اطلاعات جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های گردشگری دبی برای بسیاری از توریست و گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار است. نهر دبی یکی از این امکان شناخته می شود.   بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

دبی از شهرهای آسیایی است که از مناطق توریستی و گردشگری بی نظیری برخوردار است. زمانی که پا به این شهر در حاشیه خلیج فارس می گذارید در کنارساختمان های مدرن و زیبایش با مناطق 

سنتی و قدیمیش نیز مواجه خواهید شد. در این مقاله سعی داریم در رابطه با جاذبه های گردشگری دبی به بحث و گفتگو با شما سروران عزیز بپردازیم.

بلیط تهران استانبول

پس توصیه می کنیم تا انتها همچنان همراه ما باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این مکان های زیبا و جذاب کسب نمایید. در این مقاله در رابطه با مکان های توریستی همچون نهردبی، خانه شیخ سعید آل مکتوم، بستا کیا یا دبی قدیم و همچنین موزه دبی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب هم چنان با ما باشید تا از این مکان ها اطلاعات مناسبی را کسب نمایید.

 

نهر دبی از جاذبه های گردشگری دبی

از جاذبه های  دبی می توان به منطقه و مکانی زیبا در این شهر به نام نهر دبی اشاره نمود. این منطقه از مکان های توریستی و گردشگری دبی به شمار می رود و سالانه میزبان توریست های مختلف از کشورهای خارجی می باشد. این مکان باعث شده است که شهر دبی به دو منطقه جنوبی و شمالی تقسیم بندی شود. در این منطقه شما با لنج های مختلفی مواجه خواهید شد که برای توریست و گردشگران جذاب و دیدنی می باشند. با خرید بلیط هواپیما تهران دبی از دور و نزدیک سفر مطمئنی را تجربه کنید.

 اگر تمایل دارید ظاهری متفاوت از دبی را مشاهده کنید توصیه می کنیم به نهر دبی سفر نموده و از قایق های کوچک و بزرگ آن برای تفریح و گشت و گذار در این منطقه بهره مند شوید. البته بار گیری در لنج های این منطقه برای بسیاری دیدنی و خاطره انگیز خواهد بود که توصیه می کنیم از این فعالیت در نهر دبی نیز دیدن نمایید.

بلیط هواپیما تهران آنتالیا

خانه آل مکتوم از جاذبه های گردشگری دبی

از دیگر جاذبه های گردشگری دبی می توان به خانه ای قدیمی و سنتی در حاشیه این شهر به نام خانه شیخ سعید آل مکتوم اشاره نمود. این مکان جزء مناطق توریستی و تاریخی این شهر عربی شناخته می شود. این خانه که متعلق به پدربزرگ حاکم فعلی دبی است با معماری عربی به عنوان یکی از موزه های این شهر شناخته می شود. این خانه با معماری خاصی که دارد از سی اتاق در حاشیه اتاق مرکزی برخوردار است.

 ستون های گچ کاری شده با در و پنجره های چوبی از دیگر ویژگی های خانه شیخ سعید آل مکتوم می باشد. موقعیت جغرافیایی این خانه طوری است که از پشت بام آن اشراف به تمامی نقاط وجود دارد. در کنار معماری این ساختمان می توان به وجود نقاشی و تمبرهای مختلف در داخل این خانه برای بازدید عموم اشاره کرد. در سفر به این شهر از این مکان به عنوان یکی از  گردشگری دبی دیدن نمایید.

بلیط هواپیما تهران مشهد

بستا کیا از جاذبه های  دبی

خانه تجار ثروتمند ایرانی در شهر دبی در قرن نوزدهم در محله بستا کیا بنا شد. این مکان که اغلب پارچه و مروارید در آن داد و ستد می شد تاجران ایرانی ثروتمندی را در خود جای داده بود. این منطقه با معماری عربی از راهروهای باریک برخوردار است که در بخش های مختلف آن برج های بادی به سبک ایرانی را می توان مشاهده نمود.

 از ویژگی های این بنای تاریخی می توان به وجود مبلمان و سرامیک های قدیمی به سبک عربی اشاره نمود. گالری های مختلفی در این مجموعه قابل‌رؤیت است که برای بسیاری از توریست و گردشگران از جذابیت  بالایی برخوردار است. در سفر به دبی از بستا کیا به عنوان یکی از جاذبه های توریستی دبی دیدن نمایید.

خرید بلیط هواپیما

موزه دبی از جاذبه های گردشگری دبی

از دیگر جاذبه های گردشگری دبی می توان به موزه این شهر اشاره نمود. آل فهیدی قلعه ای است که موزه دبی در آن بنا شده است. این قلعه در سال های پیش برای دفاع از دبی ساخته شده و از دیوارهای بلندی برخوردار است. گل و لای در سقف این قلعه استفاده شده است که اغلب دیوارهای آن با آهک بنا شده اند. 

این قلعه که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دبی شناخته می شود در گذشته مکانی برای اقامت حاکم وقت محسوب می شد. البته در بخش هایی از این قلعه پادگان و زندان نیز بنا شده بود. در سفر به دبی توصیه می شود از این مکان قدیمی و تاریخی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دبی دیدن نمایید.     مجله گردشگری دور و نزدیک