مصر

مصر حدود ۷۰۰۰ سال تاریخ و تمدن را در خود جای داده است. اما به‌ غیر‌ از آثار خیره‌کننده فراعنه و دیگر جاذبه‌های باستانی آن، مصر در حال حاضر دارای فرهنگ، سنت، غذا و مردم منحصر‌به‌فردی می‌باشد و فعالیت های هیجان‌انگیز بسیاری را می توان در آن انجام داد. برای کسانی که قصد بازدید از مصر را دارند، در این متن، برخی از مکان‌هایی که برای دیدن و کار‌هایی که برای انجام آن وجود دارد، آمده است. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

با یک صبحانه اصیل شروع کنید

صبحانه اصیل مصری | مصر

یک بخش واجب و حیاتی از تجربه فرهنگ مصر، غذا و به ویژه صبحانه است. یک صبحانه اصیل مصری نمی‌تواند بدون غذای معروفِ «فول مَدمَس» (باقلای پخته شده)، فلافل مصری (تهیه شده از باقلای چرخ کرده)، تخم مرغ سرخ شده یا آب پز، سیب زمینی سرخ کرده، پنیر با گوجه فرنگی و فلفل سبز و نان سنتی «بلدی» تکمیل گردد. با تنوع استثنایی آن، مردم نه تنها از طعم لذیذ آن لذت می برند، بلکه در اکثر ساعات طول روز پر‌انرژی و فعال خواهند بود. سفر به مصر

شتر‌سواری کنید

مصر | شتر‌سواری

اکثر مردم  وقتی در مورد مصر فکر می‌کنند، اهرام  مصر در ذهنشان مجسم می‌شود. خیلی خوب، شترسواری حتی از آنچه که به نظر می‌رسد هم بهتر و هیجان‌انگیزتر است. بنابراین، مطمئن شوید که در هنگام بازدید از مصر شتر‌سواری خواهید کرد.

در «خان‌الخلیلی» پیاده‌روی کنید

خان الخلیلی | مصر

خان‌الخلیلی به عنوان یکی از سنتی‌ترین بازار‌های قاهره، جاذبه منحصر‌به‌فردی هم برای گردشگران و هم برای خود مصریان می‌باشد. در این بازار، خریداران می‌توانند تمام سوغاتی را که می‌خواهند بخرند و خاطرات ماندگاری از سفر خود داشته باشند. حتی فقط راه رفتن در کوچه‌های باریک خان‌الخلیلی و تماشای فروشندگان مصری می‌تواند یک فرصت کوتاه استثنایی را برای داشتن نگاهی اجمالی به فرهنگ مصر و سنت های آن به وجود آورد.

«کُشَری» میل نمایید

کشری | مصر

درست مانند صبحانه، ناهار مصری طیف وسیعی از انواع غذا‌های اصیل را ارائه می‌دهد. با این‌حال، یکی از سنتی‌ترین وعده‌های غذایی هنگام بازدید از مصر، «کشری» می‌باشد. کشری شامل برنج، ماکارونی، عدس و سس گوجه‌فرنگی است که روی آن سرکه سیر ریخته و سپس با نخود و پیاز سرخ شده تزیین میشود.

به شن‌سواری بروید

شن سواری | مصر

به همه کسانی که اهل ماجراجویی هستند، توصیه می‌شود که حتما به شن‌سواری بر روی شن‌های روان متنوعی که در سراسر بیابان‌های گسترده مصر پراکنده شده است، بروند. در ارتفاع ۱۴۰ متری از شن‌سواری در «بحر الرمال الأعظم» در نزدیکی «واحه سیوا» که به عنوان بهترین شن‌سواری در جهان شناخته می‌شود، لذت ببرید.