معرفی جاذبه های توریستی شهر پوکت

شهر پوکت یکی از شهر های بسیار زیبا و رویایی کشور تایلند می باشد. این شهر دارای سواحل و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پوکت را به شما معرفی کنیم. بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

معبد وات چالونگ شهر پوکت:

شهر پوکت دارای یک معبد بودایی بسیار قدیمی می باشد که به دو راهب مقدس در قدیم تقدیم شده است. این معبد در سالیان دور محل پرستاری و درمان کارگران معدن فقیر بوده است. همچنین این معبد دارای معماری و نقاشی های بسیار جالبی است و افراد برای ورود به آن می بایست بدون کفش و با لباس کامل باشند. وات چالونگ یکی از بزرگترین معابد بودایی تایلند می باشد و دارای ۳۶ مجسمه بودا است. بلیط تهران استانبول

سواحل و جزایر شهر پوکت:

در این شهر سواحلی زیبا وجود دارد که در اینجا بعضی از مهم ترین ها را معرفی می کنیم. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

جزیره فی فی در شهر پوکت:

فی فی یکی از قشنگ ترین جزیره های دنیا می باشد. این جزیره یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری نه تنها در شهر پوکت بلکه در کل کشور تایلند می باشد. برای رفتن به این جزیره که در فاصله بیش از ۴۰ کیلومتری این شهر قرار دارد می بایست از کشتی و یا قایق های موجود استفاده کرد.

جزیره فی فی در شهر پوکت

این جزیره دارای سواحل زیبا و مرجانی، غارهای زیبا و وحشت انگیز و طبیعت زیبا و چشم نواز است. فی فی خود شامل دو قسمت فی فی بزرگ و فی فی کوچک می باشد. فی فی کوچک مسکونی نیست اما یک غار به نام غار وایکینگ کیو دارد که بسیار دیدنی است. در مسیر رفتن به این جزیره کشتی ها توقف می کنند و شما می توانید به داخل آب شیرجه بزنید و در آن شنا کنید.

خلیج فانگ نا شهر پوکت:

فانگ نا یک خلیج شگفت انگیز می باشد که در فاصله بیش از ۴۹۰ مایلی شهر بانکوک قرار دارد. این خلیج در بین شهر پوکت و کرابی قرار گرفته است. این خلیج دارای صخره های آهکی است که از آب های سبز رنگ خلیج بیرون آمده است و جلوه ای زیبا را ایجاد کرده است. در این خلیج وسایل زیادی برای ورزش های ابی مختلف وجود دارد که گردشگران می توانند آن ها را اجاره کرده و از آن ها استفاده نمایند. در صورتی که گرسنه شده اید می توانید از رستوران های خلیج استفاده کنید که بی نظیر می باشند. بلیط هواپیما تهران مشهد

ساحل آواز شیر شهر پوکت:

از این ساحل به نام قطعه ای از بهشت که بر روی زمین جا مانده است یاد می کنند. این ساحل یک خلیج منحنی شکل و کوچک است که با پرتگاه های سخت و بلند خود جزو زیباترین جاذبه های پوکت است. ساحل لایم سینگ ۱۵۰ متر طول دارد و سراسر آن از نخل های زیبا پوشیده شده است.

پارک های تفریحی و باغ وحش و آکواریم شهر پوکت:

از مهم ترین مناطق دیدنی این شهر پارک ها و باغ وحش های آن است که بهترین آنها عبارتند از:

باغ وحش شهر پوکت:

در شهر پوکت یک باغ وحش بزرگ و دیدنی نیز قرار دارد. در این باغ وحش می توانید انواع حیوانات و پرندگان را ببینید و از رقص فیل ها لذت ببرید. در باغ وحش می توانید تمساح های مختلف را ببینید و از هنرهای آن ها لذت ببرید. خرید بلیط هواپیما

آکواریم گرمسیری شهر پوکت:

این اکواریم بزرگ اولین اکواریم تایلند می باشد که به این سبک ساخته شده است و دارای یک مجموعه بزرگ از ماهی های استوایی، لاک پشت ها، مرجان ها و دیگر گونه های جانوری است.

آکواریم گرمسیری شهر پوکت

پارک تفریحی فانتاسی شهر پوکت:

فانتاسی یک شهر بازی و پارک تفریحی به سبک اصیل تایلندی می باشد و از آن به عنوان دیزنی لند جنوب شرق آسیا یاد می کنند. این پارک علاوه بر مکان های تفریحی دارای بازی های متنوع، فروشگاه های بزرگ، رستوران ها و کافه های بین المللی و نمایش های مختلف می باشد. یکی دیگر از تفریح های جالب این پارک آشنایی  با فیل ها و سواری با این موجودات غول پیکر است.

منطقه قدیمی شهر پوکت:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر پوکت منطقه باستانی و شهرت آن در تایلند می باشد. گردشگران در این منطقه از شهر می توانند تاریخچه قدیمی این شهر را ببینند و از معابد و عبادت گاه ها، کافه، موزه های شخصی، تابلو فروشی ها و … بازدید کنید. در این قسمت شهر رستوران های محلی و بین المللی زیادی وجود دارد. مجله گردشگری دور و نزدیک