بلیط تهران مشهد
امتیاز ما

مشهد یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران است. سالانه تعداد زیادی مسافر و زائر، مشهد را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. مشهد به دلیل موقعیت خاص سیاسی و معنوی‌اش و همچنین به دلیل تاریخ و طبیعت و جاذبه‌های فرهنگی و ییلاقات تفریحی اطرافش یکی از پرمسافرترین شهرهای ایران است. همین موضوع باعث شده که شرکت‌های بسیاری اقدام به ارائه خدمات مسافرتی مشهد کنند. ازجمله شرکت‌های هواپیمایی بسیاری که امکان سفر به مشهد را در تمام ایام سال برای مسافران فراهم می‌کنند. اگر قصد خرید بلیط هواپیما به قصد مشهد را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا انواع پروازهای تهران به مشهد را با هم مرور کنیم.

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد چقدر است؟

قیمت بلیط هواپیما همواره به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم‌ترین این عوامل بالأخص در پروازهای داخلی می‌توانیم به نوع ایرلاین، تاریخ پرواز، طول پرواز، کلاس پرواز، بیمه مسافرتی و نوع فروش بلیط اشاره کنیم. در پرواز مشخصی مانند پرواز تهران به مشهد که طول پرواز برای تمام ایرلاین‌ها و هواپیما به‌طور تقریبی یکسان است عواملی مانند نام ایرلاین، تاریخ پرواز و نوع فروش بلیط یعنی چارتری یا سیستمی بودن آن نقشی تعیین کننده در قیمت نهایی بلیط شما دارد. خلوت‌ترین زمان برای مسافرت به مشهد زمستان و خرداد است. هرچند ممکن است در زمستان هوای مشهد کمی سرد باشد ولی اگر به دنبال ارزان‌ترین بلیط‌ هواپیمای مشهد هستید می‌توانید آن را در زمستان پیدا کنید. اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد هم به دلیل فصل امتحانات دانش‌آموزان از دیگر زمان‌های نسبتاً خلوت برای سفر به مشهد است. (بلیط تهران مشهد)

پرواز سیستمی و پرواز چارتری

اگر تاکنون قصد خرید بلیط هواپیما را داشته‌اید به‌طور حتم این دو اصطلاح به گوشتان خورده است. پرواز چارتری به پروازی گفته می‌شود که تمام بلیط‌های آن یا بخشی از بلیط‌ها از سوی شرکت هواپیمایی به آژانس‌های مسافرتی اجاره داده شده است. از آنجا که آژانس‌های مسافرتی بلیط‌ها را به‌صورت یکجا اجاره می‌کنند برای آنکه تمام صندلی‌های خریداری شده را بفروشند به‌طورمعمول در زمان نزدیک به پرواز قیمت‌ها را پایین‌تر می‌آورند تا صندلی خالی در پرواز باقی نماند. به‌طور کلی قیمت بلیط چارتری به تعداد صندلی‌های باقی‌مانده و زمان باقی مانده تا پرواز ربط دارد و با تغییر این دو عامل قیمت بلیط هم روزبه‌روز عوض می‌شود. به حدی که بلیط لحظه آخری، نزدیک‌ترین بلیط به پرواز و ارزان‌ترین است. اما بلیط‌های سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی فروخته می‌شوند و سقف قیمت آن‌ها نیز توسط سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می‌شود. (بلیط مشهد تهران)

این بلیط‌ها با نزدیک‌تر شدن به ساعت پرواز ارزان‌تر نمی‌شوند ولی در عوض اگر از مدت‌ها قبل بلیط خود را رزرو کنید می‌توانید با قیمتی ارزان‌تر آن را تهیه کنید. با مقایسه کلی بین این دو نوع بلیط می‌توانیم این طور نتیجه‌گیری کنیم که اگر زمان سفر خود را از ماه‌ها قبل می‌دانید و می‌توانید برای آن برنامه‌ریزی کنید شاید رزرو و تهیه بلیط سیستمی برایتان ارزان‌تر و مطمئن‌تر باشد ولی اگر برنامه سفرتان به‌طور دقیق معلوم نیست و می‌خواهید بلیط سفر خود را در روزهای نزدیک به سفرتان تهیه کنید بلیط چارتری ارزان‌تر از بلیط سیستمی است. اما بلیط چارتری یک ایراد بزرگ دارد و آن هم این است که قابل حساب کردن نیست و ممکن است درست در زمان مشخصی که مدنظر شماست بلیط چارتری موجود نباشد و شما مجبور شوید یک تا دو روز سفر خود را جابه‌جا کنید. اما خبر خوشی که در مورد شهر مشهد وجود دارد این است که به دلیل پرمخاطب بودن این شهر و تعداد بالای مسافران همیشگی، آژانس‌ها مسافرتی زیادی اقدام به فروش بلیط‌های چارتری می‌کنند. این نکته را نیز باید بدانید که در بلیط چارتری امکان کنسل کردن بلیط پس از خرید وجود ندارد و قیمت بلیط کودک و بزرگسال هم فرقی با هم ندارد، زیرا شرکت مسافرتی مذکور صندلی را از قبل خریده و برایش فرقی نمی‌کند مسافر آن صندلی کودک باشد یا بزرگسال.

مطالب مرتبط

فرودگاه مشهد

راه آهن مشهد

فرودگاه شهید هاشمی نژاد شهر مشهد

پروازهای تهران به مشهد

شرکت‌های هواپیمایی بسیاری در مسیر تهران به مشهد و بالعکس خدمات هوایی ارائه می‌دهند. ازجمله می‌توانیم به شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، قشم‌ ایر، پویا ایر، زاگرس، آتا، آسمان، ماهان، ایرتور، ساها، سپهران، کاسپین، کارون، معراج و وارش اشاره کنیم.

حداقل و حداکثر قیمت بلیط هواپیمای تهران مشهد

همان‌طور که پیش از این توضیح دادیم قیمت بلیط هواپیما به عوامل مختلفی بستگی دارد و قیمت ثابتی ندارد بلکه قیمت آن در یک بازه زمانی تغییر می‌کند. به همین دلیل ما تنها نمونه‌ای از قیمت چند شرکت هواپیمایی را برای آشنایی بیشتر شما در اینجا می‌آوریم اما قیمت‌ها در زمان‌های مختلف تغییر خواهند کرد. این قیمت‌ها مختص روزهای نخست اسفند سال ۱۳۹۸ است.

شرکت ایرتور……………………………………………………………………………. از ۲,۲۰۰,۰۰۰ تا ۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال

شرکت تابان…………………………………………………………………………….. از ۲,۲۴۸,۰۰۰ تا ۲,۵۹۸,۰۰۰ ریال

شرکت زاگرس…………………………………………………………………………. از ۲,۰۰۵,۰۰۰ تا ۲,۸۵۸,۰۰۰ ریال

شرکت کاسپین………………………………………………………………………… از ۲,۳۹۸,۰۰۰ تا ۲,۹۹۸,۰۰۰ ریال

شرکت معراج……………………………………………………………………………. از ۳,۰۴۸,۰۰۰ تا ۳,۱۶۵,۰۰۰ ریال

شرکت آسمان………………………………………………………………………….. از ۳,۴۹۴,۰۰۰ تا ۷,۰۱۳,۰۰۰ ریال

شرکت ماهان…………………………………………………………………………… از ۳,۵۴۷,۰۰۰ تا ۷,۸۱۳,۰۰۰ ریال

شرکت ایران ایر……………………………………………………………………….. از ۴,۰۰۲,۰۰۰ تا ۱۱,۲۱۰,۰۰۰ ریال

شما می‌توانید برای خرید انواع بلیط هواپیما اعم از چارتری یا سیستمی از سایت دور و نزدیک اقدام کنید.