جاذبه های توریستی که ارزش تحمل شلوغی را دارند

زمانی که صحبت از سفر و هیجان صحبت به میان می‌آید در ذهن بسیاری از ما تصویری از شلوغی و ازدحام جمعیت ایجاد می‌شود که البته آزار دهنده است. گاهی تصمیم می‌گیریم عطای سفر را به لقای صف‌های طولانی آن ببخشیم، در خانه بنشینیم و از نوشیدن فنجان چای خود در سکوت و آرامش لذت ببریم، اما گاهی جذابیت‌های برخی از جاذبه‌های توریستی در دنیا به اندازه‌ای است که تحمل این شلوغی و معطلی را برای ما ساده می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم با معرفی این جاذبه‌های توریستی لذت سفری خاطره‌انگیز در میان انبوه جمعیت گردشگران را برای شما به یادگار بگذاریم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

ماچو پیچو، پرو

ماچو پیچو پرو

یکی از سازه­‌های باستانی و پیچیده در دنیا «ماچوپیچو» در کشور پرو است. این بنا که البته در بسیاری از تصاویر و فیلم‌ها به نماد پرو تبدیل شده است در ارتفاعات کوهستان «آند» واقع شده است. این سختی دسترسی بر رمزوراز این مکان افزوده است اما نکته جالب توجه این است که «ماچوپیچو» یکی از پربازدیدترین نقاط توریستی در آمریکای جنوبی به حساب می‌آید.

آکروپلیس، یونان

یکی از سازه‌های باستانی در تمدن یونان که امروزه بخش بزرگی از آن تخریب شده است، «آکروپلیس» نام دارد. آکروپلیس در تمامی سال گردشگران زیادی دارد و برای بازدید بناهای مختلف آن ممکن است مجبور باشید زمان زیادی را در صف بایستید. اما تحمل همه این سختی‌ها ارزش زیادی دارد چرا که پس از آن شما با یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای تمدن طلایی یونان روبرو خواهید شد.

پارک ملی بانف، کانادا

پارک ملی بانف کانادا

یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های ملی دنیا در کشور «کانادا» قرار گرفته است و دلیل جذابیت آن برای توریست‌ها تنوع مناطق طبیعی آن است. در این پارک ملی می‌توان انواع مختلفی از یخچال‌های یخی تا پوشش‌ گیاهی جالب و حیات‌وحش غنی را مشاهده کرد. این تنوع باعث شده تا سالیانه بیش از ۴ میلیون توریست از منطقه بازدید کنند. این پارک تقریبا در تمامی سال مملو از جمعیت است اما بهتر است از شلوغی آن فرار نکنید تا زیبایی‌هایش را از دست ندهید.

ساگرادا فامیلیا، بارسلون

ساگرادا فامیلیا بارسلون

یکی از چیزهایی که در سفربه «بارسلون» نباید آن را از دست داد بازدید از کلیسای «ساگرادا فامیلیا» La Sagrada Familia است. هرسال بیش از ۳ میلیون توریست از این بنا بازدید می‌کنند. برخی از توریست‌ها بازدید از این مکان مقدس را از بیرون آن کافی می‌دانند اما همچنان تعداد زیادی هستند که به داخل می‌روند تا آن را سیاحت کنند.

برای خرید بلیط پرواز خارجی  به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.