سفر به هندوستان
امتیاز ما

هندوستان، کشوری شلوغ، زیبا، راز‌آلود و فوق‌العاده و البته کمی گیج‌کننده است. پیش از سفر به هندوستان باید نکات مهمی را بدانید و خود را برای بازدید از جاذبه های گردشگری هندوستان، این کشور بزرگ و زیبا آماده کنید. امروز در  مجله گردشگری دور و نزدیک نکات مهمی از سفر به هندوستان را برای‌تان خواهیم گفت. اگر برای اولین بار است که قصد سفر به هندوستان را دارید، حتما این نکات را بخوانید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

سفر به هندوستان

در سفر به هندوستان مسیر درست را انتخاب کنید

جاذبه‌های گردشگری هندوستان بی‌شماری است و دیدن همه‌ی آنها در طول یک سفر غیرممکن است. بهتر است به علایق‌تان توجه کنید و مسیر خود را بر طبق آن مشخص نمائید. یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری هندوستان همان مثلث طلایی دهلی، آگرا و جایپور است که می‌توانید در عرض یک هفته آنها را ببینید. از دهلی شروع کنید و به دیدن مکان‌هایی چون معبد همایون و قلعه‌ی سرخ بروید. سپس به آگرا بروید و از تاج محل معروف و قلعه‌ی آگرا بازدید کنید. جایپور یا شهر صورتی یکی دیگر از مکان‌هایی است که در این مثلث طلایی قرار دارد. پس از آن می‌توانید به دهلی بازگردید و در بازارهای سنتی و زیبای آن به گردش و خرید بپردازید. نکات سفر به هندوستان

اگر به دنبال دیدن مکان‌های مذهبی هستید، مطمئن باشید که آنها را در همه‌جای هندوستان می‌بینید. اما در شمال و مرکز هندوستان، تعداد معابد آنقدر زیاد است که در انتخاب دچار مشکل می‌شوید. معبد طلایی «آرمیتسار»، معبد سنگی خورشید ومعابد سفید و سنگی در «راجستان» و «گوجارات» از جمله این معابد هستند. از معابد جنوب هندوستان می‌توان از برج‌های یادمان «گوپورام» که نمونه‌های آن در «هامپی» و «مادوری» دیده می‌شوند نام برد.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هندوستان معماری اسلامی است که طرفداران آن بناهای فوق‌العاده‌ای را در دهلی(جاذبه های گردشگری دهلی)، که خانه‌ی قلعه‌ی سرخ، مساجد و مناره‌ها هست می‌یابند. همچنین می‌توانند از «شهر پیروزی» یا «فاتح‌پور سیکری»، تاج محل در آگرا و قلعه‌های مغول‌ها نیز دیدن کنند.

اگر به سواحل و دریا علاقه دارید، به بهترین سواحل هندوستان سر بزنید. از سواحل «کووالام» و «وارکالا» در «کرالا» دیدن کنید. در کرالا می‌توانید قایق کرایه کنید و از گشت‌و‌گذار در آب‌های زیبای این مکان لذت ببرید. یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی گردشگری هندوستان دریاچه‌ی «دال» در کشمیر است که در آنجا از پنجره‌ی چوبی قایق‌ می‌توانید شاهد کوهایی که از مه سر بیرون آورده‌اند باشید.

اگر طرفدار حیات وحش هستید بهتر است از پارک‌های ملی‌ای مانند پارک ملی راجستان دیدن کنید. البته در سراسر هندوستان می‌توانید شاهد گونه‌های زیبای حیات وحش از جمله شیر،ببر، کرگدن، فیل و گونه‌های متنوع پرندگان باشید.

سفر به هندوستان

برای دیدن همه‌ی جاذبه‌های گردشگری هندوستان عجله نکنید

خیلی از مردم برای دیدن همه‌ی جاذبه‌های گردشگری هندوستان عجله‌ی زیادی دارند. اما برای اینکه بهترین استفاده را از سفر خود ببرید، بهتر است روی چند جاذبه‌ی گردشگری که برای‌تان اهمیت دارد تمرکز کنید و از این مکان‌ها در آرامش بازدید کنید. بازدید از یک مکان دیدنی در کمال آرامش خیلی بهتر از دیدن چند مکان درحالیکه عجله دارید است. زیرا وقت کافی برای لذت بردن از زیبایی‌های آنها ندارید.

از شلوغی‌ها به طبیعت پناه ببرید

هندوستان بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد و بیشتر بخش‌های این کشور بسیار پرجمعیت و شلوغ هستند. زمانی‌که فستیوال‌هایی در شهرها برگزار می‌شوند شلوغی شهرها دوچندان می‌شود. خوشبختانه هندوستان دارای طبیعت زیبایی است و به راحتی می‌توانید از شلوغی شهرها به طبیعت پناه ببرید. برای اینکه انرژی‌ بیشتری برای ادامه‌ی سفر خود داشته باشید بهتر است چند روزی را در روستاها و شهرهای کوچک این کشور بگذرانید. سواحل کرالا و طبیعت زیبای کوه‌های هیمالایا ازجمله مکان‌هایی هستند که می‌توانید برای استراحت به آنجا سر بزنید. رایج ترین جشن های هند

برای حفظ سلامتی در سفر به هندوستان این موارد را رعایت کنید

سفر به هندوستان

هیچ‌کس دوست ندارد در سفر بیمار شود مخصوصا اگر در یک سفر کوتاه‌مدت به سر می‌برد. پس رعایت این نکات برای حفظ سلامت شما در هندوستان لازم است. هرگز از آب شهری هندوستان ننوشید و از غذاهایی که ممکن است با این آب شسته شده باشند دوری کنید. برای احتیاط بیشتر از خوردن بستنی، بخ، سالاد و میوه‌ای که خودتان پوست نگرفته‌اید خودداری کنید. فورا به سراغ غذاهای خیابانی نروید و اگر از این غذاها خریداری می‌کنید حتما از پاکیزگی‌ آن اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که آن غذا با مواد تازه طبخ می‌شود یا مدتی طولانی‌ در قفسه‌ها باقی می‌ماند. بررسی کنید که آیا دکه‌ای که از آن غذا می‌خرید شلوغ است یا تنها مشتریان آن مگس‌ها هستند. بیشتر گردشگران در سفر به هندوستان گیاه‌خواری می‌کنند که ایده‌ی بدی به نظر نمی‌رسد. زیرا گوشت آلوده بیشتر از سبزیجات خام به شما آسیب می‌زنند. به علاوه بیشتر مردم هند گیاه‌خوار هستند و غذاهای گیاهی خوشمزه‌ای در رستوران‌ها پیدا می‌شود. به سراغ رستوران‌هایی بروید مردم محلی در آنجا حضور دارند زیرا این مسئله نشان می‌دهد آن مکان استانداردهای بهداشتی را دارند.  مجله گردشگری دور و نزدیک