برترین کارناوال های اروپا در سال ۲۰۱۹

اروپا از بسیاری جهات، مرکز اصلی فرهنگی جهان غرب است. این قاره با داشتن تنوع زبانی و تاریخ کهن و غنی، مکانی رویایی برای جهانگردان است. مکانهایی مانند پاریس ، ایتالیا ، پراگ و وین مدت هاست که مراکز هنری، موسیقی ، تئاتر و رقص بوده اند. جای تعجبی ندارد که کارناوال های اروپا بزرگترین کارناوال های جهان هستند! همه چیز از هنرهای فورکلور تا موسیقی متال و از هنرهای مدرن گرفته تا زیبایی طبیعی، کانون جشنها در کارناوال های مختلف موسیقی اروپا هستند. حتما از آنها دیدن کنید. در ادامه با ما همراه باشید و در کامنت پیشنهاد خودتان را با مجله گردشگری دور و نزدیک به اشتراک بگذارید.

برترین کارناوال های اروپا در سال ۲۰۱۹

حتما این ۱۰ کارناوال معروف اروپا را در سال ۲۰۱۹ در برنامه سفر خود به اروپا قرار دهید. در اینجا مجموعه ای از بهترین جشن ها در سراسر قاره آمده است که شما باید حداقل یک بار در زندگی خود در این جشن ها شرکت کنید:

  1. کارناوال ونیز The Carnival Of Venice

اگر به دنبال کارناوال هایی در اروپا هستید که ماسک های جالبی داشته باشد، کارناوال ونیز جشنی است که باید در آن شرکت کنید. این کارناوال دارای ریشه هایی هزار ساله است اما نسخه مدرن آن در سال ۱۹۷۹ در جهت  تلاش برای احیای فرهنگ این شهر بزرگ برپا شد. امروزه تقریباً ۳ میلیون نفر در ماه مارس در مهمانی ها و برنامه های آن در سطح شهر شرکت می کنند. این کارناوال بزرگترین و طولانی ترین کارناوالی اروپایی است که به مدت ۲۰ روز برگزار می شود. این کرناوال شامل رویداد هایی مثل رژه آب،که یک مسابقه با الهام از سنت های قدیمی ونیزی است، توپ بزرگ و انتخاب محبوبترین ماسک است. فستیوال های بلژیک

تاریخ کارناوال ونیز ۲۰۱۹: ۱۶ فوریه – ۵ مارس

کارناوال ونیز The Carnival Of Venice

  1. روز سنت پاتریک St. Patrick’s Day

روز سنت پاتریک، این روز قدمت دیرین داردکه روز حمایت پاتریک مقدس از مردم کاتولیک ایرلند است. جشن روز سنت پاتریک در هفدهم مارس هر سال به عنوان روز ورود مسیحیت به ایرلند برگزار می شود و یکی از بهترین کارناوال های بهاری اروپا محسوب می شود. با گذشت زمان این جشن به یک جشن فرهنگی در ایرلند تبدیل شده است. مشخصه این جشن، رنگ سبز یشمی است آن است که در آن جوانان داوطلب ایرلندی رژه می روند و همچنین سرگرمی  های دیگری نیز دارد که ویژه شهر دوبلین است.

روز سنت پاتریک ۲۰۱۹: ۱۷ مارس

روز سنت پاتریک St. Patrick’s Day

  1. ماسلینیسا Maslenitsa

Maslenitsa یکی از مشهورترین کارناوال های فرهنگی جدید در اروپا است و کارناوال های مذهبی و سنتی اسلاو در اروپای شرقی را نیز شامل می شود. این کارناوال هشت هفته قبل از عید پاک شرقی برگزار می شود و یکی از قدیمی ترین کارناوال های اروپا که در ماه مارس برگزار می شود. در طول هفته کارناوال، گوشت، پنیر و سایر لبنیات برای مسیحیان ارتدکس مجاز است، سنت های این کارناوال برمحور آزادی ممنوعیت هااست. به همین دلیل این کارناوال را غالباً هفته پنیر یا هفته کرپ می نامند. ماسلینیسا یکی از بزرگترین کارناوال های اروپا است که در آن تهیه کرپ سروصدایی در شهر ایجاد می کند. فستیوال های چین

تاریخ ماسلینیسا:۴-۱۰ مارس ۲۰۱۹

ماسلینیسا Maslenitsa

  1. کارناوال Carnava

این جشن که در مناطق جنوبی هلند برگزار می شود، یکی از بزرگترین کارناوال های اروپا است که با موضوع وارونگی نقش ها شناخته شده است. در اکثر خانه ها از شنبه تا سه شنبه ضیافت بزرگی برگزار می شود و در این جشن بونت آوندن، دورهمی ها و مراسم رژه در همه جای شهرها برگزار می شود. طوفان Motley، یا D’n Optocht ، مشهورترین چهره های این کارناول بزرگ اروپایی است که در ماه مارس برگزار می شود. طوفان Motley رژه ای است که در آن رنگ ها خود نمایی می کند. همچنین برنامه های مختلف این کارناوال شامل رقص و موسیقی سنتی است به طوری که این کارناوال مهمترین کارناوال رقص اروپا است. هیچ توریستی نیست که از این کارناوال مسرور باز نگردد! فستیوال های مکزیک

تاریخ کارناوال هلند ۲۰۱۹: ۳ – ۵ مارس

  1. جشنواره فیلم کن Cannes Film Festival

کن یک روستای کوچک در فرانسه و محل یکی از بزرگترین کارناوال های اروپا است. کن یک رویداد بزرگ است که تنها با دعوت می توان در آن شرکت کرد. کن کارناوال برترین فیلم های جهان است و این فستیوال فیلم های درخشان سال در تقریبا همه ژانرهای برای مخاطبان خاص خود به نمایش می گذارد. این کارناوال که در کارناوال های زیبای Palais des Festival et des Congrès برگزار شد، توجه جهانی را از کارناوال فیلم ونیز که یک خط مشی فاشیستی دارد، به خود جلب کرد. همچنین هر ساله، این کارناوال از بهترین فیلم ها با نام معروف Palm d’Or، که اغلب معتبرتر و شناخته شده تر از اسکار است، تجلیل می کند.

تاریخ کارناوال کن کنی ۲۰۱۹: ۱۴ – ۲۵ مه

جشنواره‌های معروف فرانسه

  1. فستیوال گلستونبری Glastonbury Festival

از بین تمام فستیوال های معروف موسیقی اروپا، کارناوال گلستونبری از جایگاه ویژه ای برخوردا است. این کارناوال بخش بزرگی از فرهنگ انگلیس است که از دهه ۱۹۷۰ در سامرست انگلیس برگزار می شود.  خوانندگان معروف پاپ حال حاضر دنیا برای اجرا به این فستیوال دعوت می شوند. در این کارناوال ۱۷۵۰۰۰ نفر شرکت می کند و می توان گفت که کارناوال گرینفیلد بزرگترین کارناوال موسیقی در جهان است. قیمت بلیط هواپیما

تاریخ گلستونبری ۲۰۱۹: ۲۶ – ۳۰ ژوئن

فستیوال گلستونبری Glastonbury Festival

۷٫سانفرمین San Fermin

سانفرمین یکی از سنتی ترین کارناوال های اروپا در ماه ژوئیه است که در شهر Pamplona، اسپانیا برگزار می شود. در طول هفته کارناوال، تقریباً یک میلیون نفر برای شرکت در جشن های مختلفی همچون پیاده روی سان فرمین، استوراندو (هنگامی که افراد برای بازی کردن درام ، گلدان ، تابه) جمع می شوند و همچنین برای مراسم اختتامیه Pobre De Mi به این شهر می آیند. البته این کارناوال به گاوبازی مشهور است، که در ساعت ۸ صبح از ۷ تا ۱۴ ژوئیه برگزار می شود. این رویداد به طور زنده از تلویزیون پخش می شود و کل اسپانیا در این هفته روی مسابقات متمرکز هستند.

تاریخ کارناوال سان فرمین ۲۰۱۹: ۶ – ۱۴ ژوئیه

سانفرمین San Fermin

  1. واتر جوستینگ Water Jousting

این کارناوال یکی از بهترین کارناوال های تابستانی در اروپا است که از سال ۱۶۶۶ تا کنون جشن گرفته می شود و بیشتر در بندر Sete در شهری به نام ونیز لانگدوک در فرانسه برپا می شود. این شهر در طول تابستان میزبان مسابقات کارناوال واتر جوستینگ است که در کانال های این شهر برگزار می شود. این کارناوال یکی از محبوب ترین کارناوال های تابستانی با محوریت جوانان در اروپا است که شامل بیش از ۷۰ رویداد ازجمله مراسم های خیابانی، کافه های پاپ آپ و کنسرت ها است.

تاریخ کارناوال واتر جوستینگ: ۲۳-۲۸ اوت

واتر جوستینگ Water Jousting

  1. کارناوال لا توماتینا La Tomatina Festival

La Tomatina که در شهر بوژول در اسپانیا برگزار می شود، یکی از بزرگترین کارناوال های غذایی اروپا است. در این کارناوال جنگ با مواد غذایی به خصوص مورد گوجه فرنگی انجام می شود. چندین تن گوجه فرنگی پلاسیده در خیابان های شهر ریخته می شود و شرکت کنندگان آن ها را سمت یکدیگر پرتاب می کنند، به طوری که شهر رنگ قرمز به خود می گیرد. نکته جالب اینجاست که فقط مردم محلی در این جشن شرکت نمی کنند، بلکه مردم سراسر جهان برای شرکت در این کارناوال هیحان انگیز و ناآشنا و در عین حال لذت بخش در اسپانیا شرکت می کنند و فقط ۲۰،۰۰۰ خوش شانس بلیط ورود به این کارناوال را می گیرند! این فستیوال یکی از محبوب ترین فستیوال های غذایی در اروپا است.

تاریخ کارناوال لا توماتینا:۲۸ اوت

جشنواره گوجه فرنگی

  1. فستیوال مترسک کتلول Kettlewell Scarecrow Festival

فستیوال مترسک کتلول برای اولین بار بیست سال پیش جشن گرفته شد. این فستیوال یک جشن نه روزه است و هدف اصلی آن جمع آوری پول برای مدرسه محلی، سالن روستا و کلیسا است. در دهکده یورکشایر دیل ، تعداد زیادی مترسک های پر از کاه یا کچل در سراسر شهر قرار می گیرند که برخی از آنها شبیه افراد واقعی هستند. سال گذشته، مترسک های دوک و دوشس کمبریج ساخته شد و در شهر قرار گرفت. فستیوال مترسک کتلول یکی از بزرگترین کارناوال های تابستانی در اروپا برای تمام سنین است.

تاریخ کارناوال مترسک کتلول: ۱۰ اوت – ۱۸ اوت