بلیط
امتیاز ما

به دلیل اینترنتی شدن خرید بلیط هواپیما و قطار ممکن است این سوال برای همه به وجود بیاید که آیا پرینت بلیط هواپیما و قطار ضروری است یا نیازی به این کار نیست در این مطلب قصد داریم درباره این موضوع اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

آیا پرینت بلیط هواپیما الزامی است؟

معمولا در اکثر پروازها، پرینت خرید بلیط هواپیما ضرورتی ندارد و نیازی به پرینت بلیط هواپیما نیست، کافی است عکس بلیط خریداری شده را در تلفن همراهتان داشته باشید، پس از نشان دادن عکس بلیط به مسئولان، از تلفن همراه می‌توانید روند و مراحل سفرتان را طی کنید. اما در موقعیت‌های ویژه، مثلا هنگامی که پرواز شما تاخیر طولانی مدتی دارد و شما تصمیم گرفتید پروازتان را کنسل کنید، نیاز است تا بلیطتان در فرودگاه مُهر شده و آن را به پشتیبانی ارسال کنید، پس از کنسل کردن بلیط هواپیما با کسر مقداری از هزینه‌ی پرداخت شده‌ به عنوان جریمه، باقیمانده هزینه به حساب شما بازگردانده می شود، در این شرایط نیاز به چاپ بلیط دارید. اما در مواقع عادی، بلیط‌های چارتر و سیستمی نیاز به چاپ بلیط ندارند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار چه مزایایی دارد:

۱- با خرید بلیط هواپیما و قطار به صورت آنلاین در وقت و انرژی خود صرفه‌ جویی کرده‌اید.

۲- سفارش آنلاین این امکان را به شما می‌دهد تا انتخاب بهتری از خرید داشته باشید.

۳- در خرید بلیط چارتر هواپیما اگر به صورت اینترنتی جستجو کنید بلیط‌های بیشتری با قیمت‌های متفاوتی می‌توانید بررسی کنید و برای سفرتان مناسب‌ترین آن‌ها را رزرو کنید اما اگر به صورت حضوری مراجعه کنید، گزینه‌های کمتری برای انتخاب دارید.

۴- امکان استرداد بلیط هواپیما با اینترنت خیلی سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود.

۵- در هر مکان و موقعیتی باشید می‌توانید بلیط هواپیما یا بلیط قطار خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

شما علاوه بر خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار به صورت آنلاین می‌توانید فعالیت‌ها و کارهای روزمره که پرداخت قبض، خریدهای اینترنتی و… هستند را به صورت اینترنتی انجام دهید، این عمل باعث می‌شود به طبیعت احترام بیشتری بگذاریم و از کاغذ کمتری در کارهای روزانه خود استفاده کنیم.

مطالب مرتبط

اطلاعاتی که باید در مورد بلیط هواپیما بدانیم

با بلیط چارتری پرواز کنیم یا سیستمی؟

راهنمای خرید بلیط هواپیمای تهران مشهد

آیا پرینت بلیط قطار الزامی است؟

پس از خرید بلیط قطار، ایمیل و پیامکی بدست شما می‌رسد که در آن شماره سریال بلیط، تاریخ و ساعت دقیق حرکت، سالن و کوپه شما به طور کامل مشخص شده است. البته در قسمت بالای این پیامک نوشته شده پرینت بلیط الزامی است، اما شما کافی است با نشان دادن تصویر بلیط قطار در تلفن همراهتان سوار قطار شوید و نیازی به چاپ بلیط ندارید. ما می‌توانیم با عدم استفاده از کاغذ در فرآیند خرید به بهبود طبیعت و محیط زیست کمک کنیم، پس بهتر است بلیط‌تان را چاپ نکنید. نگران نباشید، اکثر ایستگاه‌های قطار با مشاهده عکس بلیط به شما اجازه ورود می‌دهند، اما اگر پس از خرید اینترنتی برای اطمینان بیشتر تمایل به چاپ بلیط داشتید‌‌، می‌توانید در ایستگاه راه آهن با پرداخت مبلغی بلیط‌تان را چاپ کنید.

نکته: در حقیقت اگر بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کرده‌اید نیازی به پرینت بلیط ندارید و می‌توانید با نشان دادن عکس از طریق تلفن همراهتان سوار قطار شوید؛ اما اگر بلیط خود را به صورت اینترنتی خریداری نکرده باشید احتیاج به چاپ و پرینت بلیط دارید. البته اگر بلیط قطار و هواپیما خود را به صورت آنلاین خریداری می‌کنید، حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که شارژ موبایلتان کم یا ضعیف نباشد، چون در این صورت به مشکل بر می‌خورید و یا حتی ممکن است از قطار جا بمانید پس قبل سفر اجازه دهید شارژ تلفنتان کامل پر شود.

قوانین و نکاتی مهم در خرید بلیط قطار

مسافرانی که تصمیم به خرید بلیط برای دو قطار متوالی را دارند، باید بدانند که فاصله‌ی رسیدن قطار اول و حرکت قطار دوم، حداقل ۳ ساعت می‌باشد. اگر به این نکته توجه نکنید، در صورت کنسل شدن بلیط قطار دوم، تمامی مسئولیت‌ها بر عهده‌ی مسافر است.

آدرس ایمیل و شماره‌ی تلفن همراه که در هنگام خرید بلیط وارد شده است باید درست، کامل و در دسترس باشد تا مسافر در صورت نیاز از اطلاع رسانی‌ها در موارد ضروری مطلع شود. توجه کنید که درهای قطار ۱۰ دقیقه قبل از حرکت بسته می‌شوند و قابلیت سوار شدن برای مسافران به قطار وجود ندارد.

شما می‌توانید برای خرید انواع بلیط هواپیما اعم از چارتری یا سیستمی از سایت دور و نزدیک اقدام کنید.