تنها سفر کردن و دغدغه هزینه های هنگفت آن

تصور کنید باد در موهای‌تان می‌پیچد، آزادی تصمیم‌گیری با شماست، این که می‌خواهید بیشتر از همیشه بخوابید و استراحت کنید یا این که همزمان با طلوع خورشید از خواب بیدار شوید، همه تنها به اراده قلبی شما بستگی دارد. این اتفاقی است که در تنها سفر کردن برای آدم‌های ماجراجو اتفاق می‌افتد و اگر این تجربه را قبلا داشته‌اید، می‌دانید دلایل زیادی برای علاقه به این نوع از سفر کردن وجود دارد.

تنها چیزی که باعث می‌شود درباره تنها سفر کردن به تردید بیفتیم این است که هزینه‌ها تقسیم شدنی نیست و مجبوریم بیشتر از آنچه در سفرهای گروهی هزینه می‌کنیم، پرداخت نماییم. هزینه‌هایی از قبیل محل اسکان، وسایل نقلیه و غیره باعث شده سفر انفرادی برای خیلی از افراد یک رویا باشد تا واقعیت.

با دانستن چند نکته و راه حل می‌توانید رویای تنها سفر کردن را برای خود محقق سازید. تنها سفر کردن همیشه به معنای هزینه‌های کمرشکن نیست. در این مطلب با مهمترین نکته‌های مربوط به تنها سفر کردن برای پایین آوردن سطح هزینه‌ها آشنا می‌شوید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

به جزئیات دقت کنید

خیلی از خدمات و امکاناتی که مراکز گردشگری و هتل‌ها به افرادِ تنها ارائه می شود، شامل هزینه‌های اضافی می باشند، چرا که اکثر این خدمات برای گروه های دو نفره و یا بیشتر طراحی شده اند و شما برای جبران مبلغ خسارت عموما مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری هستید. در واقع تمام هیجان و ماجراجویی تنها سفر کردن در مقابل این موضوع قرار می‌گیرد که شما برای شخصی که با شما سفر نمی کند هم مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی می‌باشید.

برای جلوگیری از بروز چنینی مشکلاتی، از سوال کردن نترسید. گاهی اوقات همکاری با موسسات برگزار کننده تور مقرون به صرفه تر از برنامه ریزی و رزرواسیون انفرادی است. کافی است محاسبات را خودتان انجام دهید و در نهایت هر قیمتی که برایتان مناسب تر بود را انتخاب کنید.

از تکنولوژی استفاده کنید.

این که یک کوله پشتی پشتتان بیاندازید و اولین بلیط به اولین مقصد ناشناخته را بدون داشتن اطلاع قبلی یا بدون حمل گجت‌های الکترونیکی تهیه کنید بیشتر شبیه فیلم‌هاست، البته حتی در فیلم‌ها هم دیگر چنین چیزی را مشاهده نمی کنیم. اگر می‌خواهید هزینه‌های سفر انفرادی خود را به حداقل برسانید، باید با تکنولوژی آشتی کرده باشید. می‌توانید  رزرو بلیط هواپیما و هتل خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

همچنین اطلاعاتی درباره شهری که قرار است به آن وارد شوید و نکات مهم سفر کردن از زبان دیگر مسافرها همه در این سایت‌ها وجود دارند که همگی به هنگام سفر به کمکتان خواهد آمد. داشتن گوشی هوشمند برای جستجوی بهترین قیمت‌ها، بهترین رستوران‌ها، پیدا کردن بهترین مسیر و… یکی از واجبات سفرهای انفرادی است. وقت‌هایی که در هتل یا کافه‌ها استراحت می‌کنید، لپ‌تاپ خود را بیرون بیاورید و ادامه مسیر و مکان‌هایی که قرار است از آن‌ها بازدید کنید را برنامه ریزی کنید.

گروه پیدا کنید

سفر انفرادی به این معنی نیست که محکوم هستید همیشه تنها باشید. گاهی اوقات پیش می‌آید که با مسافران یا حتی محلی‌های یک مکان آشنا می‌شوید و از آن پس سفر خود را به صورت گروهی ادامه می‌دهید. این کار نه تنها از هزینه‌های سفر می‌کاهد، بلکه لذت آشنا شدن با آدم‌های متفاوت و تبادل دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مختلف با ملیت‌های سرتاسر دنیا را به شما می‌دهد که خود موهبت بزرگی است. خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی

بدیهی است که در انتخاب افرادی که با آنها سفر می‌کنید باید نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید تا از هر گونه اتفاق ناخوشایند احتمالی پیشگیری کرده باشید.

لذت سفر کردن انفرادی را هر کسی نمی تواند درک کند، و حقیقتا کسانی که این نوع سفر را ترجیح می دهند، رابطه آرامش بخش و صلح آمیزی با خود دارند. با این حال معاشرت با آدم‌های اطراف را نباید از دست داد و نباید فراموش کرد که انفرادی سفر کردن به معنای تنها بودن نیست. پس از صحبت کردن با غریبه‌ها نترسید و به دنیای اطرافتان پل بزنید.