امتیاز ما

سفر به عمان می تواند خاطرات خوبی برایتان رقم بزند زیرا این کشور با ایران رابطه خوبی دارد به گونه ای که حتی بزرگ ترین هتل بین المللی آن نام فارسی دارد. جاذبه های گردشگری مسقط پایتخت عمان افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. منبع درآمد این کشور نفت می باشد و طبیعت بکر و زیبایی دارد. در این مقاله به بررسی جاذبه های گردشگری مسقط خواهیم پرداخت تا سفر خوبی را تجربه کنید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

جاذبه های گردشگری مسقط

در مسقط سواحل زیبا، غارها و دره هایی وجود دارد و در کنار آن ها به بازدید از بناهای تاریخی می توانید بپردازید. این شهر اگر چه به ظاهر کوچک است اما جاذبه هایی نیز دارد و برای رسیدن به برخی از جاذبه های آن ممکن است نیاز به شنا کردن و یا عبور از آب های کم عمق داشته باشید. مسقط محل مناسبی برای عاشقان کویر است. قلعه، مساجد و دژهای بسیاری که دارای قدمتی به اندازه شش قرن دارند در این شهر وجود دارند. کوه اخضر، وادی شاب و کویر حویبا از جمله جاذبه های گردشگری مسقط می باشند.

کوه اخضر از جاذبه های گردشگری مسقط

در ارتفاع ۲ هزار متری از سطح دریا یکی از جاذبه های گردشگری مسقط به نام کوه اخضر وجود دارد که در آن درختان انار و بوته هایی از گل رز وجود دارد. انارهای این منطقه از بهترین انارها در جهان هستند و از آن ها نوشیدنی های غیر الکلی به دست می آید. از گل های رز در این منطقه برای تولید عطر و اسانس استفاده می شود و به کشورهای زیادی صادر می گردد.

کوه اخضر از جاذبه های گردشگری مسقط

وادی شاب از جمله جاذبه های گردشگری مسقط

در سفر به عمان و رفتن به شهر مسقط امکان بازدید از وادی شاب برایتان وجود دارد که دارای صخره، غارها و استخرها می باشد. این جاذبه نیاز به عبور فرد از مسیرهایی دارد که صخره ای و ناهموار هستند و گاهی لازم است از آب های کم عمقی عبور کنید و یا به شنا کردن بپردازید. قسمت نهایی که در این منطقه وجود دارد تنها از طریق شنا کردن قابل دیدن خواهد بود یعنی باید با شنا خود را به آن محل برسانید و از آن دیدن کنید.

استخر طبیعی بیمه از جاذبه های گردشگری مسقط

برخورد شهاب سنگ در شهر کوچکی به نام بیمه سبب ایجاد استخری طبیعی شده است که بازدید از آن جالب خواهد بود. در این استخر به تفریح می توانید بپردازید و از نظر زمین شناسی نیز قابل ارزش می باشد، آب خنک این استخر سبب رهایی از گرما خواهد شد. اگر زیاد در آب بمانید ماهی های ریز موجود در آن ممکن است انگشتان و پوست های مرده پا را بخورند. برای شنا کردن به قسمت میانی استخر می توانید بروید.

کویر وحیبا از جاذبه های گردشگری مسقط

در کوه وحیبا امکان شتر سواری در محوطه ای بزرگ را خواهید داشت. با توجه به میزان نوری که به شن ها می تابد رنگ آن ها متفاوت خواهد بود. بومیان در راه چادرهایی زده اند که در آن سوغاتی می توانید خریداری کنید و یا به خوردن خرمای عمانی و قهوه سیاه بپردازید. صنایع دستی که از پشم و نقره هستند در این چادرها یافت می شوند. ریگ های روان، آماده کردن کباب، شتر سواری و خوابیدن زیر نور ستاره ها از جمله تفریحات این منطقه گردشگری می باشد. مجله گردشگری دور و نزدیک