موزه فرش ترکیه

موزه فرش استانبول؛ دریچه ای به تاریخ فرش

استانبول این روز ها به یکی از مقاصد پر بازدید تبدیل شده است؛ شما نیز می توانید به این شهر زیبا بروید و از جاذبه های گردشگری استانبول دیدن کنید. برای نمونه می توانید به سراغ موزه فرش استانبول بروید. در این موزه می توانید شاهد فرش های تاریخی باشید و بیشترین اطلاعات را در زمینه فرش در این موزه کسب نمایید. با ما همراه باشید تا شما را با بخش های مختلف موزه فرش استانبول آشنا کنیم.   بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

اگر به فرش های دستبافت علاقه مند هستید و می خواهید با تاریخچه معروف ترین این فرش ها آشنا شوید می توانید در بازدید از استانبول سری به موزه فرش استانبول بزنید. این موزه فرش فوق العاده مقابل اقامتگاه ابراهیم پاشا قرار دارد.

چیز هایی که در این مجموعه در انتظار شما هستند چند تکه قالی و گلیم قدیمی نیست بلکه گوشه ای از تاریخ و فرهنگ هر ملتی است. می توانید از روی فرش ها به نکات ارزنده ای درباره تاریخ هر کشور دست پیدا کنید. می توانید به فرهنگ و طرز تفکر مردمان قدیم پی ببرید.

هر فرش علاوه بر زیبایی حامل پیام های فرهنگی می باشد. هر نقش و نگاری بر روی فرش ها بر گرفته از یک ذهن هنرمند می باشد که با ذوق و سلیقه کنار یکدیگر گره خورده و قرار گرفته اند.

ویژگی های موزه فرش استانبول

لازم است بدانید که موزه فرش استانبول یکی از پر بازدید ترین موزه های هنری در استانبول می باشند. تاریخ شناسان و تاریخ دوستان زیادی هر ساله از این موزه بازدید می کنند. تا به دنبال اطلاعاتی ناب از روش زندگی مردم قدیم باشند.

قدمت برخی از این فرش ها به صد ها سال قبل باز می گردد و شرایط نگهداری آن ها بسیار خاص و ویژه می باشند. این فرش ها لازم است تا به دور از رطوبت و مواردی از این دست قرار گرفته شوند تا دچار پوسیدگی نشوند. حتی در برخی از قسمت ها فرش ها با نور های بسیار کم به نمایش گذاشته می شوند تا آسیبی به آن ها وارد نشود. پیشنهاد ما به شما این است که در کنار تمام مراکز خرید و مراکز تفریحی در استانبول به موزه فرش استانبول نیز سری بزنید. تاریخ ملت های مختلف را می توانید یک جا در این موزه نظاره گر باشید.

برخی از این فرش ها به دلیل قدمت زیاد بخش های از بین رفته زیادی دارند. اما نگران نباشید بخش های سالم آن ها می توانند تحیر و تحسین شما را برانگیزند. زیرا مطمئنا می توانید ظرافت و زیبایی همراه با قدمت آن ها را ببینید که این مهم شما را شگفت زده خواهد کرد.

بهترین جاذبه دیدنی استانبول

برای علاقه مندان به اشیای باستانی و تاریخ، موزه ها همیشه مکان های فوق العاده ای به شمار می روند. از این رو پیشنهاد ما این است که بازدید از موزه فرش استانبول را از دست ندهید برای بازدید از این مجموعه به حدود یک ساعت زمان احتیاج دارید. در کنار هر فرش نیز می توانید تاریخچه و سال بافت آن را مشاهده کنید.

در موزه فرش استانبول چهل هزار اثر هنری وجود دارد که بیشتر آن ها را می توان مرتبط با عصر اسلام و طرح های مربوط به آن دوران دانست. می توانید فرش هایی را مشاهده کنید که حاصل ترکیب زیبایی از هنر ترکی با سبک اسلامی می باشد. همچنین لازم است بدانید فرش هایی که در موزه فرش ترکیه قرار دارند جزء منحصر به فرد ترین فرش های جهان می باشند. مجله گردشگری دور و نزدیک

موزه فرش ترکیه