ویزای کاری قطر
امتیاز ما

کشور قطر، کشوری کوچک و ثروتمند در شبه‌جزیره‌ی عربستان است. قطر، ثروتمندترین کشور جهان و دارای مرز آبی با ایران است. قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای عربی و بالاترین در آمد سرانه جهان را دارد. زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن ریال ست. البته به علت اینکه قطر مهاجران زیادی دارد زبان تجاری آن انگلیسی است. این کشور کوچک دارای آسمان‌خراش‌های زیاد و بلندی است و امن‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. این کشور یکی از مکان­های پر جمعیت جهان به حساب می­­­­­آید که ۹۹ درصد جمعیت آن در شهر زندگی می­کنند. آب وهوای قطر آب وهوای کویری است و زمستان­های خنکی دارد.  در این کشور هیچ جنگلی وجود ندارد. این کشور درسال ۲۰۱۷، ۲٫۳ میلیون نفر اتباع خارجی در این کشور حضور داشته­اند. کمتر از یک سوم جمعیت این کشور را قطری­های اصیل تشکیل می­دهند. کارگران مهاجر مرد زیادی در این کشور حضور دارند. ازآنجائیکه مهاجرت و کار در کشورهای عربی برای ایرانیان چندان نا‌آشنا نیست، امروز در مجله گردشگری دور و نزدیک نکات مهم گرفتن ویزای کاری قطر را برایتان توضیح خواهیم داد.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری نمایید.

کار در قطر

 ویزای کاری قطر

کار در قطر یک گزینه‌ی ایده‌آل به حساب می‌آید؛ زیرا خارجیان زیادی در این کشور کار می‌کنند و به راحتی به زبان انگلیسی می‌توان ارتباط برقرار کرد به دلیل اینکه این زبان اکنون زبان تجاری کشور قطر است. ساعات کاری شرکت‌های مختلف متفاوت است و زنان نیز در بخش کسب و کار حضور فعالی دارند. کشور قطر همچنان در حال رشد است و از آنجائیکه برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ نیز هست، در حال بهبود ساخت‌و‌ساز و بخش گردشگری است. همانطور که گفته شد، تعداد مهاجران و خارجی‌ها در قطر رو‌ به افزایش است بنابراین می‌توان گفت کار در قطر ممکن است ساده نباشد. شرایط کار در قطر مانند حقوق بالا و عدم پرداخت مالیات به نظر ایده‌آل و وسوسه‌انگیز است اما برای کسب درآمد خوب نیاز است ساعات طولانی‌تری را کار کنید.

شرایط کار در قطر

پایتخت قطر، دوحه یک شهر بزرگ و مدرن است با معماری بسیار عالی. استاندارهای زندگی در آن بالا است و از امنیت بالایی برخوردار است. مردم به طور کلی از آموزش و پرورش، بهداشت، محیط زیست و شرایط کاری رضایت دارند. امکان کار در قطر وجود ندارد مگر اینکه شما از قبل شرایط کار در این کشور را مهیا کرده باشید. برای کار در قطر اول باید یک کارفرمای قطری پیدا کنید برای این کار باید رزومه­ی خود را برای شرکت­هایی که با کار شما ارتباط دارند بفرستید. البته با توجه به اینکه در این کشور در حال پیشرفت معمولا کارهای زیادی وجود دارد احتمالا بتوانید زود کاری که در آن مهارت دارید را پیدا کنید.

 

اخذ ویزای کاری قطر

 ویزای کاری قطر

با توجه به روابط خوب ایران و قطر، این کشور جدیدا بخشنامه‌ای صادر کرده که دریافت ویزای کاری شش ماهه را برای  تجار ایرانی آسان‌تر ساخته است. ویزای تجاری قطر ویزای فرودگاهی است و در بدو ورود برای گرفتن آن باید اقدام کنید. این ویزا به صورت فوری است و اعتبار یک ماهه دارد اما برای ۵ ماه قابل تمدید است. هزینه‌ی صدور این ویزا ۲۰۰ ریال قطر است. برای دریافت ویزای شش ماه‌ی قطر باید یک‌ سری آزمایشات پزشکی نیز انجام شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری قطر

  1. حداقل شش ماه اعتبار پاسپورت
  2. دعوتنامه از سوی یک شرکت معتبر قطری
  3. واچر یا تائیدیه قطعی  هتل
  4. بلیط رفت و برگشت
  5. حداقل ۵۰۰۰ ریال قطر در کارت اعتباری