سفر کم هزینه به تایلند

«تایلند» (Thailand) یکی از کشورها‌یی است که با بودجه‌ی بسیار کم می‌شود به آن سفر کرد. اگر قصد سفر با بودجه‌ی کم را دارید، حتما این مطلب را مطالعه کنید تا پولی که به سختی به دست آورده‌اید مدت زمان طولاتی‌تری در جیبتان باقی بماند. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

چطور کمتر پول خرج کنیم ؟

سفر کم هزینه | تایلند

یک سری قوانین پایه برای کمتر خرج کردن در سرزمین لبخندها وجود دارد، این که آماده باشید و از قبل برنامه‌ریزی کرده باشید شما را در موقعیتی خیلی بهتر از بقیه قرار می‌دهد. برای مثال قبل از سفر، نحوه سفر از «چیانگ مای» (Chiang Mai) به «که فانگان» (Koh phangan) را انتخاب کنید و جلوتر محل اقامتتان را رزرو کرده تا مطمئن شوید که بعد در انتخاب محل اقامتتان به مشکل نخورید. اگر از قبل به فکر نباشید ممکن است مجبور به اقامت با قیمتی بسیار بالاتر شوید. همچنین بهتر است که مسیر حرکت خود در این کشور را قبل از سفر چک کنید تا دور خود نچرخید. با این کار هم در هزینه و هم در زمان صرفه‌جویی می‌کنید.

چطور با کم‌ترین هزینه غذای خوب بخوریم

وقتی حرف از غذا خوردن می‌شود بهترین کار همرنگ جماعت شدن است. با غذا خوردن در دکه‌ها و رستوران‌های محلی هزینه‌ی خورد و خوراکتان بسیار پایین می‌آید. اگر در رستوران‌های غربی غذا بخورید، حداقل ۳ برابر غذاهای محلی برایتان آب می‌خورد و جیببتان خیلی سریع‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید خالی خواهد شد. به احتمال زیاد محل اقامتتان صبحانه را به عنوان یک گزینه‌ی رایگان ارائه می‌دهد. مطمئن شوید که از این صبحانه بیشترین استفاده ممکن را ببرید. می‌توانید آب و تغذیه برای طول روز را از همین صبحانه تامین کنید. اگر با دوستانتان سفر می‌کنید یا با سایر مسافرها همسفر شده‌اید، مانند افراد محلی غذاهایتان را با هم شریک شوید تا تعداد بیشتری ازغذاهای محلی این کشور را امتحان کرده باشید.

چگونه با کمترین هزینه جای خواب مناسبی پیدا کنیم

اقامت کم هزینه | تایلند

مکان‌های ارزان برای اقامت در تایلند به وفور یافت می‌شوند. حتی در «بانکوک» (Bangkok) که پایتخت این کشور است، فقط کافی است تا کمی تحقیق کنید و محله های ارزان‌تر را بری اقامت انتخاب کنید. وقتی صحبت از سفر با بودجه کم به میان می‌آید، همه تصور می‌کنند. که باید در یک اتاق کوچک با ۲۰ نفر دیگر که بوی عرق می‌دهند و خروپف می‌کنند خوابید اما این قضیه درمورد تایلند کاملا متفاوت است. در این کشور هزینه‌ی اقامت در یک اتاق خصوصی شبی ۱۵۰ «بات» (Baht)، معادل ۴.۵ دلار آمریکا می‌باشد. اگر قصد دارید که تمام زمان اقامتتان در تایلند را در یک مکان بمانید برای تخفیف هفتگی یا ماهانه حتما چانه بزنید.

تفریحات کم‌هزینه و رایگان

تفریحات تایلند

خیلی تفریحات ارزان و رایگان وجود دارد که شما می توانید از آنها لذت ببرید. اکثر کافه‌ها در تایلند حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی‌کنند، پس می‌توانید به کافه رفته و یک نوشیدنی ارزان و یا حتی رایگان سفارش داده و از موسیقی زنده لذت ببرید. اگر از نوشیدنی هایی با طعم‌های عجیب لذت می‌برید حتما «لئو» (leo) و «سینگ» (singha) را امتحان کنید.

تایلند به فروشگاه‌هایش بسیار معروف است. این فروشگاه‌ها مکانی ایده‌آل برای جایگزین کردن لباس‌ها و وسایل سفر با کمترین قیمت ممکن هستند. غذا خوردن نیز در فروشگاه‌ها ارزان‌تر است. غداهای موجود در فروشگاه‌ها با توجه به منطقه‌ای که فروشگاه در آن واقع شده است با یکدیگر فرق می‌کنند. دیدن از معابد معمولا رایگان است و گذراندن چند ساعت در معابد بسیار دلپذیر است.

اگر به دنبال فعالیت‌های بدنی هستید، پیوستن به کلاس‌های ورزشی که در فضای آزاد برگزار می‌شوند گزینه‌ی خوبی است. این کلاس‌ها گاهاً رایگان و در بیشتر مواقع پول حاصل از آنها به خیریه هدیه داده می‌شوند. یکی دیگر از فعالیت‌های جالب، گشت و گذار در پارک‌های ملی تایلند است. در کوهای به پیاده‌روی بپردازید و از غارهای نفسگیر را کشف کنید و در سواحل جنوبی غواصی کنید. برای قدردانی از طبیعت زیبای تایلند راه‌های کم هزینه بسیار زیادی وجود دارد.

برای خرید بلیت ارزان هواپیما به مقصد تایلند به صفحه‌ی اصلی «دور و نزدیک» مراجعه کنید.