ده رسم و سنت، برای شروع سال نو از سراسر جهان

همه‌ی ما قبل از سال نو و یا موقع سال نو مشغول انجام کاری هستیم که معتقدیم این کارها باعث میشوند تا سال خوبی را در پیش داشته باشیم. در این مقاله به ۱۰ مورد از این رسم و سنت‌هایی که از سراسر جهان جمع‌آوری شده است اشاره خواهیم کرد. بلیط هواپیما

در ادامه‌ی این مقاله با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

«دانمارک» (Denmark)

در هر خانه ظروفی وجود دارند که زیاد استفاده نمی‌شوند. مردم دانمارک در سال نو این ظروف را پشت درِ خانه‌ی دوستان خود می‌شکنند تا از هجوم ارواح خبیث، انرژی منفی و بدی‌ها به دوستانشان جلوگیری کنند. رسم دیگری که در دانمارک اجرا می‌شود، پریدن بر روی جایی مانند مبل، سنگ و یا پله است تا به نوعی از سالی به سالی دیگر پریده باشند.

«تایلند» (Thailand)

مردم تایلند سال نو را با سطل آب شروع می‌کنند به این صورت که یک سطل پر از آب را بر روی دوستان خود می‌ریزند تا آنها را از تمام بدی‌ها، مشکلات و ناراحتی‌های سال گذشته پاک کنند و بتوانند سال نو را با روحی پاک و شادی آغاز کنند. بلیط تهران استانبول

«آفریقای جنوبی» (south Africa)

بعضی مردم آفریقای جنوبی در هنگام تحویل سال، لوازمی را که خیلی استفاده نمی‌کنند مانند مبل، یخچال، فرش، پیانو و خیلی چیزهای دیگر از پنجره بیرون می‌اندازند تا از تمام مشکلات و ناراحتی‌ها گذشته خلاص شوند و سال نو را با نگرشی نو آغاز کنند. البته این رسم خیلی در سراسر کشور مرسوم نیست. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

«اسکاتلند» (Scotland)

مراسم دید و بازدید خودمان را به یاد‌بیاورید و این جمله‌ی معروف را : فلانی خوش قدم است. اسکاتلندی‌ها هم در مورد اولین کسی که وارد خانه می‌شود حساس هستند. آنها معتقدند اولین کسی که وارد خانه می‌شود، تقدیر سال جدید را تعیین می‌کند. اکثر آن‌ها به دنبال مردی قد بلند با پوستی تیره هستند تا اولین مهمانشان باشند. در عین حال مهمانان موظف هستند تا در سال نو نمک یا تکه‌ای نان و یا نوشیدنی برای یکدیگر هدیه ببرند. بلیط هواپیما تهران مشهد

«اکوآدور» (Ecuador)

در این کشور مردم ابتدا عروسک و یا مترسکی می‌سازند که علائمی از گناهانشان و یا عکس افراد گناهکار را بر روی آن نصب می‌کنند. سپس آن را می‌سوزانند تا به نوعی از اشتباهات گذشته رها شوند و با روحی پاک وارد سال نو شوند.

«اسپانیا» (Spain)

مردم اسپانیا معتقدند ۱۲ ثانیه مانده به تحویل سال مهمترین زمان زندگیشان است. مردم این کشور معمولا سعی می‌کنند تا ۱۲ دانه انگور را طی ۱۲ ثانیه بخورند، هر کدام از این دانه‌های انگور نشانگر یک ماه از سال است، هر تعداد انگوری که بتوانند بخورند همان تعداد ماه در سال خوش شانس و شاد خواهند بود.

«فلیپین» (Philippine)

برای مردم فیلیپین شکل میوه مهمتر از تعدادش است. آنها سعی دارند تا ۱۲ میوه‌ی متفاوت که شکل گردی دارند را جمع‌آوری کنند تا سال خوبی را سپری کنند.

«برزیل» (Brazil)

درست است ک مردم برزیل هر روز با لباس‌های رنگیِ خود میدرخشند اما استثنا در سال نو لباسی سفی میپوشند، مردم این کشور معتقدند با اینکار سالی پر از خوش‌شانسی، ماجراهای خوب و خوشبختی را پیش رو خواهند داشت.

«کلمبیا» (Colombia)

برای مردم کلمبیا رفتن مسافرت بسیار مهم و ارزشمند است، به همین دلیل هم اکثر مردم این کشور هنگام سال تحویل با چمدانی خالی در خیابان‌ها می‌دوند تا شاید شانس سفری مهیج در سال جدید برایشان ایجاد شود.

«ژاپن» (Japan)

همه می‌دانند اعداد برای مردم ژاپن بسیار مهم است. اما کمتر کسی می‌داند مردم ژاپن در سال نو ۱۰۸ بار زنگ خانه‌ی دوستان خود را می‌زنند. این رسم که «جویا کانه» (joya no kane) نامیده می‌شود و عدد ۱۰۸ هم به این دلیل انتخاب شده است که در فرهنگ ژاپنی تصور می‌شود انسان ۱۰۸ نیاز دنیوی دارد و ژاپنی‌ها با انجام این رسم می‌توانند از مشکلات، ناراحتی‌ها و خستگی‌های خود جدا شده و سال جدید را با ذهنی خالی و قلبی شاد آغاز کنند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به سراسر جهان به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.