معرفی بهترین سواحل دنیا

سواحل معمولاً مکان های مناسبی برای گردشگری و دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی هستند. از دوران گذشته، انسان ها از سواحل به عنوان مناطقی برای تجارت، تهیه غذا و … استفاده می کردند. در این نوشته به بررسی برخی از بهترین سواحل دنیا می پردازیم. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

ساحل تنجینگ برا

تنجینگ برا یکی از بهترین سواحل دنیا در سولاوسی اندونزی قرار دارد. جزیره سولاوسی یکی از یازده جزیره بزرگ جهان بوده و ساحل آن با شن های سفید و گونه های جانوری فراوان در خشکی و دریا از بهترین سواحل گردشگری به حساب می آید.

ساحل هموئا

ساحل هموئا در هاوایی به دلیل فضای بکر و آرامش بخش و ویژگی های طبیعی و پوشش گیاهی بسیار زیبا، مورد استقبال واقع شده، از سر و صدای سواحل شلوغ به دور است و مکان بسیار مناسبی برای استراحت به شمار می رود.

ساحل پلایا پریسو

ساحل پلایا پریسو در کوبا از جمله بهترین سواحل دنیا برای استراحت و لذت بردن از گرمای آفتاب در شن های سفید و آسمان زیبا و دریای نیلی و کم عمق آن است که با کافه ها و اقامتگاه های متنوع این چرخه تکمیل می شود.

ساحل پویپو

در ساحل پویپو هاوایی می توان تفریحات آبی بسیاری را تجربه کرد و به ماجراجویی پرداخت. این ساحل دارای امنیت مناسبی است و از بهترین سواحل دنیا از نظر امنیت به شمار می رود. گونه های جانوری در این ساحل فراوان است و در صورت سفر به موقع به آن می توان نهنگ ها را نیز از نزدیک دید.

ساحل شور

ساحل شور از مجوعه سواحل سنت بارتس در فرانسه بوده و دارای شن بسیار سفید و آبی بسیار زلال است و به دلیل قرارگیری در کنار تپه های مختلف، بکر مانده و از بهترین سواحل دنیا می باشد. این ساحل می تواند مکان مناسبی برای استراحت باشد.

ساحل شور

ساحل اسکالا دئی ترکی

اسکالا دئی ترکی در سیسیل ایتالیا از بهترین سواحل دنیا به شمار می آید. در کنار این ساحل یک صخره سفید رنگ زیبا وجود دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و منظره زیبایی را در کنار دریا به وجود آورده است. در این ساحل یک استخر خاکی با خاصیت درمانی نیز وجود دارد.

ساحل الفانیسی

ساحل الفانیسی در یونان با داشتن شن های سفید و آب بسیار شفاف و گرم بسیار مورد استقبال گردشگران واقع شده است. طبیعت بکری دارد و از جمله امتیازات ساحل الفانیسی این است که بعد از پایین آمدن آب می توان ۲۰۰ متر داخل دریا گشت و گذار کرد.

ساحل الفانیسی از بهترین سواحل دنیا

ساحل دریاچه مکنزی

ساحل دریاچه مکنزی در دریاچه فریزر استرالیا از بهترین سواحل دنیا محسوب می شود. ساحل این دریاچه از سیلیس سفید و زیبا به وجود آمده است. آب این دریاچه که بسیار شفاف است، بسیار خالص بوده و تعداد کمی از گونه های زنده در آن زندگی می کنند.

ساحل انس کوکوس

ساحل انس کوکوس در لادیگ در کشور مجمع الجزایری جمهوری سیشل را می توان از جمله بهترین سواحل دنیا نام برد. سیشل در شرق آفریقا و در اقیانوس هند قرار دارد. این ساحل تنها از راه پیاده قابل دسترسی است و همین امر باعث بکر ماندن فضای آن شده است. همچنین پوشش گیاهی زیبای آن باعث ایجاد سدی در برابر بادهای سنگین منطقه شده است و ساحل را مکانی آرام ساخته است.

از دیگر سواحل زیبای دنیا می توان به سواحل ناواجیو در یونان، ساحل بث در جزیره ویرجین گوردا در دریای کارئیب، زلاتنی رات یا دماغه طلایی در ساحل جزیره براک در کرواسی، اولودنیز در دریای اژه ترکیه، خلیج ترانک در ایالات متحده، خلیج مایا در جزایر فی فی تایلند، ساحل تولوم در دریای کارائیب، آنسه سورس دی آرگنت اشاره کرد. مجله گردشگری دور و نزدیک