چشمه‌های آبگرم کشور کانادا
امتیاز ما

چشمه‌های آبگرم دارای خواص درمانی بی‌نظیری هستند و همیشه افراد زیادی برای درمان دردهای خود به این چشمه‌ها مراجعه می‌کنند. بهترین و زیباترین چشمه‌های آبگرم کشور کانادا در بخش غربی آن -خصوصا در شهرهای «آلبرتا» و «بریتیش کلمبیا» قرار گرفته‌اند. بسیاری از این چشمه‌های آبگرم که به طور طبیعی شکل گرفته‌اند از مقاصد محبوب گردشگری هستند ولی برخی از آن‌ها نیز در مکان‌های دورافتاده هستند و به راحتی قابل دسترس نیستند. اگر می‌خواهید درباره‌ی زیباترین چشمه‌های آبگرم کشور کانادا بیش‌تر بدانید با مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

چشمه‌‌های آبگرم بَنف آپر (Banff Upper Hot Springs)

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

این چشمه‌های آبگرم اولین بار در سال ۱۸۸۴ توسط کارگران راهسازی هنگام نصب ریل قطار کشف شد. این چشمه‌ها در حقیقت بخشی از پارک ملی بنف هستند که قدیمی‌ترین پارک ملی در کشور کانادا است. دمای آب این چشمه معمولا بین ۳۷ تا ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است و آب آن دارای سولفات، منیزیم، کلسیم، جوش شیرین و سدیم است.

چشمه‌های آبگرم میِت (Miette Hot Springs)

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

این چشمه‌های آبگرم داغ‌ترین چشمه‌های آبگرم در میان رشته‌کوه‌های «راکی» کانادا است. این چشمه‌های آبگرم که در پارک ملی «جاسپر» واقع شده‌اند دمای آب بالایی دارند. دمای آب این چشمه‌ها ۵۳.۹ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در سردترین زمان نیز ۳۹ درجه‌ی سانتی‌گراد بالای صفر است. این چشمه‌ها برای نخستین بار توسط کارگرانی که در آن ناحیه کار می‌کردند و با توجه به گفته‌های مردم محلی کشف شد.   خرید بلیط هواپیما تهران تورنتو

چشمه‌های آبگرم لیارد ریور (Liard River Hot Spring)

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

دمای آب این چشمه‌ها بین ۴۲ تا ۵۲ درجه‌ی سانتی‌گراد است و این چشمه‌ها بزرگ‌ترین چشمه‌های آبگرم کشور کانادا هستند. این چشمه‌های آبگرم در داخل پارک «لیارد ریور» قرار گرفته‌اند. امکاناتی نظیر رفت‌و‌آمد آسان با ویلچر، مکان‌هایی برای استراحت، زمین بازی و سرویس بهداشتی است.

چشمه‌های آبگرم پرافِت ریور (Prophet River)

این چشمه‌های آبگرم در شصت کیلومتری غرب بزرگراه آلاسکا و دویست‌و‌پنجاه کیلومتری شمال غرب «سنت جان» قرار دارد. این چشمه‌های آبگرم از طریق جاده در دسترس نیستند و در عوض باید با کوهنوردی و یا سوار بر اسب و یا با هلیکوپتر به آن بروید. مناظر این چشمه‌ی آبگرم به قدری زیباست که ارزش تمام سختی‌های راه را دارد. بهترین زمان سفر به کانادا

چشمه‌های آبگرم Cove

این چشمه‌های آبگرم در جزیره‌ی ونکوور قرار دارند و تنها راه دسترسی به آن از طریق هوایی یا دریایی است و زمانی که به جزیره رسیدید باید دو کیلومتر پیاده‌روی کنید تا به چشمه‌های آبگرم برسید. دمای آب این چشمه‌های آبگرم ۴۷ درجه‌ی سانتی‌گراد است.

چشمه‌های آبگرم فریزِل (Frizzell Hot Springs)

این چشمه‌های آبگرم در منطقه‌ای شخصی قرار دارد و در حاشیه‌ی جنوبی رودخانه‌ی «اسکینا» است. دسترسی به این چشمه‌های آبگرم بسیار دشوار است و تنها از طریق قایق و در زمان مد دریا می‌توان به این چشمه‌های آبگرم رفت.

چشمه‌های آبگرم هریسون (Harrison Hot Springs)

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

این چشمه‌های آبگرم در فاصله‌ی دو ساعتی ونکوور قرار دارند. چشمه‌های آبگرم «پوتاش» (۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد) و سولفور (۶۲ درجه‌ی سانتی‌گراد) با یکدیگر ترکیب می‌شوند و به یک چشمه‌ی آبگرم معدنی عمومی تبدیل می‌شوند که دمایی معادل ۳۸ درجه‌ی سانتی‌گراد دارد.

چشمه‌های آبگرم لوسیِر (Lussier Hot Springs)

این چشمه‌های آبگرم در پارک «وایتس مَن لِیک» قرار دارند. چشمه‌های آبگرم «لوسیر» یک حوضچه‌ی آب خنک‌تر با دمای ۳۴ درجه‌ی سانتی‌گراد نیز دارد و دمای حوضچه‌ی اصلی آن به ۴۳ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. وقتی که آب این حوضچه‌ها وارد رودخانه‌ی لوسیِر می‌شوند خنک‌تر می‌شوند. این مکان میان کوهنوردان و کسانی که در این مکان کمپ می‌زنند طرفدار زیادی دارد.  خرید بلیط هواپیما تهران مونترال

چشمه‌های آبگرم کانیون (Canyon Hot Springs)

این چشمه‌های آبگرم توسط کارگران راه‌آهن کشف شده است. از آن زمان این دو حوضچه‌ی آبگرم به دو استخر لوکس تبدیل شده‌اند که توسط اسکی‌بازها، کوهنوردان و کسانی که در این منطقه کمپ می‌زنند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اطراف این چشمه‌های آبگرم نیز مکان‌هایی برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است. از شله‌های روستایی تا کابین‌های چوبی و سوییت‌های یک تخته و دو تخته در این مکان موجود است. پیاده‌روی، ماهیگیری، قایق‌سواری در آب‌های خروشان (رفتینگ)، گلف، صخره‌نوردی و قایق سواری از تفریحاتی است که در این مکان انجام می‌شود.

چشمه‌های آبگرم فِرمونت (Fairmont Hot Springs)

چشمه‌های آبگرم کشور کانادا

این چشمه‌های آبگرم در ۲۷ کیلومتری جنوب شرق بریتیش کلمبیا قرار دارد. این چشمه‌های حرارتی بزرگ‌ترین چشمه‌های آبگرم کشور کانادا هستند. آب این چشمه‌ها بسیار زلال و زیبا است. هر روز یک و نیم میلیون گالون از آب داغ سرشار از مواد معدنی از دشت کلمبیا به این سه چشمه‌ی آبگرم می‌ریزد. این چشمه‌های آبگرم شامل یک استخر شیرجه با دمای ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد، یک استخر شنا به دمای ۳۲ درجه‌ی سانتی‌گراد و یک حوضچه‌ی آبگرم به دمای ۳۹ درجه‌ی سانتی‌گراد هستند.