مهاجرت به آلمان اقامت آلمان

پس از کشور آمریکا کشور آلمان دومین کشور مهاجرپذیر در جهان است. این کشور اروپایی یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا به عنوان موتور اقتصادی حوزه‌ی پولی یورو شناخته می شود. داشتن بیمه ی سلامت و آشنایی با زبان آلمانی از جمله پیش نیازهای اخذ اقامت آلمان است. با  مجله گردشگری دور و نزدیک همراه باشید تا با شیوه های اخذ اقامت آلمان آشنا شوید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه‌های اخذ اقامت آلمان ازدواج با یک شخص تبعه‌ی آلمان است. اولین قدم این است که فرد تبعه‌ی آلمان ثابت کند که توانایی تامین هزینه‌های خودش و همسرش را دارد و نیازی به کمک‌های دولتی ندارد. بعد از این کار باید همه‌ی مدارک لازم را جمع آوری کند و برای طی روال اداری به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کرده و تقاضای ویزای ازدواج نماید. با دریافت این ویزا شما می‌توانید از تحصیل رایگان بهره‌مند شوید و حتی در کشور آلمان کار کنید. این ویزا سه ساله است و در صورتی که در این مدت ازدواج نکنید باطل می‌شود.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

متقاضیان پناهندگی آلمان باید درخواست خود را به اداره‌ی پلیس یا هر مکان مربوطه‌ی دیگر اعلام کنند. سپس براساس میزان جمعیت شهرها پناه‌جویانی که موفق به دریافت ویزا شده باشند را به شهرهای مختلف می‌فرستند (ظرفیت اقامتگاه‌ها و زادگاه پناهجویان هم در این تقسیم بندی اهمیت دارد). این فرایند دو مرحله دارد و پس از سپری کردن مدت زمانی در اقامتگاه‌های موقت پرونده‌ی آنها بررسی می‌شود و در صورت تایید شدن، پناه‌جوها را به شهرهای مختلف می‌فرستند.  نمونه های سوسیس ها در آلمان سوسیس هایی باریک و کوتاه هستند که به نورنبرگ تعلق دارند. بهترین روش برای پخت سوسیس باربیکیو کردن دو طرف سوسیس و سپس سرو آن با نان و سس است. اگر به دنبال یک غذای آلمانی خوب هستید این غذا را حتما امتحان کنید. خرید ارزان بلیط هواپیما تهران مونیخ

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان اقامت آلمان

اگر یک کارفرمای تبعه‌ی آلمان برای کاری آگهی کند و تا سه ماه فردی آلمانی برای آن کار پیدا نشود، مجدد در اتحادیه‌ی اروپا سه ماه کار را آگهی می‌کنند؛ اگر در این مرحله هم فردی پیدا نشد فرصت مناسب برای کسانی که درخواست ویزای کاری را دارند فراهم می شود. این ویزا شش ماه زمان دارد و شما به محض ورود به آلمان شش ماه فرصت دارید تا دنبال کار بگردید و جایی مشغول شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به آلمان اقامت آلمان

این شیوه‌ی درخواست اقامت به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. شخصی که درخواست مهاجرت از این روش را دارد می تواند با تاسیس شرکت مدنی (۲ نفر یا بیش تر)، تاسیس شرکت شخصی (تضامنی)، تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، تاسیس شرکت سهامی، تاسیس شعبه، دفتر نمایندگی، شعبه مستقل و شعبه‌ی وابسته (مانند انبار پخش کالا و کارگاه) اقدام کند.  سفر با قطار در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

پس از اینکه درخواست خود برای ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را فرستادید، اگر در دانشگاه مورد نظر درخواست شما را بپذیرد شما می‌توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. این ویزا برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند ضروری است (کسانی که بیش از ۹۰ روز اقامت خواهند کرد).

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای توریستی

این نوع ویزا پس از مصاحبه و تحویل مدارک لازم (و در صورت تایید همه‌ی مراحل) برای شخص صادر می‌شود. برای درخواست این ویزا باید به سفارت یا کنسول‌گری آلمان در کشور خود مراجعه کنید و مراحل آن را طی کنید. شما برای اخذ این نوع ویزا باید کارمند مربوطه را قانع کنید که به هیچ وقت قصد اقامت آلمان را نخواهید داشت و پس از اتمام زمان ویزا به کشور خود باز خواهید گشت.  قوانین عجیب آلمان که حتما باید بدانید

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت از طریق کارت آبی یکی از روش های مهاجرت به آلمان است. با دریافت این کارت نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی می‌توانند به کشور آلمان وارد شوند و در حرفه ای که با رشته‌ی تحصیلی آنها مرتبط است مشغول به کار شوند. اعتبار این کارت به مدت زمان قرارداد کاری شما بستگی دارد (اگر قرارداد کاری شما ۴ ساله باشد اعتبار کارت آبی شما هم ۴ ساله است)  و در نهایت شما می‌توانید اقامت آلمان (PR) را دریافت کنید. اصلا جای هیچ نگرانی نیست زیرا این کارت به راحتی قابل تمدید است و شخص متقاضی می‌تواند خانواده‌ی خود را هم با خود به کشور آلمان بیاورد.