مهاجرت به ژاپن
امتیاز ما

مجمعع‌الجزایر ژاپن کشوری است که در شرق آسیا قرار دارد و رتبه‌ی سوم اقتصاد جهانی را در اختیار دارد. این کشور در اقیانوس آرام قرار گرفته است و پایتخت آن توکیو است. کشور ژاپن عضو سازمان ملل متحد است و شرایط اقتصادی خوب این کشور باعث شده است که مهاجران زیادی در صف اخذ اقامت این کشور باشند. این کشور دارای قصرهای پادشاهی و پارک‌های ملی کوهستانی و معابد بسیار زیبایی است که نشاندهنده‌ی فرهنگ غنی این کشور است. با مجله ی گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا از شرایط مهاجرت به زاپن ، این کشور آسیایی زیبا و پیشرفته اطلاع پیدا کنید.

راه های اخذ تابعیت کشور ژاپن

 

مهاجرت به ژاپن از طریق تولد

کودکی که در ژاپن به دنیا بیاید طبق شرایط زیر می‌تواند تابعیت ژاپن را دریافت کند:

  • اگر در زمان تولد فرزند، پدر یا مادر او تابعیت ژاپن را داشته باشند.
  • اگر پدر کودک قبل از تولد وی فوت کند و تابعیت و اقامت ژاپن را داشته باشد، فرزند او هم طبق قانون تابعیت و اقامت ژاپن را خواهد داشت.
  • هرگاه والدین کودک نامعلوم باشند یا اینکه بدون تابعیت باشند و کودک در خاک ژاپن متولد شود، تابعیت و اقامت در ژاپن را دریافت خواهد کرد.

مهاجرت به ژاپن

 تقاضای اقامت برای مهاجرت به ژاپن

افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند اقامت کشور ژاپن را به دست بیاورند:

۱. افرادی که به مدت پنج سال یا بیشتر به صورت مداوم در ژاپن اقامت داشته باشند.

۲. متقاضی باید دارای حداقل بیست سال سن یا بیشتر باشد.

۳. متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی برای اداره زندگی‌اش بوده یا اینکه فردی مسئولیت اداره مخارج او را بر عهده بگیرد.

۴.متقاضی بدون تابعیت باشد یا اینکه بتواند اثبات کند که تابعیت اصلی خود را به هر دلیلی از دست داده است.

۵. متقاضی تابعیت هرگز نباید اقدام به تشکیل حزب سیاسی و یا مشارکت در احزاب سیاسی بر خلاف قانون اساسی ژاپن کرده باشد.

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق دریافت ویزای تحصیلی

تحصیل در مقاطع ابتدایی و پایین‌تر در کشور ژاپن اجباری است. این کشور اهمیت بسیار بالایی به تحصیلات می‌دهد و نظام آموزش و پرورش آن نقش بسیار زیادی در بهبود رشد اقتصادی این کشور داشته است. برای تحصیل در کشور ژاپن باید بتوانید از یک دانشگاه در ژاپن پذیرش بگیرید. برای اخذ ویزای تحصیلی کافی است یک حساب بانکی به نام خود یا پدر و مادرتان برای حمایت یکسال در صورت بروز مسائل ضروری به عنوان مدرک تمکن مالی ارائه دهید. پس از اینکه وزارت دادگستری برای شما تاییدیه صادر کرد شما باید به کشور ژاپن بروید و ویزای دانشجویی خود را به مدت یکسال به کنسولگری این کشور ارائه دهید.

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج

در کشور ژاپن برای ازدواج، مرد باید حداقل ۱۸ سال و زن حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند. افرادی هم که زیر سن قانونی هستند باید برای ازدواج رضایت‌نامه و اجازه‌ی والدین خود را داشته باشند. برای ثبت ازدواج قانونی در کشور ژاپن شما باید فرم ثبت نام ازدواج را تکمیل کنید که این فرم را می‌توانید در شهر خود دریافت کنید. این فرم نیاز به مهر و امضا دارد. ثبت ازدواج در ژاپن نیاز به دو شاهد دارد اگر شما تمایل به تغییر وضعیت ویزای خود به همسر ژاپنی ملی،  اقامت بلند مدت ، اقامت دائم همسر دارید باید گواهی ازدواج صادر شده توسط مقامات کشور شخص مورد نظر را به مقامات مهاجرتی ارائه دهید. زمانی که با یک فرد تبعه‌ی ژاپن ازدواج می‌کنید واجد شرایط دریافت اقامت بلند مدت ژاپن از طریق ازدواج خواهید بود. برای تغییر ویزای همسر خود به ویزای اقامت دراز مدت اگر فرد متقاضی به مدت زمان حدودا پنج سال در کشور ژاپن زندگی کرده باشد و یا اگر کودک ملیت ژاپنی داشته باشد می‌تواند برای اخذ ویزای بلند مدت ژاپن اقدام نماید.

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

کشور ژاپن یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است زیرا اقتصاد پر رونقی دارد و ژاپنی‌ها خیلی تمایل دارند که کشورهای خارجی در این کشور سرمایه گذاری کنند. این ویزا به کسانی داده می‌شود که مدیران ارشد در شرکت‌های ژاپنی هستند و یا در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این نوع ویزا برای کسانی که خود اشتغال هستند استفاده می‌شود. این افراد باید دارای مکانی مانند مغازه در کشور ژاپن باشند و در محیطی کار کنند که ظرفیت استخدام حداقل دو نفر را داشته باشد. مدیران ارشدی که تقاضای ویزای سرمایه‌گذاری را دارند باید حداقل سه سال در کشور ژاپن به کار مشغول بوده باشند. اخذ اقامت سرمایه‌گذاری روند اداری خاصی هم دارد که افراد باید حتما آنها را بگذرانند و در صورت واجد شرایط بودن موفق به دریافت ویزا خواهند شد.

لازم است بدانید که افرادی که در ژاپن اقامت می‌کنند باید مالیات بپردازند و تا زمانی که از ژاپن خارج می‌شوند باید تمام مالیات خود را قبل از خروج تسویه کنند.