بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید

لوکزامبورگ با وجود مساحت بسیار کم خود فهرست بلند بالایی از شهرها و روستاهای دیدنی و شگفت‌انگیز در خود دارد. شهرهای این کشور بسیار کوچک تلفیقی از معماری تاریخی و افسانه‌های فانتزی را در دل خود پنهان کرده‌اند. اگر به تاریخ و ادبیات غنی اروپا و علی‌الخصوص فرانسه علاقمند باشید سفر به لوکزامبورگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله شما را با گوشه‌ای از زیبایی‌های این کشور کوچک که در دل اروپا و در همسایگی فرانسه قرار گرفته است آشنا می‌کنیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

ویاندن

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید|ویاندن

این دهکده کوچک در شمال شرقی کشور لوکزامبورگ واقع شده است. در این شهر کوچک می توان آمیزه‌ای از معماری قرون وسطی و رنسانس را در کنار همدیگر دید و در سایه کلیساهای قدیمی و برج‌های باستانی در میان پیاده‌راه‌هایی برآمده از عصر تاریکی در اروپا قدم زد. «ویاندن» تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سردی دارد و این یعنی در هر فصلی می‌توان تفریحات منحصربفرد را در این منطقه تجربه کرد.

رِمیک

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید|رمیک

بازهم صحبت از یک شهر دیگر در کنار رودخانه هست. این شهر بسیار کوچک نیز همانند بسیاری از شهرهای کشور لوکزامبورگ رودخانه‌ای را در آغوش خود گرفته است. این رودخانه علاوه بر این‌که منبع حیات در این دهکده است، جانی دوباره به صنعت گردشگری و توریسم در منطقه می­دهد.

مامِر

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید|مامر

این دهکده کوچک تنها چند کیلومتر با شهر «لوکزامبورگ» پایتخت این کشور فاصله دارد و از این منظر موقعیت بسیار خوبی برای گردشگری دارد. این شهر کوچک دارای یک مکان باستانی است که محل زندگی قبیله «سِلتیک» بوده‌ است. اولین شواهد سکونت در این منطقه متعلق به سال ۹۶۰ میلادی است. «مامِر» زیبایی‌هایی زیادی از جمله قلعه‌ای باستانی،‌ حمام رومی و کلیسای معروف «جان تعمیددهنده» را در دل خود نگهداشته است.

ویلتز

بازدید از زیبایی‌ های اعجاب‌انگیز لوکزامبورگ را فراموش نکنید|ویلتز

یکی از زیباترین مناطق اروپا برای برقراری کمپ‌های تفریحی این شهر کوچک است. کمپ‌هایی در دل طبیعت بی‌نظیر و جنگل‌های انبوه این منطقه واقع شده‌اند که جان تشنه هر مشتاق به طبیعتی را سیرآب می‌کند. یکی از سرگرمی‌های توریستی در ویلتز مربوط به فستیوال‌ها و گردهمایی‌های عمومی است که در آن موسیقی و هنرهای محلی به حد اعلا نمایش داده می‌شوند و فرهنگ مردم کشوری کوچک را به جهانیان می­شناسانند.