رستوران هتل
امتیاز ما

شاید وقتی به رستوران می­روید تصور همیشگی شما این است که هر غذایی را که بخواهید می­توانی سفارش دهید اما ما به شما توصیه می­کنیم در مورد این هشت غذا تجدید نظر کنید. در ایم مطلب در مجله‌ی دور و نزدیک به هشت غذایی که نباید از رستوران هتل سفارش داد می پردازیم.  بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

تخم‌مرغ پخته

یکی از فانتزی‌های کسانی که به تعطیلات و مسافرت مجلل و باشکوه می‌روند این است که در بستر خواب صبحانه خود را میل کنند. اما وقتی پای عمل در میان می‌آید به نظر نمی‌رسد صرف صبحانه در چنین وضعیتی زیاد سالم و بهداشتی باشد. برای مثال، تخم مرغ پخته، همین که از ظرف اصلی پخت کشیده و کنار گذاشته می‌شود شروع به فاسد شدن می‌کند. جاناتان نادسن، مدیر اجرایی و کارشناس امور تشریفاتی، در این باره می‌گوید: «به همین دلیل است که وقتی از رستوران هتل تخم مرغ پخته سفارش می‌دهید چیزی جلوی شما می گذارند که سرد و بد مزه است.»  چگونه آسوده سفر کنیم؟

وافل

 رستوران هتل

از دیگر غذایی که باید از خوردن آنها در رستوران هتل پرهیز کرد غذاهایی مانند وافل و نظایر آن است. هنگامی که مقدار زیادی از وافل را در ظرفی نگه‌داری می‌کنند اندنک اندک به دلیل بخاری که از آن بلند می‌شود شروع به مرطوب شدن می‌کند. به عوض وافل بهتر است پنکیک یا سیب زمینی سفارش دهید چون گرما را بیشتر در خود نگه می‌دارند و شل و وارفته نمی‌شوند.

غذاهای سرخ شده

 رستوران هتل

پر واضح است که غذاهای سرخ شده را نمی‌توان در ظروفی که غذاها را گرم نگه می‌دارند گذاشت مگر این که دل‌تان بخواهد غذایی از ریخت افتاده بخورید. نادسن توصیه می‌کند که از خوردن غذاهایی مانند مرغ سرخ شده، سوخاری، کالاماری و کسادیان خودداری کنید. نادسن در این خصوص اظهار می‌کند: «البته استثناداتی هم وجود دارد. از قبیل بوفالو چیکن که اگرچه سرخ شده است اما قابل گرم کردن نیست. همچنین انواع سس و سوپ که به مدت طولانی قابل مصرف هستند.»

سبزیجات بخارپز شده

 رستوران هتل

مصرف سبزیجات بخارپز شده به نظر می‌رسد روشی خوب و عالی برای حفظ سلامتی در تعطیلات و مسافرت است. اما کلی مریت، نویسنده کتاب “راهنمای کامل هزینه سفر برای خانواده”، اظهار می‌کند: «متاسفانه مواد غذایی از قبیل کلم بروکلی و نیز کدو و هویج را نمی‌توان به شکل بخارپز در مدت طولانی استفاده کرد.» نادسن هم می‌گوید: «به جای این‌ها می‌توان سوپ سبزیجات را به صورت روزانه مصرف کرد.»

ساندویچ‌های برگر

 رستوران هتل

کارشناسان نظرات متعددی در خصوص ساندویچ‌های برگر اظهار کرده‌اند. در همان حال، می‌گویند که غذاهای سنتی را می‌توان با آسودگی خاطر سفارش داد و خورد. دیگرانی هم می‌گویند که ساندویچ را باید گرم مصرف کرد و اگر برا استفاده در زمانی دیگر تهیه شود نیاز به گرم کردن پیدا می‌کنند. تازه اگر کاهو و گوجه و خیارشور به همراهش گذاشته شود آب می‌اندازد و ساندویچ نرم و آبکی می‌شود. به جای ساندویچ بهتر است تا جوجه یا بوقلمون به همراه یک ظرف سالاد میوه به جای سالاد سبزیجاد از رستوران هتل سفارش داد.

پیتزا

 رستوران هتل

پیتزا نیز از نمونه غذاهایی است که احتمالا فکر می‌کنید سفارش دادن آن در سفر اشکالی نداشته باشد. در صورتی که این تصور اشتباه است مگر این که رستوران هتل از نوع ایتالیایی باشد. جیان نیکولا کلوچی، سرآشپز هتل چهار فصل سنت لویی، در این مورد می‌گوید: «پیتزای پخته قابلیت نگه‌داری به مدت زیاد را ندارد جز این که به شکل فریز شده نگه‌داری شده باشد.»

پاستا

 رستوران هتل

اشتیاق خوردن پاستا را نمی‌توان نادیده گرفت به ویژه اگر به فکر تهیه غذایی آسان و سریع باشید. با این همه، مصرف پاستا و ماکارونی نمی‌تواند گزینه خوبی در سفر و هتل باشد. بردفورد فیلیپس، سرآشپز رستوران هتل فلیکس، می‌گوید: «پاستا از زمانی که آماده می‌شود تا هنگام مصرف زمین تا آسمان فرق دارد. پاستای خوب و باکیفیت را باید بلافاصله بعد از پخته شده استفاده کرد. بنابراین مطمئن باشید که پاستاها و ماکارونی‌های رستوران‌ها و هتل‌ها از قبل آماده شده و مانده‌اند.»

شیرینی‌جات

 رستوران هتل

حالا که شام خود را خورده‌اید (که امیدواریم ساندویچ سرد، سوپ یا سالاد باشد!) نوبت به صرف دسر می‌شود. متاسفانه اگر اشتیاق فراوانی برای خوردن چیزکیک‌های موجود در رستوران‌ هتل‌ ها را دارید، وقت‌اش رسیده که شما را ناامید کنیم. استثنای موضوع این است که هتل محل اقامت شما مجهز به تنور و فر و اجاق شیرینی‌پزی باشد که در این صورت می‌توانید با خیال راحت هر نوع شیرینی که دل‌تان خواست سفارش بدهید.