دلایل سفر به استانبول
امتیاز ما

با آغاز فصل تعطیلات تابستانه سفر به مناطق گردشگری و زیبا از جمله الویت  خانواده های ایرانی محسوب می گردد. در این مقاله سعی داریم به دلایل سفر به استانبول پرداخته و جاذبه های توریستی آن را نام ببریم. شهر استانبول شهری زیبا، فرهنگی و اقتصادی در ساحل دریای مرمره و در مجاورت تنگه بسفر می باشد. شهر استانبول از بزرگ ترین شهرهای ترکیه می باشد و تنها شهری است که به دلیل موقعیت جغرافیایی در دو قاره آسیا و اروپا واقع گشته و به سبب جاذبه های گردشگری، آب و هوای مطلوب، مراکز اقتصادی و خرید فراوان، ارتباط عالی و دیپلماتیک با سایر کشورها و موقعیت جغرافیایی مناسب با سه قاره آسیا و اروپا و آفریقا از جمله دلایل مسافرت به استانبول می باشد.  بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

 دلایل سفر به استانبول

۱- گردشگری: از جمله دلایل سفر به استانبول ، اهداف گردشگری و بازدید از جاذبه های دیدنی و مناظر منحصر به فرد استانبول می باشد. شهر استانبول به دلیل دارا بودن بیشترین جاذبه های گردشگری و اخذ رتبه سوم در جذب توریست در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد. از جمله جاذبه های گردشگری مهم در شهر استانبول حمام های ترکی، سواحل تفریحی، مسجد ایا صوفیه، تنگه بسفر، برج گالاتا، کاخ توپکاپی، کاخ چراغان، موزه فرش، بازار بزرگ استانبول و مراکز خریدهای فراوان، فستیوال ها جشنواره ای فراوان و مهیج و مراکز تفریحی هیجان انگیز و متعدد می باشد. راهنمای سفر به استانبول

۲- آب وهوای مطلوب: آب و هوای مطلوب در تمام فصول سال

۳- سفری ارزان و کم هزینه بدون نیاز به ویزا: سفر به استانبول سفری ارزان و کم هزینه و همچنین بدون نیاز به ویزا می باشد. از این رو بیشتر ایرانیان این کشور را به عنوان مقصد گردشگری در خارج از کشور انتخاب می نمایند.

۴- خرید لباس های شیک و پوشاک های با کیفیت: با مسافرت به استانبول می توانید لباس های شیک و پوشاک با کیفیت را در پاساژهای معروف، مراکز خرید متنوع و بازارهای روز با قیمت های مطلوبی تهیه نمایید.

۵- بهره مندی از فرصت های تجاری عالی: ارتباطات عالی با کشورهای جهان، قرارگیری و ارتباط آسان و سریع با کشورهای سه قاره، برخورداری از دریا و فرصت های اقتصادی مطلوب و عالی از جمله دلایل سفر به استانبول می باشد.

تعطیلاتی دل پذیر در سفر به استانبول

با مسافرت به استانبول می توانید سفری لذت بخش را با ثبت لحظات به یاد ماندنی و زیبا رقم بزنید. شهر استانبول با سواحل زیبا و تفریحی با چشم انداز دریای مرمره و تنگه بسفر، امکانات رفاهی فراوان و آب و هوای مناسب در هر فصل، مقصدی عالی برای سفر می باشد. با مسافرت به استانبول می توانید از فستیوال ها و جشنواره های متعدد موسیقی، هنری، جشنواره های خرید، خوراک و … دیدار نموده و از بودن در کنار خانواده لذت ببرید.

دلایل سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان مسافرت به استانبول با توجه به ذائقه و طبع هر فردی متفاوت بوده و تعریف جداگانه ای دارد. اما به طور کلی بهترین زمان سفر به استانبول از نظر آب و هوا، تفریحات آبی، زمان برای خرید مناسب، قیمت های ارزان، فصول خلوت و یا شلوغ و … سنجیده می شود.

بهترین زمان از نظر شرایط آب و هوایی، ماه های اسفند تا اردیبهشت (مارس تا می) و ماه های شهریور تا اوایل آذر (سپتامبر تا نوامبر) می باشد. در این ماه ها آب و هوای استانبول مطلوب و خنک بوده و می توانید سفری ارزان را نیز تجربه نمایید.

بهترین زمان از نظر قیمت ها، ماه های آذر تا بهمن (دسامبر تا فوریه) می باشد. این فصول از فصل های کم گردشگر بوده و تمامی قیمت ها ارزان و پایین می باشد.

بهترین زمان سفر از نظر رویدادهای فرهنگی، ماه آوریل (اردیبهشت) به جهت برگزاری جشنواره فیلم استانبول و همچنین برگزاری دو جشنواره موسیقی در تابستان می باشد.مجله گردشگری دور و نزدیک