دانمارک کشور وایکینگ‌ها
شاید اکثر ما کشور دانمارک را با شیرینی و پنیر و بعضی اوقات قصه‌های پری‌دریایی، جوجه اردک زشت و دختر کبریت فروش از «هانس کریستین اندرسون» به‌یاد داشته باشیم. اما این کشور کوچک واقع در منطقه‌ی اسکاندیناوی دارای پیشینه فرهنگی خاصی است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت. با دور و نزدیک همراه باشید.  خرید ارزان بلیط هواپیما تهران کپنهاگ

بهره‌مندی از آب فراوان و مسطح بودن این کشور باعث شده تا دانمارک خود را یکی از پیشتازان تولیدی انرژی‌های سبز معرفی کند. به طوری که ۴۲٪ از انرژی این کشور توسط توربین‌های بادی و آبی تولید می‌شود.

در خیابان‌های پایتخت تساوی حقوق برای ماشین، عابر پیاده و دوچرخه برقرار است . در هر خیابان و کوچه بخشی از جاده برای دوچرخه سواری اختصاص داده شده و کمتر معبری بدون خط ویژه دوچرخه دیده می‌شود.

کپنهاگ، به مفهوم بندر داد‌و‌ستد است و در ایام قدیم محلی برای مبادله‌ی کالا در میان مردم و دزدان دریایی بوده است.

خوراک معمول در این کشور کوچک اسکاندیناوی که حدود ۵.۶ میلیون نفر جمعیت دارد، ماهی و سیب زمینی است که به فراوانی توسط کشاورزان و صیادان بومی تهیه می‌شود. هر چند که از شیرینی‌های وسوسه کننده دانمارکی که اکثرا آغشته به دارچین هستند نمی‌توان دل کند.

بنا بر آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۵، دانمارکی‌ها خوشحال‌ترین افراد دنیا هستند . بخشی از معیارهای این نظر سنجی عبارتند از: میزان سرانه درآمد، تامین اجتماعی، خدمات درمانی، حق بازنشستگی و میزان سفر سالیانه.

نکته جالب در آداب غذایی مردم این بهشت یخی در این است که آن‌ها معمولا به‌غیر از هنگام میل سوپ، از قاشق استفاده نمی‌کنند و به جای آن از چنگال استفاده می‌کنند. دلیل این عمل کاهش حجم هر لقمه است که به هضم بهتر غذا کمک می‌کند و از سوی دیگر طولانی‌تر شدن زمان مصرف غذا باعث می‌شود تا شما بیشتر در کنار خانواده و دوستان خود باشید و از دور همی لذت ببرید. مردم دانمارک به زبان دانمارکی صحبت می‌کنند که این زبان حدود هزار و دویست سال قدمت دارد.

از جمله صنایع بزرگ این کشور می‌توان به «لگو»، «مرسک» (Mærsk Gruppen)  که بزرگترین شرکت حمل و نقل دریایی دنیا است و «نوو نوردیسک» (Novo Nordisk) از غول‌های صنعت داروسازی نام برد. لازم به توضیح است که انسولین از اکتشافات این کمپانی دانمارکی است. جاذبه های دانمارک

مردم اکثرا هنگام تماشای تلویزیون و یا در رستوران‌ها از نور شمع و مواردی مشابه استفاده می‌کنند و علت این عادت مردم دانمارک در قیمت بالای انرژی الکتریکی است که سبب شده تا مصرف آن به‌شدت کنترل شود. جالب است بدانید در دانمارک اکثر لوازم خانه از چوب است و ترکیب چوب و سنگ جلوه خاصی به تزئینات داخلی منازل بخشیده است.

پس اگر روزی گذرتان به این کشور کوچک شمال اروپا افتاد صبح خود را با پنیر و نان دارچینی تازه شروع کنید و پس از دیدن طبیعت زیبای شهر میان وعده قهوه و شیرینی دانمارکی را فراموش نکنید.

یادتان باشد یک ژاکت همواره همراه داشته باشید چون هوای متغیر آن هر لحظه ممکن است شما را غافلگیر کند. از دوچرخه سواری در خیابان لذت ببرید و به تماشای قصرهای مجلل بروید. جاذبه­ های گردشگری کپنهاگ

ناهار را در یک رستوران  کوچک محلی میل کرده و بعد از گشت‌وگذار در شهر از نوشیدنی‌های متنوع محلی لذت ببرید. دیدن پری دریایی که صبح‌ها برای شنیدن درد دل‌ها به کنار آب می‌آید تا صدای شما را بشنود و شب‌ها غصه‌های شما را به دریا می‌سپارد را فراموش نکنید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.