دلایل سفر به ازمیر
امتیاز ما

یکی از مهم ترین شهر های ترکیه شهر زیبای ازمیر است که گردشگران زیادی به خود اختصاص داده است و برای سفر به این شهر زیبا دلایل بسیاری وجود دارد. برای سفر به ازمیر و بازدید از این شهر در ادامه با ما همراه باشید.شهر ازمیر یا همان ازمیرنای سابق یکی از شهر هایی است که به گفته برخی در کتاب مقدس نیز نام برده شده است. این شهر اگرچه از لحاظ گردشگری با استانبول قابل مقایسه نیست اما به هر حال جاذبه های گردشگری و طبیعی زیادی دارد و دیدن آن خالی از لطف نیست. شهر ازمیر  علیرغم اینکه تـُرک ها را در خود جای می دهد اما همانند بسیاری دیگر از شهر های ترکیه سبک غربی به خود گرفته است.بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

در این شهر هرساله فستیوال هایی برگزار می شود که در سفر به ازمیر می توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از این فستیوال ها فستیوال بین المللی ازمیر است که در اواخر تیرماه برگزار می شود و شاهد اجرا ی زنده نمایش و موسیقی خواهید بود.

دیگر فستیوال که می تواند برای علاقمندان به موسیقی  جالب باشد فستیوال موسیقی جاز اروپایی است که هر ساله در نیمه دوم اسفند برای علاقمندان این سبک از موسیقی برگزار می شود.

شما می تونید از این فستیوال ها دیدن کرده و لحظات خوشی را در سفر به ازمیر تجربه کنید.

دلایل سفر به ازمیر

جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی ازمیر

شهر ازمیر دارای مکان های دیدنی و تفریحی زیادی است که در سفر به ازمیر حتماً باید بازدید از آن ها را در اولویت های خود قرار دهید

کوردون

از مهم ترین جاذبه های گردشگری ازمیر می توان به منطقه تفریحی کوردون اشاره کرد که از محبوب ترین مکان های تفریحی کنار دریا، با قهوه خانه های متعدد است.

میدان کوناک

دیگر مکان دیدنی نماد شهر ازمیر یعنی میدان کوناک است. این میدان که برج ساعت معروف این شهر را در خود جای داده است، در سال  ۱۹۰۱ ساخته شده و بازدید کنندگان زیادی را هنگام سفر به ازمیر به خود اختصاص می دهد.

دلایل سفر به ازمیر

آسانسور ازمیر

آسانسور زیبا و قدیمی ازمیر در سال ۱۹۰۷ بنا شد.این آسانسور که در قدیم با آب کار می کرد بعد از بازسازی و مرمت به آسانسور برقی تبدیل شد و اکنون از جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود که در سفر به ازمیر می توانید از دیدن آن لذت ببرید. در حال حاضر رستورانی با نمای زیبا از شهر در بالای آن وجود دارد.

حیسار

بزرگترین و قدیمی ترین مسجد شهر این مسجد است که با سفر به ازمیر می توانید این مسجد و سایر مسجد های قدیمی این شهر را ببینید.

بازار کمرالتی

بازار سنتی کمرالتی از بازار های پر طرفدار شهر ازمیر است که در صورت سفر به ازمیر توصیه می شود از آن دیدن کنید. با بازدید از این بازار شما با سنت های این شهر آشنا شده و می توانید سوغاتی های سنتی این شهر را تهیه کنید و یا یک غذای فوق العاده ی محلی را در آن صرف کنید.

دلایل سفر به ازمیر

علاوه بر اینکه مکان های تفریحی شهر ازمیر مورد توجه مسافران  این شهر قرار می گیرد دلیل بعدی سفر به این شهر است، از نظر اکثر مسافران قیمت پایین تر اقامت در شهر ازمیر برخلاف شهر های پر گردشگر استانبول و ترکیه است. اگر شما قصد اقامت کم هزینه تر را دارید حتما از این شهر دیدن کنید.

علاوه بر این، این شهر از آب و هوای نسبتاً مطبوعی برخوردار است. در زمستان ها هوا معتدل است و می توانید در این فصل مسافر این شهر باشید. البته بر خلاف اینکه در تابستان آب و هوای نسبتا گرمی را شاهد هستیم اما مسافران زیادی نیز خواهان سفر در فصل تابستان هستند چرا که در این فصل جشنواره های متعدد و کنسرت های زیاد تری را مشاهده خواهید کرد.

دلیل بعدی که ازمیر را برای مسافرت پیشنهاد می دهیم امکان استفاده ی قایق به جای تاکسی است! شما می توانید علاوه بر پیاده روی در شهر در مکان های مخصوص و استفاده از دوچرخه های کرایه ای، در سفر های درون شهری نیز از قایق استفاده کرده و از مناظر لذت ببرید.  مجله گردشگری دور و نزدیک