رونمایی فعالیت آژانس های هواپیمایی آنلاین در ایران

هرچند از آغاز تجارت الکترونیک در دنیا سالهای بسیاری می گذرد و امروزه بسیاری از انواع خدمات و محصولات در بستر اینترنت خرید و فروش می گردد اما این مقوله در کشور ما عمر چندانی ندارد. مهمترین دلیل تاخیر در راه اندازی این بخش نبود زیر ساخت های پرداخت در کشور به دلیل تحریم های بین المللی بود که هرچند باعث عقب افتادگی صنعت ما از فعالیت های تجارت الکترونیک بود اما با فراهم آمدن سیستم های پرداخت بانکی آنلاین به موازات توسعه ی شبکه اینترنت کشور این عقب افتادگی به سرعت در حال جبران است، شاید اگر این تحریم ها نبود سیستم بانکی آنلاین کشور این چنین پیشرفت نمی کرد کما اینکه بسیاری از انواع نقل و انتقالات بانکی که امروز در کشور ما به سهولت در دسترس است در بسیاری از کشورهای دنیا وجود ندارد. در ادامه با دور و نزدیک همراه باشید.

با ذکر این مقدمه طبیعتا بخش خدمات مسافرتی تحت تاثیر توسعه ی دسترسی به اینترنت وارد حوزه ی ارائه خدمات مختلف گردید. بخشی از این خدمات که ناظربه خارج از کشور می باشد به سرعت و سهولت توسعه یافته و در اختیار مشتریان قرار گرفته است. خدماتی شامل #خرید بلیط خارجی و #رزرو هتل در سراسر دنیا و یا حتی خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور با واسطه گری شرکت های ایرانی به سرعت در حال رشد هستند. در این میان رقابت به نفع مصرف کنندگان به صورت روز افزونی جریان دارد و ارائه دهندگان خدمات سعی در ارائه بلیط و هتل ارزانتر از دیگر رقبا هستند هر چند توسعه ی خدمات مشابه داخلی نتوانسته است به موازات خدمات مورده اشاره توسعه یابد. بلیط تهران استانبول

دلیل اصلی این امر حساس عدم نیاز هتل داران به حضور رقابتی در بازار به دلیل کمبود عرضه بعلاوه فرار از شفافیت مالی بوده است، در بخش بلیط هواپیما نیز به استثناء ایران ایر و ماهان بقیه ایرلاین ها هنوز امکان ارئه وب سرویس برای خدمات خود را فراهم نکرد اند و فروش از طریق پروتکل های غیر استاندارد انجام می‌شود. بلیط هواپیما تهران آنتالیا

علی رغم این محدودیت ها با توجه به استقبال بالای بازار و نیاز مبرمی که در این بخش احساس می گردد گام های آهسته ای در ارئه هتل های داخلی برداشته شده است. بدین ترتیب دور از انتظار نخواهد بود که در آینده نه چندان دور تقریبا تمامی نیاز های مسافرتی ایرانیان اعم از بیمه، بلیط، هتل، ترانسفر و حتی طراحی سفر های شخصی به دلخواه مسافر تماما به صورت آنلاین انجام می پذیرد. این تغییر رویکرد بازار از مدل سنتی مبتنی بر تماس های فردی به مدل آنلاین، خواهی نخواهی تبلیغات گسترده ای خواهد داشت و تاثیر قابل توجهی بر فعالان این عرصه در بازار خواهد گذاشت.

شاید اولین اثر مشهور این فرایند تغییر قیمت گذاری ها به نفع مشتریان باشد. شرایط بگونه ای رقم خواهد خورد که مسافرین امکان مقایسه و تطبیق خدمات را خواهند یافت و شرکت های ارائه دهنده تلاش گسترده ای  برای حفظ و توسعه سهم بازار خواهند نمود. بلیط هواپیما تهران مشهد

اتفاق دوم که در این عرصه خواهد افتاد، حذف واسطه های متععد در رساندن محصول به دست مصرف کننده خواهد بود. بدین ترتیب شرکت های هواپیمایی و آژانس های چارتر کننده، محصولات خود را بدون واسطه به دست مشتریان خواهند رساند.

سومین اتفاق شاید از اثرات ناخوشایند ولی اجتناب ناپذیر این فرآیند باشد. تعطیلی برخی از دفاتر مسافرتی خواهد بود که هسته ی اصلی فروش خود را بر فروش بلیط متمرکز نموده اند.

چهارم: احتمالا تعدادی از بنگاههای سرمایه ای با جذاب یافتن این بازار نسبت به سرمایه گذاری در این بخش اقدام خواهند نمود. ممکن است بانک ها نسبت به راه اندازی واحد امور مسافرتی و در کنار آن ارائه خدمات به مشتریان پر فروش خود اقدام نمایند. خرید بلیط هواپیما

در مرحله پنجم شاهد حرفه ای شدن دفاتر خدمات دهنده امور مسافرتی خواهیم بود. تعدادی از این آژانس ها به عنوان تور گذار در شمار بالا، تعدادی فروشنده ی محصولات خاص و گروهی هم فروشنده تور های گران قیمت خواهند بود.

 

همه ی این احتمالات در صورتی است که متغیر جدیدی وارد بازار نگردد مثلا کارت های اعتباری بین المللی وارد بازار نشوند و یا به هر طریقی بازیگران بزرگ بین المللی در بازار حضور پیدا نکنند؛ چرا که در این صورت بسیاری از متغییرهای یاد شده دچار تغییر می گردند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.

امتیاز