مقصد آفتابی در زمستان

زمستان زمان سفر به مناطق گرمسیری است. با سرد شدن مناطق آفتابی هدف توریست‌های خواهند شد که به دنبال لذت بردن از گرمای آفتاب هستند. اگر در زمستان قصد خرید بلیط ارزان هواپیما را دارید به صفحه اصلی سایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.

با تمام شدن فصل طوفان و آفتابی شدن تدریجی هوای نیم کره‌ی جنوبی و مناطق استوایی، قطعا این کشور‌ها مقصد ایده‌آلی برای مشتاقان هوای گرم و ساحل‌های آفتابی خواهند بود. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید با بررسی ۱۵ مقصد آفتابی در زمستان:

۵- «ملبورن» (Melbourne)

اگر برنامه دارید در ماه‌های دی و بهمن به شهری تابستانی سفر کنید، ملبورن بهشتی آفتابی برای شما فراهم کرده، آن هم درست زمانی که نیم کره‌ی شمالی زمین درگیر برف و باران، باد‌ها و سرمای هواست. دمای‌ هوای ملبورن حتی با وجود یخ‌های شناوری که بعضا به نزدیکی ساحل آن‌ هم می‌رسد، حدود ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد است.  ملبورن مکان‌های دیدنی زیادی برای گردشگران در نظر دارد، از جمله آن‌ّها می‌توان به آبشار «سنت کیلدا» (St Kilda)، انتهای پیچشی «جاده‌ی بزرگ اقیانوسی» و «دره‌ی یارا» (Yarra Valley) اشاره کرد.

۶- کشور عمان

کشور‌ همسایه‌ی ایران، عمان که در زمستان‌ هم، دمای هوا در آن به زیر ۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد نخواهد رسید. مسقط پایتخت عمان خود را به عنوان یک شهر تاریخی، هنری در جهان مطرح کرده، خانه‌های باشکوه اپرا، موزه‌ی هنر و نقاشی‌های مدرن و از همه مهم‌تر ساحل گرم و آفتابی، در کنار هتل‌های فوق لوکس مقصدی وسوسه‌انگیز برای گردشگران خواهد بود.

۷- «کانکون» (Cancun)

کانکون بزرگ‌ترین شهر در ایالت کینتانا روو (Quintana Roo) مکزیک است. کانکون یکی از محبوب‌ترین ساحل‌های آمریکای شمالی به حساب می‌آید. دریای فیروزه‌ای رنگ،  سواحل سفید شنی، هتل‌های مجلل و شب زنده‌داری‌های بی پایان کانکون در دنیا مشهور است. در کنار تمام این ویژگی‌های آفتاب همیشگی و دمای هوای مطلوب کانکون باعث شده که این شهر در لیست بهترین مقاصد زمستانی برای علاقمندان به آفتاب قرار بگیرد.

[برای خرید بلیط هواپیما و هتل به صفحه اصلی دور و نزدیک مراجعه کنید.]

۸- «پِرث» (Perth)

مرکز ایالت استرالیای غربی، در کنار اقیانوس هند با جمعیتی کمتر از ۲ میلیون نفر، به تکه‌ای از اروپا معروف است. دمای هوای ۲۵ درجه در زمستان و ۱۰ ساعت تابش مستقیم آفتاب در روزهایی که در آسیا و اروپا به ندرت آفتاب این چنینی را به خود می‌بیند، می‌تواند یک موهبت الهی باشد. پرث یک شهر فوق‌العاده برای استراحت و ریلکس کردن است، همچنین تور‌های گشت و گذار پرهیجان، ساحل طلایی «اسکاربورو» (Scarborough) از این شهر، یک مقصد گردشگری کامل برای تمام سلیقه‌ها ساخته است.