اگر به بلغارستان سفر کرده اید و یا قصد سفر به این کشور را دارید، حتما غذاهای بلغاری را امتحان کنید. غذاهای خیابانی بلغارستان که در خیابان‌های «صوفیه» پایتخت این کشور به فروش می‌رسند با رنگ و بوی اشتهاآوری که دارن شما را ترغیب می‌کنند که حتما از آنها امتحان کنید. اگر عاشق غذا هستید حتما سری به رستوران‌های سنتی صوفیه بزنید اما غذاهای خیابانی را هم فراموش نکنید. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک غذاهای خیابانی بلغارستان را به شما معرفی خواهیم کرد.  آداب و رسوم مردم بلغارستان

غذاهای بلغاری ؛ کدوی کباب شده

غذاهای بلغاری - کدوی کباب شده

زمانی‌که بوی کدوی کباب شده در خیابان‌های بلغارستان می‌پیچد می‌توان گفت که پاییز از راه رسیده است. مردم بلغارستان اغلب این خوراکی را در خانه‌های خود درست می‌کنند اما در بخش‌هایی از شهر، مانند خیابان «گراف ایگناتیو»دکه‌های فروش غذا وجود دارند که کدو را روی آتش کباب می‌کنند. کدوی کباب شده از جمله غذاهای بلغاری است که طرفداران زیادی دارد و مردم بلغارستان اغلب آن را به همراه شکر، عسل، دارچین و گردو می‌خورند. اگر تا به حال کدو را این‌گونه نخورده‌اید، بهتر است حتما در بلغارستان این غذا را امتحان کنید.

شاه بلوط برشته شده

غذاهای بلغاری

یکی دیگر از خوراکی های خوشمزه بلغارستان، شاه‌بلوط برشته شده است که در بازارهای شهر صوفیه به فروش می‌رسد.  جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

بانیتسا

غذاهای بلغاری - بانیتسا

با وجود اینکه «بانیتسا» به عنوان صبحانه شناخته می‌شود، شیرینی‌فروشی‌های بلغارستان تا بعد از ظهر این خوراکی را سرو می‌کنند. زیرا این شیرینی خوشمزه که با پنیر پر شده به حدی سیر کننده است که یک خوراکی مناسب برای هر زمان از روز به حساب می‌آید. بلغاری‌ها اغلب این شیرینی را با «آریان» نوعی نوشیدنی شور که با ماست تهیه می‌شود می‌خورند. اگر طرفدار غذاهای بلغاری هستید حتما بانیتسا را امتحان کنید. سفر به بلغارستان

کباب بلغاری

غذاهای بلغاری - کباب بلغاری

کباب بلغاری از معروف‌ترین غذاهای بلغاری است که طرفدارن زیادی در سراسر دنیا دارد. این غذا از ترکیه، کشورهای عربی و یونان الهام گرفته است. به خاطر داشته باشید که اگر در بلغارستان سفارش کباب بدهید، آنچه دریافت می‌کنید ممکن است کمی با کبابی که انتظار داشتید تفاوت داشته باشد. کبابی که در این کشور برای شما سرو می‌شود تکه‌های گوشت به همراه پیاز است. باید از کلمه‌ی «dyuner» یا «دونر» استفاده کنید. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

 

ذرت بخارپز

زمستان یا تابستان فرقی ندارد. در هر فصلی می‌توانید ذرت بخارپز را در دکه‌های فروش غذا در همه‌ جای صوفیه پیدا کنید.این ذرت‌ها داغ و در لیوان‌های کاغذی سرو می‌شوند. ادویه‌ها و چاشنی‌های زیادی مانند پنیر پارمزان، سس مایونز، کره‌ی آب شده و … وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

تخمه

غذاهای بلغاری - تخمه آفتاب گردان

اولین خوراکی این لیست را به خاطر دارید؟ بلغاری‌ها نهایت استفاده را از کدو می‌کنند. در بلغارستان مردم را در هر سنی می‌بینید که در پارک‌ها یا مسابقات ورزشی در حال شکستن تخمه‌ی کدو یا آفتاب‌گردان هستند. این تخمه شکستن به بخشی از اوقات فراغت و سبک زندگی مردم محلی تبدیل شده است و می‌توانند ساعت‌ها به این کار مشغول باشند بدون اینکه خسته شوند.

بستنی های قیفی دستگاهی

غذاهای بلغاری - بستنی قیفی

دستگاه‌های بستنی ساز که سبکی قدیمی دارند و پیش از این در سراسر بلغارستان دیده می‌شدند اکنون خیلی کمتر یافت می‌شوند. بستنی‌های قیفی که در نان بستنی گذاشته می‌شوند و شما می‌توانید طعم وانیلی، شکلاتی یا ترکیبی از هردو را انتخاب کنید از غذاهای بلغاری معروف یا بهتر است بگوییم خوراکی‌های بلغاری هستند که پیشنهاد می‌شود حتما در سفر به این کشور امتحان کنید. قیمت این بستنی‌ها معمولا کمتر از یک دلار است.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد بلغارستان به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.