16 راز که در مورد لندن نمی دانستید
امتیاز ما

اگر قصد سفر به کشور انگلستان را دارید باید به شما بگوییم در این مقاله ۱۱ راز باور نکردنی و شاید خنده‌دار وجود دارد. راز‌هایی که شاید مردم کشور انگلستان و ساکنین لندن علاقه‌ای به منتشر شدنش نداشته باشند. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید. بلیط هواپیما

راز اول

تعداد مردمی که از روی مجسمه‌ی یادبود کشته‌شدگان آتش بزرگ لندن افتاده و یا پریده و مرده‌اند از خود کشته‌شدگان این آتش بیشتر است.

راز دوم

زیر ستونِ «کلوپاترا» (Cleopara) کپسول زمانی وجود دارد که مطعلق به قرن ۱۹ است و حاویِ یادداشت‌ها، راهنمایِ راه‌آهن، انجیل و ۱۲ نقاشی است.

راز سوم

کوچکترین خانه‌ی لندن به ۱ متر هم نمیرسد که هم‌اکنون جزوی از «کلیسای تیبور» (tyburn convert) در «هاید پارک» (hyde park) است.

راز چهارم

ساعتی که در ورودی «هورس گارد پاراد» (horse guard parade) قرار داردبر روی ساعت ۲ نقش سیاهی دارد که برای یادبود زمانِ اعدام شدن چارلز اول در سال ۱۶۴۹ بر روی آن گذارده شده است.

راز پنچم

در سال ۱۸۴۲ قبل از اینکه مجسمه‌ی ۱۷۰ فوتیِ «نلسون» (nelson) بر میدان «ترافالگار» (Trafalgar) نصب شود، اعضای ۱۴ نفری کمیته‌ی یاد بود روی محل نصبش مهمانی شام برگزار کردند. بلیط تهران استانبول

راز ششم

پل «آلبرت» (albert) علائمی دارد که به سربازان هشدار می‌دهد آرام‌تر رژه را برگزار کنند تا به پل ضرری نرسد.

راز هفتم

تنها مکانی که در آن می‌توان ماشین را از راست راند خیابان «ساووی کورت» (sovey court) است که برای رفاه حال بازیگران و خوانندگان تئاتر این کار انجام می‌شود.

راز هشتم

اولین چراغ راهنمای دنیا در سال ۱۸۶۶ بیرون ساختمان مجلس ساخته شد که یک سال پس از احداث، این چراغ منفجر شد.

راز نهم

زمانی که المپیک سال ۲۰۱۲ در لندن برگزار شد از گروه (the who) که گروه موسیقی معروفی بود، درخواست شد تا نوازنده‌ی این گروه یعنی «کیث مون» (keith moon) برای افتتاحیه‌ی مراسمِ المپیک اجرا کنند که مدیر گروهِ این گروه به برگزارکنندگان المپیک اطلاع داد که مون ۳۴ سال است که فوت کرده است.

راز‌ دهم

در قرن ۱۸ «بیمارستان سلطنتی بثم» (bethem royal hospital) نوعی جاذبه گردشگری بود. به‌ طوری که توریست‌ها برای بازدید از بیماران روانی و جسمانی حاضر به پرداخت پول بودند. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

راز‌ یازدهم

در سال ۱۲۵۱ پادشاه نوروژ خرس قطبی‌ای به هنری سوم هدیه داد که هنری سوم از این خرس در برج لندن نگه‌داری می‌کرد وی خرسش را به زنجیر بزرگی بسته بود تا خرس بتواند در رودخانه‌ی «تیمز» (thames) شنا کرده و ماهی‌‌گیری کند.

راز‌ دوازدهم

ریچارد برانسون که بنیانگذار هواپیمایی (Virgin Atlantic Airlines) است. وقتی متوجه شد که هواپیمایی (British Airways) برای پرواز مشکل دارد با هواپیمایی که نوشته بزرگی مبنی بر اینکه BA نمیتواند پرواز کند در آسمان شهر پرواز کرد.

راز‌ سینزدهم

بسیاری از مردم بر این باورند که مجسمه‌ی یادبود «جرج واشنگتن که جدش از انگلستان به سوی آمریکا مهاجرت کرده بود از خاک آمریکا ساخته شده است چرا که او قسمت خورده بود پا بر خاک انگلستان نخواهد گذاشت.

راز‌ چهاردهم

برای اینکه در لندن بتوانید صاحب تاکسی شوید باید حتما تمام کوچه‌ پس‌ کوچه‌های این شهر را به خوبی بشناسید که برای یادگیری این اطلاعات به سه یا چهار سال زمان نیاز دارید. بلیط هواپیما تهران مشهد

راز‌ پانزدهم

مردن در ساختمان مجلس انگلستان خلاف قوانین است.  بله درست خواندید؛ شما اجازه ندارید در ساختمان مجلس جان خود را از دست بدهید!

راز‌ شانزدهم

بیمارستان بزرگ «خیابان اورمند» (Great Ormond Street) حق نشر «پیتر پن» (peter pen) را در اختیار دارد.

 

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد انگلستان به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.