اوساکا بهشت عجایب در ژاپن

اگر اسم ژاپن را بشنوید به جز سوشی، چه چیز دیگری در ذهن شما تداعی می‌شود؟ آیا می‌دانستید که در ژاپن خیابانی وجود دارد که از درختان آن پشمک آویزان است و آیا می‌دانستید که غذایی عجیب و غریب به نام پنکیک اختاپوس یکی از غذاهای مورد علاقه ژاپنی هاست؟ بله، درست شنیدید. ژاپنی‌ها واقعا پنکیک اختاپوس درست می‌کنند و به خوردن آن هم علاقه دارند! در این مقاله به اوساکا سر خواهیم زد تا جاذبه‌های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم. با دور و نزدیک همراه باشید.

قلعه اوساکا

همواره جمعیت عظیمی از توریست‌ها از تمام نقاط جهان برای بازدید از قلعه اوساکا و عبور از مسیر درخت‌های پشمکی به ژاپن سفر می‌کنند. در طول فصل بهار، برگ‌های بی‌شمار درختان تمام جاده‌ای که به قلعه اوساکا منتهی می‌شود را پر می‌کنند و رایحه خوشایندی از خود ساطع می‌کنند که احساس می‌کنید روی یک پشمک صورتی خیلی گسترده ایستاده اید. چرا تا الان منتظر مانده‌ایم؟ بیایید باهم از این جاده رویایی عبور کنیم.

همزمان که در قلعه اوساکا هستید و از دیدن این مکان تاریخی و زیبا لذت می‌برید، حتما به موزه‌ای که در این قلعه وجود دارد هم بروید. این موزه حاوی طیف گسترده‌ای از اشیاء تاریخی است. طبقه بالای موزه نقش عرشه در کشتی را دارد و از آن بالا می‌توانید با زاویه‌ای وسیع همه چیز را تماشا کنید. منظره پارک قلعه اوساکا، ساختمان‌های مدرن سر به فلک کشیده، دشت اوساکا و کوه‌هایی که در دور دست‌ها قرار دارند را می‌توانید مشاهده کنید.

مرکز خرید «HEP Five» اوساکا

«HEP Five» اصلی‌ترین مرکز خرید و سرگرمی در اوساکاست. شما تقریبا می‌توانید هر برند و مارکی که مد نظرتان باشد را در این مرکز خرید بیابید ولی حتما یادتان باشد که تعدادی از عروسک‌های شخصیت‌های ژاپنی و سوغاتی‌های معروف ژاپنی را خریداری کنید. در کنار این مرکز خرید، کافه‌های بسیاری با تم تاریخی و سنتی ژاپنی وجود دارد. یکی از این کافه‌ها، کافه‌ی «گودِتاما» (Gudetama) است. کلمه (tama) که بخشی از نام کافه را تشکیل می‌دهد در زبان ژاپنی به معنی «تخم مرغ» است. پس هر چیزی که در این کافه‌ها هست مربوط به شخصیت جالب و سرگرم کننده‌ی تخم مرغ است. باید بدانید که تخم مرغ، یکی از شخصیت‌های محبوب کارتونی به حساب می‌آید

منطقه گردشگری «دوتومبُوری» Dotombori

منطقه گردشگری «دوتومبُوری» یکی از محبوب‌ترین مناطق اوساکا برای گردشگران است که می‌توانید رستوران‌های زیادی را آنجا پیدا کنید. در این‌جا غذاهای مدرن ژاپنی را سرو می‌کنند و در ویترین مغازه‌ها می‌توانید به وضوح، پنکیک‌های اختاپوس را ببینید. ژاپنی‌ها در زبان محلی به این غذا «تاکویاکی» (tacoyaki) می‌گویند.

اطلاعات پایه:

کشور: ژاپن

پایتخت: توکیو

زبان رسمی: ژاپنی

واحد پولی: ین / JPY

کد تماس: ۸۱+

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد ٰژاپن به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.