراف این مناطق شگفت‌انگیز موتورسیکلت است اما شاید بهترین کاری که دلتان بخواهد در اینجا انجام دهید این باشد که در چشمه‌های آب گرم بیشتر وقت خود را بگذارید.

چیانگ مای

شهرهای تایلند - چیانگ مای

شهر «چیانگ‌مای» در میان گردشگران معروف است و نسبت به دیگر شهرهای تایلند شلوغی کمتری دارد. این شهر مکان مناسبی برای استراحت و امتحان کردن بهترین غذاهای خیابانی تایلند است. از معابد قدیمی و مراکز باستانی و تاریخی این شهر دیدن کنید، ماساژ تایلندی و پختن غذاهای تایلندی را تجربه کنید. قدم زدن در حومه‌ی این شهر زیبا هم خالی از لطف نیست.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.