راهکارهای تجربه سفر بهتر
سفر کردن یکی از بهترین تفریحات انسان‌هاست. اما همیشه اوضاع در مسافرت‌ها آنطور که انتظارش را داشتیم پیش نمی‌رود بنابراین لازم است قبل از سفر خودتان برای مقابله با مشکلات و پیشگیری از بروز آن آماده کنید. در این مقاله سعی شده راهکارهای تجربه سفر بهتر را بیان کنیم که در سفرها ، شما را کمک کند. در ادامه این مقاله با مجله اینترنتی دور و نزدیک همراه باشید.

راهکارهای تجربه سفر بهتر

۱- لبخند بزنید و سلام کنید

آیا در ارتباط برقرار کردن با افراد محلی مشکل دارید؟ آیا آنها دوستانه به نظر نمی‌رسند؟ شاید به دلیل نحوه برخورد شما باشد. یکی از بهترین راهنمایی‌ها برای سفر این است که در هنگام راه رفتن تماس چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید. اگر آنها لبخند زدند، شما به زبان محلی‌شان سلام کنید. به این ترتیب به‌سرعت دوستان جدیدی می‌یابید. البته انتظار نداشته باشید همه آنها لبخند بزنند!

۲- کمی زیاد خرج کنید

مسافرت با بودجه کم یکی از بهترین انواع مسافرت است چون اجازه می‌دهد که بیشتر سفر کنید و پولتان را هم دور نریزید. اما با این حال گاهی سر کیسه را شل کنید و مثلا به هتل خوبی بروید، یا غذا را در رستوران خوبی تجربه کنید.

۳- ذهنی باز داشته باشید

اگر سبک زندگی دیگران با شما متفاوت است آنها را تحت قضاوت قرار ندهید. به نظراتی گوش کنید که با نظرات شما متفاوت است. متکبر نباشید و فرض نکنید که حرف شما درست است و دیگران اشتباه می‌کنند. سوال بپرسید، حتی اگر با جوابش مخالف باشید.

۴- به جاهای ناشناخته بروید

به دنبال جاهای جذاب و غیرمعمول باشید که گردشگران زیاد از آنها بازدید نمی‌کنند. بسیاری از تجربیات دلچسب سفر در جاهایی روی می‌دهد که بازدید از آنها آسان نیست. البته به جاهای پربازدید هم بروید، اما نقاط دیگر را فراموش نکنید. همچنین در نظر داشته باشید که سفر به نقاط دوردست یا خطرناک لزوما خوب نیست.

۵- فعالیت‌های داوطلبانه انجام دهید

یکی از راهکارهای تجربه سفر بهتر شناخت فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه است. می توانید برخی از زمان خود را به فعالیت‌های داوطلبانه اختصاص دهید. این کار نه‌تنها تجربه‌ای فوق‌العاده به شما می‌دهد، که باعث می‌شود از فرهنگ آن کشور بیشتر بدانید و دوستان جدیدی هم پیدا کنید.

۶- گوش‌گیر به همراه داشته باشید

این باید شماره ۱ لیست راهکارهای تجربه سفر بهتر باشد! اگر گوش‌گیر را داخل گوشتان قرار دهید دیگر صدای بچه‌های گریان، افراد ولگرد، سگ‌های خیابان، بوق ماشین و این چیزها را نخواهید شنید.

۷- ترسان نباشید

دنیا آن طور که رسانه‌ها به تصویر می‌کشند جای خطرناکی نیست. البته حواستان به موقعیت‌های خطرناک باشد اما اجازه ندهید کل سفرتان تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر از عقل سلیم پیروی کنید احتمالا مشکلی برایتان پیش نمی‌آید. اکثر افراد دوستانه برخورد می‌کنند و قابل اعتماد و مهمان‌نواز هستند.

۸- گم شوید!

 

اگر می‌خواهید جاهایی از شهر را ببینید که مردم در آن‌جاها زندگی و کار می‌کنند، به سراغشان بروید. بهترین کار این است که خودتان راهی آن مناطق شهر شوید. اسم هتلتان را یادداشت کنید و سپس بروید و سوار بر اتوبوس و تاکسی و مترو شوید و در یک ایستگاه پیاده شوید، انگار که گم شده‌اید! نگران محله‌های خطرناک هم نباشید، چون معمولا ساکنان به شما هشدار خواهند داد.

۹- غذای محلی بخورید

فکر می‌کنید می‌دانید غذای مکزیکی چه طعمی دارد؟ احتمالا اشتباه می‌کنید. هنگامی که سفر می‌کنید سعی کنید غذاهای محلی را هم آزمایش کنید، مخصوصا در رستوران‌هایی که صف‌های طولانی دارند.

۱۰- زیاد بله بگویید

هنگامی که یک نفر شما را به خانه‌اش دعوت می‌کند دعوت او را بپذیرید. همین طور وقتی شما را به فعالیت جدیدی فرامی‌خواند یا می‌گوید از محلی تاریخی بازدید کنید که از آن خبر نداشته‌اید. این‌ها به خاطرات فوق‌العاده‌ای تبدیل می‌شوند.

۱۱- از سرعت خود بکاهید

لطفا تلاش نکنید در شش روز سفر به شش کشور مختلف سر بزنید. همه اتفاقات خوب زمانی روی می‌دهند که وقت بگذارید و خوب کاوش کنید. شما درباره فعالیت‌هایی خواهید آموخت که در کتاب راهنمای سفر نیست، و با افرادی دیدار خواهید کرد که دوست دارند شما را بگردانند. معمولا بهترین تجربیات سفر در روزهای اول حضور در مقصد اتفاق نمی‌افتند.

۱۲- یادداشت‌های خوب بردارید

به حافظه‌تان اتکا نکنید. نام افرادی که ملاقات می‌کنید، لیست صحبت‌هایی که دارید و تجربیاتتان درباره حضور در اماکن جدید را بنویسید.

۱۳- از حاشیه امن خود بیرون بیایید

خود را به چالش بکشید و کارهایی را انجام دهید که در حالت معمول از انجامشان می‌ترسید. هرچه بیشتر این کار را بکنید، بیشتر اضطرابتان کم می‌شود. مثلا دوچرخه‌سواری کنید. با غریبه‌ها حرف بزنید. غذاهای جدید بخورید. در سفر همه چیز متفاوت است، چرا تجربه‌ها متفاوت نباشد؟

۱۴- زیاد برنامه‌ریزی نکنید

به این فکر نکنید که دقیقا چند روز باید در فلان کشور یا شهر بمانید. یک یا دو فعالیت که حتما باید در سفر انجام دهید را بنویسید. یک نقطه شروع و یک نقطه پایان هم در سفر در نظر بگیرید و بگذارید بقیه موارد خودش پیش بیاید.

۱۵- بار کمتری به همراه داشته باشید

نصف چیزهایی که در سفر با خود به این سو و آن سو می‌برید اضافه است. همه ما این کار را کرده‌ایم. مسافرات باید به‌تدریج بار کمتری با خود حمل کنند. اگر مطمئن نیستید که چیزی در سفر به دردتان می‌خورد یا نه، آن را به همراه نبرید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.