جاذبه های گردشگری پاریس

در هر گوشه‌ای از پاریس جاذبه‌های گردشگری این شهر قرار گرفته‌اند. کلیساهای قدیمی، گالری هنر مدرن، کافه‌ها و رستوران‌های زیبا از جمله‌ی این جاذبه‌ها هستند. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک به معرفی جاذبه های گردشگری پاریس که هر گردشگری باید ببیند می‌پردازیم.

جاذبه های گردشگری پاریس ؛‌ برج ایفل

جاذبه های گردشگری پاریس - برج ایفل

بدون شک برج «ایفل» معروف‌ترین جاذبه‌ی گردشگری در پاریس است. این برج که ساخت آن در سال ۱۸۸۹ به پایان رسید ۳۲۴ متر طول دارد و به عنوان بلندترین بنای پایتخت شناخته می‌شود. هر ساله حدود ۷ میلیون نفر برای بالا رفتن از این برج پول پرداخت می‌کنند.

طاق پیروزی

«طاق پیروزی» در سال ۱۸۰۶ توسط «ناپلئون» به منظور یادبود پیروزی ارتشش در نبرد «آسترلیتز» بنا شد. این بنا بزرگ‌ترین طاق پیروزی در جهان است و ساخت آن ۳۰ سال طول کشید. شعله‌ای که در زیر این طاق قرار دارد و در بالای مقبره‌ی سربازان گمنام قرار گرفته است از تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۲۳ هر روز ساعت ۶:۳۰ دقیقه‌ی عصر روشن می‌شود. خرید بلیط هواپیما تهران پاریس

موزه‌ی لوور

موزه‌ی «لوور» یکی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس است. طاق پیروزی «کاروسل» که توسط ناپلئون بنا شده است در نزدیکی این موزه قرار دارد. بقایای قصر سابق سلطنتی که به قرن ۱۲ برمی‌گردد هنوز قابل دیدن هستند. هر سال بیش از ۷ میلیون نفر به این مکان می‌آیند و موزه‌ی لوور را به پر‌بازدیدترین موزه‌ی جهان تبدیل می کنند.

کاخ گارنیه (اپرا گارنیه)

کاخ گارنیه

خانه‌ی اپرای گارنیه در سال ۱۸۶۱ تا ۱۸۷۵ ساخته شد. این ساختمان یکی از بناهای بی‌نظیر پاریس است زیرا یک تیم ۱۴ نفره از نقاش‌ها و هنرمندان موزائیک‌کار و ۷۳ مجسمه‌ساز در تزئینات این ساختمان کمک کردند. در طول سال‌ها این بنا از آثار بزرگی چون «شبح اپرا» برای نقاشی‌های روی سقف الهام گرفته است.

کلیسای سکره‌ کر (قلب مقدس)

کلیسای سکره کر

کلیسای «سکره‌کر» در بلندترین نقطه‌ی شهر واقع شده است. این بنای زیبا توسط «پال آبادیه» طراحی و ساخته شد. ساخت این کلیسا در سال ۱۸۷۵ آغاز شد و پس از پایان جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ وقف و تقدیس شد.

میدان پلاس دووژ

میدان پلاس دووژ

میدان «پلاس دووژ» یه دلیل درختانی که به صورت کاملا مرتب بریده شده‌اند و ساختمان‌های آجری اطراف آن شهرت دارد. این میدان قدیمی‌ترین میدان پاریس است و در بین سال‌های ۱۶۰۵ تا ۱۶۱۲ توسط «هنری چهارم» ساخته شد.

میدان باستیل

میدان باستیل

در فاصله‌ی چند صد متری میدان پلاس دووژ، «میدان باستیل» قرار دارد. بقایای زندان باستیل در خیابان‌های این میدان دیده می شود. ستونی که در وسط این میدان قرار دارد یادبودی برای انقلاب ۱۸۳۰ است.

کانال سنت مارتین

کانال سنت مارتین

کانال سنت مارتین در طی سال‌های ۱۸۰۲ تا ۱۸۲۵ حفر شد و امروزه یکی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس است و مردم زیادی برای پیک نیک به این مکان می‌روند.

گورستان پرلاشز

گورستان پرلاشز

بزرگ‌ترین قبرستان پاریس، گورستان «پرلاشز» نام دارد. این قبرستان محل دفن بسیاری از افراد معروف پاریس و مهاجران است. آرامگاه «اسکار وایلد» و «جیم موریسون» در میان آرامگاه‌های معروف این گورستان دیده می‌شود.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام

کلیسای «نوتردام» بهترین مثال از معماری گوتیک در فرانسه است. این کلیسا در تاریخ ۸۵۴ ساله‌ی خود تاجگذاری پادشاهان و یک امپراتور و انقلاب‌ها و جنگ‌های زیادی را به خود دیده است.

پانتئون (معبد خدایان)

پانتئون

بنای «پانتئون» در محله‌ی «لاتن» شهر پاریس در ابتدا قرار بود یک کلیسا باشد. این بنا در سال ۱۹۷۰ زمانی که انقلاب فرانسه در حال رخ دادن بود ساخته شد. با مرگ «اونوره گابریل ریکوتی» سیاستمدار و روزنامه‌نگار دنیای حاضر در ۲ آوریل ۱۹۷۱ تصمیم بر این شد که این بنا به آرامگاه مردان و زنان بزرگ تاریخ فرانسه تبدیل شود.

دخمه‌مردگان پاریس

دخمه مردگان پاریس

یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی پایتخت فرانسه، «دخمه‌ی مردگان» پاریس است که در دالان‌هایی زیر خیابان‌های پاریس قرار گرفته است. این دخمه شامل بقایای ۶ میلیون انسان است. این مکان در سال ۱۷۳۸ ساخته شد و از اواخر قرن نوزدهم به یکی از جاذبه های گردشگری پاریس تبدیل شده است.

موزه‌ی اورسی

موزه اورسی

این بنا در ابتدا به عنوان یک ایستگاه قطار برای خوش‌آمدگویی به میهمانان نمایشگاه جهانی ساخته شد و دارای بزرگ‌ترین مجموعه‌ی شاهکارهای «امپرسیونیست» و «پست امپرسیونیست» در جهان است. این موزه همچنین دارای بیش از ۲۰۰۰ نقاشی و ۶۰۰ مجسمه است.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد پاریس به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.