جاذبه های گردشگری هلند

به دلیل تنوع جاذبه های گردشگری هلند هلند انتخاب مکان‌های دیدنی و سرگرم‌کننده کمی مشکل است. بلیط هواپیما

امروز در مجله‌ی دور و نزدیک برای افرادی که قصد دارند به هلند سفر کنند لیستی از محبوب‌ترین و بهترین مکان‌های دیدنی هلند را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

جاذبه های گردشگری هلند ؛ قصر سلطنتی آمستردام

جاذبه های گردشگری هلند - قصر سلطنتی

قصر سلطنتی از مهم‌ترین جاذبه ‌های گردشگری هلند است و در دوران طلایی هلند زمانی‌که آمستردام در میان تاثیرگزارترین شهرهای شمال اروپا بود ساخته شد. این قصر در ابتدا به شهرداری تعلق داشت و سپس زمانی‌که شاهزاده ویلیام یا «ویلیام نارنجی» پادشاهی خود را در اوایل قرن نوزدهم در هلند برپا کرد به خاندان سلنتی رسید. اگرچه مراسم مهم سلطنتی در داخل قصر صورت می‌گیرد اما بیشتر روزهای سال برای بازدید عموم باز است. بلیط تهران استانبول

برج یوروماست

جاذبه های گردشگری هلند

برج «یوروماست» در مرکز «روتردام» قرار دارد. این برج در سال ۱۹۶۰ ساخته شد و تا چندین سال به عنوان بلندترین ساختمان شهر شناخته می‌شد. با وجود ساخته شدن برج‌های بلندتر دیگر در روتردام، برج یوروماست همچنان به عنوان نماد شهر شناخته می‌شود و شامل رستوران و هتلی گران‌قیمت است. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

ماستریخت

جاذبه های گردشگری هلند

یکی از جاذبه های گردشگری هلند که برای علاقمندان به تاریخ می‌تواند جالب باشد، فضایی است که در زیر شهر «ماستریخت» قرار گرفته است. این فضای خالی به این دلیل به وجود آمده بود که مکانی برای نگهداری ابزار ساخت و ساز باارزش شود. بسیاری از این تونل‌ها به دوران قرون وسطی باز می‌گردد در حالی‌که برخی دیگر در قرن بیستم ساخته شده‌اند.

موزه کرولر-مولر

جاذبه های گردشگری هلند

در سال ۱۹۳۸ یک کلکسیونر آلمانی به نام «هلن کرولر-مولر» مجموعه‌ی بزرگ «ونگوگ» خود را برای مردم هلند به ارث گذاشت و موزه‌ای در «اترلو» با نام خانوادگی خودش افتتاح کرد. این موسسه صاحب دومین مجموعه‌ی بزرگ نقاشی‌های ونگوگ در جهان است. بلیط هواپیما تهران مشهد

آسیاب های بادی کیندردیک

جاذبه های گردشگری هلند

یکی از جاذبه های گردشگری هلند مجموعه‌ی بزرگی از آسیاب‌های بادی در اطراف دهکده‌ی کیندردیک است. این دهکده در طول سال‌های ۱۷۳۸ تا ۱۷۴۰ ساخته شد تا از باتلاق‌های آن منطقه آب را بیرون بکشد. این آسیاب‌ها اهمیت تاریخی و فرهنگی دارند و به عنوان میراث یونسکو شناخته و محافظت می‌شود.

کانال های آمستردام

جاذبه های گردشگری هلند

راه‌های آبی و خیابان‌های اطراف این کانال‌ها علاوه بر این‌که جزو جاذبه های گردشگری هلند هستند، جزو میراث جهانی یونسکو نیز به شمار می‌آیند. بخش اعظم این کانال‌های زیبا و تاریخی در دوران طلایی هلند ساخته شده‌اند و شامل بناهای یادبود زیادی از جمله «خانه‌ی آنه فرانک» و موزه‌ی «ون لون» هستند.

خانه ی آنه فرانک

خانه آنه فرانک

پس از این‌که نازی‌ها به هلند حمله کردند، «آنه فرانک» نویسنده و روزنامه نگار یهودی زمان جنگ به همراه خانواده‌اش به خانه‌ای در آمستردام فرار کردند. آن‌ها در نهایت دستگیر شده و به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده شدند. خانه‌ای که آن‌ها در آن‌جا پناه گرفته بودند در سال ۱۹۶۰ به موزه تبدیل شد.

کوکنهف یا باغ اروپا

جاذبه های گردشگری هلند

در اوایل بهار میلیون‌ها گل لاله در باغ‌های «کوکنهف» باز می‌شوند و زمین را به دریایی از رنگ‌ها تبدیل می‌کند. این باغ‌ها در قرن نوزدهم ساخته شد و از آن هنگام به یکی از جاذبه های گردشگری هلند به خصوص در فصل بهار تبدیل شده است. رویدادهای زیادی در این باغ برگزار می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به رژه‌های گل اشاره کرد.

موزه مائریتشویس

جاذبه های گردشگری هلند

موزه‌ی «مائریتشویس» حافظ بزرگ‌ترین مجموعه‌ی اثار هنری دوران طلایی هلند از زمان قرن نوزدهم است و شامل آثار باارزشی چون اثر معروف «ورمیر» به نام «دختری با گوشواره‌ی مروارید» است. بنای این موزه نیز خود به تنهایی یک شاهکار هنری است. این موزه در یک عمارت قدیمی از قرن هفدهم قرار گرفته است که توسط «جیکوب ون کمپن» که در پورتفولیوی خود قصر سلطنتی آمستردام را نیز دارد ساخته شد.

موزه ملی آمستردام

موزه ملی هلند

موزهی ملی آمستردام بزرگ‌ترین موزه‌ی هلند و خانه‌ی بیش از یک میلیون اثر هنری و آثار تاریخی است. این موزه هر دوره از تاریخ هلند را به خوبی نشان می‌دهد و از آثار باارزش آن می‌توان به «زن شیردوش» از آثار «ورمیر» و «نگهبان شب» اثر «رامبراند» اشاره کرد.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد هلند به صفحه‌ی اصلی وبسایت مراجعه کنید.