ترکیه بدروم

بدروم فقط یک شهر ساحلی زیبا نیست، این شهر توریستی گزینه‌های زیادی به شما برای لذت بردن از تعطیلاتتان ارائه خواهد کرد. بدروم جایی است که شرق و غرب را به هم وصل می‌کند. امکانات و منظره‌های زیبای اروپایی در کنار زندگی سنتی و گرم آسیایی با هم تلفیق شده و یک فرهنگ بی‌نظیر را به وجود آورده. بدروم قبل از از این که بخشی از خاک ترکیه و امپراتوری عثمانی شود زمانی متعلق به یونان بوده. خرابه‌های باستانی این دوران هنوز هم پا بر جاست، آرامگاه ماسولوس (Mausolus)، شهر باستانی کریا (Caria) و خرابه‌های معبد زئوس از مهم‌ترین بناهای دوران بدرومِ یونانی است.

اما در بدروم چه مکان‌هایی را نباید از دست بدیم؟ در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

قلعه‌‌ی مشهور بدروم

اگر به تاریخ علاقمند هستید، یکی از جاذبه‌های اصلی این منطقه قلعه‌‌ی مشهور بدروم است که در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده. در گذشته این قلعه معروف به قلعه‌ی «سنت پیتر» (St. Peter) بوده که اکنون متعلق به موزه باستان‌شناسی بدروم است. این موزه شامل حمام‌های ترکی، اتاق‌های شکنجه، کشتی‌های بیزانس و… است.

سواحل طلایی

اگرچه بازدید از مکان‌های تاریخی ممکن است بخشی از برنامه‌های شما در سفر به بدروم باشد اما به خاطر داشته باشید که جاذبه‌ی اصلی این شهر سواحل زیبای آن است. مسافران در مورد ساحل حق انتخاب‌های متنوع و زیادی خواهند داشت. کسانی که می‌خواهند در هر زمانی از سواحل آرام و خلوت بدروم لذت ببرند ساحل «آکیارلر» (Akyarlar) گزینه‌ی مناسبی برای آن‌ها خواهد بود. در مقابل کسانی هم هستند که به دنبال هیجان و تفریحات آبی هستند؛ ما به این دسته از مسافران ساحل «یالی‌کاواک» (Yalikavak) و «تُرک‌بوکو» (Türkbükü) را پیشنهاد می‌کنیم.

باشگاه‌های تفریحی و رستوران‌ها

در بدروم زندگی همیشه در جریان است، رستوران‌های درجه یک و تفریحات شبانه باعث شده شور و هیجان هیچ وقت از این شهر بیرون نرود. تنوع غذایی رستوران‌ها، گردشگران با هر سلیقه ای را راضی نگه می‌دارد. به علاوه وجود رستوران‌های لوکس در کنار رستوران‌های اقتصادی حق انتخاب گسترده‌ای برای گردشگران فراهم کرده است.
غذای دریایی محبوب‌ترین گزینه بین توریست‌ها به حساب می‌آید. کُمُودُر (Komodor)، اُرفوز (Orfoz) و میمُزا (Mimoza) در صدر لیست قرار دارند ولی اگر می‌خواهید غذای سنتی-دریایی بدروم را امتحان کنید، به سراغ کورفِز (Körfez) بروید.
جشن و شادی شبانه بخش جدانشدنی بدروم است؛ به طوری که هر سال به تعداد این باشگاه‌ها افزوده می‌شود، این جشن‌ها نیمه شب آغاز می‌شود و بعضی اوقات تا ساعت‌های اولیه صبح فردای آن روز نیز ادامه پیدا می‌کند.

هتل و محل اقامت

در این شهر انتخاب‌های متنوعی برای اقامت خواهید داشت. هتل لوکس «گل‌ترکب‌بوکو» (Göltürkbükü) تمام معیار‌های یک اقامتگاه رویایی را دارد. هتل‌های رویایی دیگری مانند هتل بارباروس، هتل مرمره و … در دسته‌ی هتل‌های ۵ ستاره‌ی این شهر قرار دارند.

مراکز خرید

مراکز خرید بی‌نظیر به شما حق انتخاب فراوانی خواهند داد. مرکز خرید «پالمارینا» (Palmarina) یکی از بهترین آن‌هاست. این مجموعه شامل ۵۳ برند مطرح دنیا است که در برگیرنده‌ی برند‌های معماری داخلی، البسه، لوازم آرایشی و تکنولوژی‌های روز دنیا است. گزینه‌ی دوم، «مرکز خرید شهر بدروم» است که قدیمی‌ترین مرکز خرید این شهر هم به حساب می‌آید. اگر همچنان به دنبال خرید کردن هستید، مرکز خرید «میدتاون» پیشنهاد سوم ما است که نباید آن را از دست بدهید. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

هنر و صنایع دستی

در ۴ دهه‌ی گذشته بدروم به شهر مورد علاقه‌ی هنرمندان تبدیل شده است. حضور آن‌ها در شهر باعث شده که بدروم به شهری هنری تبدیل شود. به لطف حضور این هنرمندان است که شما می‌توانید سوغات و صنایع دستی بی‌نظیر و با کیفیتی خریداری کنید. صندل‌های حُسنا (Husna) در کنار جواهرات و آویز‌های زینتی اصلی‌ترین صنایع دستی این شهر به حساب می‌آیند.