اسپانیا

ما اسپانیا را به فوتبالش می‌شناسیم؛ همین‌طور ایتالیا، برزیل، آلمان، انگلیس را و برای فوتبالی‌های دوآتیشه هلند و پرتغال. از تمام این کشورهای نه چندان وسیع اروپایی در دوره‌های مختلف تصویر مردانی جلوی چشم‌هامان می‌آید که به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن دنبال یک توپ می‌دوند؛ به فوتبالی‌ها برنخورد. این فقط بازتاب خوانش کلی ما از این چند کشور اروپایی است و بس. در این میان مثلا اسپانیا را به آب و هوای خوب و سواحل آبی زنگاری‌اش هم می‌شناسیم. بیشترمان این را دست‌کم از جایی شنیده‌ام. اما اسپانیا چیزی فراتر از این‌هاست. خودشان که می‌گویند مثل یک تابلوی نقاشی مینیاتوری است.

اگر بخواهیم تاریخچه‌ این کشور را کنار بگذاریم و مثل یک انسان عادی که از چگونگی به وجود آمدن کشوری به نام اسپانیا هیچ نمی‌داند، به آن نگاه کنیم، باز هم می‌توانیم متوجه زیبایی شگفت‌انگیزش شویم، دست‌کم تا حدودی. سومین کشور بزرگ که مناظر متنوع و متفاوتی دارد و به همین خاطر اغلب «قاره مینیاتوری» نامیده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این کشور با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

اسپانیا برای تمام فصول

اسپانیا برای تمام فصول

تاریخ را که انسان می‌سازد اما آن‌چه اسپانیا را از سایر کشورهای اروپایی متمایز می‌کند، طبیعت بی‌زبانش است که در هر گوشه این کشور چشم انسان را به روی رنگ‌های تازه باز می‌کند؛ رنگ‌هایی که احتمالا تا پیش از دیدن این کشور از وجودشان باخبر نبوده. گرچه محصول یدی انسان در برخی نقاط این کشور، مثل شهری کوئنکا هم می‌تواند هوش از سر ما انسان‌ها ببرد.

مدخل‌های همیشه سبز گالیسیا را به سختی می‌توان از بیابان‌های آلمریا یا کوه‌های ناهموار سیرانوادا تمیز داد. بعد هم نوبت به سواحل درخشان بی‌شمارش می‌رسد. از دهه شصت و هفتاد میلادی، اسپانیا تبدیل به یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری برای تعطیلات زمستانی شد. این کشور، مدت‌هاست که جایگاه محکم خود را در گردشگری دنیا حفظ کرده است. به عنوان دومین کشور کوهستانی اروپا پر از رشته کوه‌های وسیع و پیست‌های اسکی مجلل است. سیرا نوادا که به پیست‌های اسکی‌اش معروف است، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری این کشور است.

آب و هوای معتدلی که در کل سال بر این کشور حاکم است و سواحل شنی وسیع دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس و جزایر بی‌نظیرش دهه‌هاست که گردشگران شمال اروپا را به سمت خود می‌کشاند. اما طبیعت تنها جاذبه گردشگری اسپانیا نیست. بناهای تاریخی و نهاد فرهنگی این کشور نیز از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری‌اش محسوب می‌شود.

رکورددار میراث جهانی یونسکو

یونسکو| بارسلونا

در سال دو هزار و هفت میلادی، این کشور بعد از فرانسه دومین کشور پربازدید دنیا شناخته شد. آن سال نزدیک به شصت میلیون گردشگر خارجی را به خود جذب کرد. صنعت گردشگری به طور مستقیم به اقتصاد این کشور کمک می‌کند. گردشگری این کشور نیز در نوع خودش در جهان اول است؛ یعنی این نوع گردشگری اولین بار در خود اسپانیا به وجود امد.

اگر بخواهیم به‌سان تعاریف ویکی‌پدیایی به این کشور قدیمی بپردازیم، باید گفت که از آثار باستانی به جامانده از زمان رومی‌ها و موروها، قلعه‌های مربوط به قرون وسطی، روستاهای سفیدپوش آندلوسیا گرفته تا شهرهای پرجنبش بارسلونا و مادرید، اسپانیا مجموعه‌ای بی‌نظیر از جاذبه‌های فرهنگی است.

مادرید و بارسلونا، بزرگ‌ترین شهرهای این کشور جاذبه‌های گردشگری زیادی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. در این دو شهر هم می‌توان از طبیعت رویایی لذت برد هم از بناهای تاریخی و فرهنگی. در واقع این حقیقت درباره اکثر شهرهای اسپانیا صدق می‌کند. سیزده شهر این کشور جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می‌روند. اسپانیا به فستیوال‌هایش هم معروف است؛ از فستیوال‌های مفرح گرفته تا فستیوال‌های فرهنگی و هنری.

 

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.